Menu Zamknij

Ogłoszenia

1. Dzisiaj, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 21.11 (pn.) – Wsp. Ofiarowania NMP;
– 22.11 (wt.) – Wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień patronalny wszystkich, którzy zajmują się muzyką kościelną. Będziemy się modlić w intencji naszego organisty Pana Mariusza Truszkowskiego, chóru parafialnego i naszej scholii, dziecięcej i młodzieżowej dziękując jednocześnie za ich posługę i wkład w uświetnienie obrzędów liturgicznych w naszej parafii;
– 24.11 (czw.) – Wsp. św. Andrzeja Dung-Lac, męczenników;
3. Za tydzień, w niedzielę rozpoczyna się Adwent, a jednocześnie nowy rok liturgiczny. We wszystkie niedziele Adwentu o godz. 07:00 rano będą celebrowane Msze Święte roratnie.
4. Ks. Rafał i nasza młodzież oazowa zapraszają dzieci z klas 4,5,6   SP na pierwsze w tym roku spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Odbędzie się ono za tydzień, w niedzielę 27.11 po Mszy Świętej z dziećmi czyli o godz. 14:00.
5. „Kościół katolicki w Polsce podczas II wojny światowej. Część I” to fabularyzowany dokument opowiadający o losach kościoła katolickiego w Polsce po agresji Niemiec 1 września 1939 roku. W filmie przedstawiono historię duchowieństwa i wiernych w czasie wojny i okupacji, ze szczególnym uwzględnieniem roli hierarchów takich jak kardynał August Hlond. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 24 listopada br., o godz. 18:00 w Kinie TON w Białymstoku. Wprowadzenie do filmu wygłosi i konsultant historyczny filmu, prof. Jan Żaryn. Wstęp wolny.
6. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza Nauczycieli i Wychowawców do udziału w tegorocznych rekolekcjach adwentowych, które odbędą się w dniach 25 – 27 listopada br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Zając redemptorysta odpowiedzialny za Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce. Zapraszamy do uczestnictwa.
7. Przypominamy o możliwości wykupu cegiełki na budowę Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszko w miejscowości Okopy, w parafii Suchowola. Pamiątkowy medal w cenie 50,- zł. można nabyć w zakrystii.
8. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Grzegorz Krzysztof Andrejczuk. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

1. W dniu dzisiejszym odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 16:30 w kościele.
2. W następną niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 16.11 (śr.) – Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia głównej patronki archidiecezji. W naszym kościele Msze Święte jak w dzień powszedni;
– 17.11 (czw.) – Wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
– 18.11 (pt.) – Wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
4. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku serdecznie zaprasza młodzież męską na dzień skupienia 20 listopada (niedziela) 2022 r. w gmachu AWSD przy ul. Warszawskiej 46. Podczas dnia skupienia będziemy poruszać zagadnienia duchowe koncentrując się na biblijnej historii króla Dawida. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium: www.awsd.bialystok.pl oraz na Facebooku. Początek wydarzenia o godz. 9:30.
5. W miejscowości Okopy, w parafii Suchowola, miejscu urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszko, ma być zbudowany Dom Pamięci Błogosławionego. W związku z tym Fundacja Dobro, im bł. ks. Jerzego Popiełuszko, rozprowadza na tę budowę cegiełki w formie numizmatu Wybity przez Mennicę Polską, pamiątkowy medal w cenie 50,- zł. można nabyć w zakrystii.
6. Po Mszy świętej zbierane będą ofiary do puszek, przeznaczone na Kościół Prześladowany. Jest to dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym.
7. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: śp. + Janina Julia Pikto – Pietkiewicz, + Sławomir Karolkiewicz, + Zdzisław Cieśluk. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

1. Dzisiaj jeszcze będzie sprawowana Msza Święta na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 15:00. O godz. 14:45 będziemy odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 16:30 w kościele.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 09.11 (śr.) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie;
– 10.11 (czw.) – Wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
– 11.11 (pt.) – Wsp. św. Marcina z Turs, biskupa;
– 12.11 (sob.) – Wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

4. Jutro, 7 listopada rozpoczyna się w Bazylice Metropolitalnej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Codziennie podczas Nowenny Msza Święta o godz. 18:00. Nasza parafia wraz z całym dekanatem Białystok Dojlidy została zaproszona na wtorek 15.11.
5. W najbliższy piątek, 11 listopada wypada Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.
6. Kancelaria Kurii Metropolitalnej Białostockiej uprzejmie powiadamia, iż Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 KPK, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji o pokój na świecie lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.
7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku serdecznie zaprasza młodzież męską na dzień skupienia 20 listopada (niedziela) 2022 r. w gmachu AWSD przy ul. Warszawskiej 46. Podczas dnia skupienia będziemy poruszać zagadnienia duchowe koncentrując się na biblijnej historii króla Dawida. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium: www.awsd.bialystok.pl oraz na Facebooku. Początek wydarzenia o godz. 9:30.
8. W miejscowości Okopy, w parafii Suchowola, miejscu urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszko, ma być zbudowany Dom Pamięci Błogosławionego. W związku z tym Fundacja Dobro, im bł. ks. Jerzego Popiełuszko, rozprowadza na tę budowę cegiełki w formie numizmatu Wybity przez Mennicę Polską, pamiątkowy medal w cenie 50,- zł. można nabyć w zakrystii.
9. W niedzielę, za tydzień, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Kościół Prześladowany. Jest to dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym.
10. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: śp. Krystyna Ostaszewska i Helena Kuczyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 01.11 (wtorek) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia będą celebrowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Procesja żałobna na cmentarzu o godz. 13:00, wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;
– 02.11 (środa) – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Procesja żałobna na cmentarzu o godz. 11:30, wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;
– 03.11 – (czwartek), wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;
– 04.11 – (piątek) – Wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa, wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00.
2. Poświęcenia nowych pomników nagrobnych będziemy dokonywali 1, 2 i 6 listopada po procesji i Mszy Świętej.
3. 3 listopada, we czwartek o godz. 18:00, w Bazylice Metropolitalnej będzie celebrowana Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów.
4. Msza Święta żałobna za wszystkich wiernych zmarłych pogrzebanych na naszym cmentarzu grzebalnym będzie sprawowana 6 listopada, w niedzielę, o godz. 15:00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14:45).
5. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować jedynie za zmarłych, nawiedzając cmentarz grzebalny i odmawiając jakąkolwiek modlitwę za zmarłych. Należy oczywiście spełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu, a mianowicie odbądź spowiedź sakramentalną, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Z racji wspominek o godz. 17:00, nabożeństwo pierwszoczwartkowe odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 18:00. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Z racji wspominek o godz. 17:00, nabożeństwo pierwszo piątkowe odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 18:00. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.
7. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Przypominamy, że istotą tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Obrażają one Boga i Jej Niepokalane Serce, są po-gardą wobec Bożej miłości oraz powodem piekielnych mąk ludzi, za których umarł Jej Syn. Warunki odprawienia pierwszych sobót: 1. Spowiedź święta. 2. Komunia święta. 3. Różaniec (jedna część). 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi.
W naszej parafii nabożeństwo pierwszosobotnie to również szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
8. We czwartek, 3 listopada o godz. 18:00, w Bazylice Archikatedralnej będzie celebrowana Msza Święta w intencji zmarłych biskupów i kapłanów.
9. Prapremiera filmu o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim pt. “Prorok” w reż. Michała Kondrata odbędzie się dnia 5 listopada br. w kinie Helios (Galeria Biała) o godz. 19:30. Swój udział w prapremierze zapowiedział reżyser filmu Pan Michał Kondrat wraz z aktorami. Bilety na to wydarzenie są do nabycia w kasach lub przez internet.
10. Po Mszy Świętej młodzież oazowa będzie sprzedawać znicze, z czego dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie ich rekolekcji.
11. W Uroczystość Wszystkich Świętych ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby AWSD w Białymstoku.

1. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30, pieśni religijne wykona zespół śpiewaczy Polaków z Tallina, stolicy Estonii.
2. Zbliżają się powoli dni naszych modlitw za zmarłych. Podajemy porządek tych modlitw:
01.11 (wtorek) – Uroczystość Wszystkich Świętych: procesja żałobna na cmentarzu o godz. 13:00, wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;
02.11 (środa) – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych: procesja żałobna na cmentarzu o godz. 11:00, wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;
03.11 – (czwartek) wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;
04.11 – (piątek) wypominki o godz. 17:00, Msza Święta wypominkowa o godz. 18:00;
06.11 – (Niedziela) Msza Święta żałobna na cmentarzu o godz. 15:00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14:45).
3. Poświęcenia nowych pomników nagrobnych będziemy dokonywali 1, 2 i 6 listopada po procesji i Mszy Świętej.
4. W naszej parafii rozpoczęło się Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium jest propozycją skierowaną do osób, które chcą pogłębić swoją dotychczasową wiarę, oprzeć ją na solidnym fundamencie biblijnym i nauczaniu Kościoła. Można jeszcze dołączyć.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 28.10 (pt.) – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, który odbędzie się w sobotę, 29 października br., o godz. 10:00 w budynku Seminarium przy ul. Warszawskiej 46. W programie: konferencja duchowa, Eucharystia, modlitwa różańcowa. Dzień skupienia zakończy wspólny posiłek.
7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin + Karol Zieziula. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. Dzisiaj – różaniec papieski o godz. 17:30.
2. Przypominamy, że można już zapisywać swoich zmarłych na tzw. „wypominki”, czyli modlitwy za zmarłych, których będziemy polecać Bogu w pierwszych czterech dniach listopada. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.
3. W naszej parafii po raz kolejny będzie odbywać się Seminarium Odnowy Wiary, prowadzone przez Wspólnotę KAIROS. Rozpocznie się ono 19 października, w najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej. Seminarium Odnowy Wiary jest propozycją skierowaną do osób, które chcą pogłębić swoją dotychczasową wiarę, oprzeć ją na solidnym fundamencie biblijnym i nauczaniu Kościoła. Jest to forma katechezy dla dorosłych, którzy już dawno byli katechizowani, a których wiara obecnie ma często postać niezrozumiałych zachowań i wierzeń.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 17.10 (pn.) – Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
– 18.10 (wt.) – Święto św. Łukasza, Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz. Życzymy ks. Łukaszowi Bożego błogosławieństwa, zadowolenia z pracy w naszej parafii i zdrowia,
– 19.10 (śr.) – Wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika,
– 20.10 (czw.) – Wsp. św. Jana Kantego,
– 22.10 (sb.) – Wsp. św. Jana Pawła II, papieża.
5. Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona w święto św. Łukasza, 18 października 2022 r. (wtorek), o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego.
6. Za tydzień, w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Polaków z Tallina, stolicy Estonii. Będzie to zespół śpiewaczy, który podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 wykona polskie pieśni religijne.
7. Dzisiaj, w związku z przeżywanym Dniem Papieskim, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
8. Za tydzień, w niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Misje Święte. W związku z rozpoczynającym się w najbliższą niedzielę Tygodniem Misyjnym, dzisiaj parę słów o Kościele prześladowanym, również na misjach, opowie nam przedstawicielka Caritas naszej archidiecezji p. Agata Papierz.

1. Dzisiejszy różaniec KŻR odbędzie się o godz. 17:30.
2. Można już zapisywać swoich zmarłych na tzw. „wypominki”, czyli modlitwy za zmarłych, których będziemy polecać Bogu w pierwszych czterech dniach listopada. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła.
3. Różaniec fatimski odbędzie się w kościele, we czwartek 13.10, przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30. Podobnie różaniec papieski 16.10, w niedzielę.
4. W naszej parafii po raz kolejny będzie odbywać się Seminarium Odnowy Wiary, prowadzone przez Wspólnotę KAIROS. Rozpocznie się ono 19 października (we środę) po Mszy Świętej wieczornej. Seminarium Odnowy Wiary jest propozycją skierowaną do osób, które chcą pogłębić swoją dotychczasową wiarę, oprzeć ją na solidnym fundamencie biblijnym i nauczaniu Kościoła. Jest to forma katechezy dla dorosłych, którzy już dawno byli katechizowani, a których wiara obecnie ma często postać niezrozumiałych zachowań i wierzeń. Zaraz po ogłoszeniach, parę słów o tym wydarzeniu wypowiedzą członkowie Wspólnoty KAIROS.
5. Od dzisiejszej niedzieli chorzy naszej parafii będą mogli przyjmować Komunię Świętą w każdą niedzielę (ci, którzy sobie tego życzą). Komunię Świętą będą im roznosić nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, po Mszy Świętej o godz. 10:00. Szafarze nie będą pobierali od chorych żadnych ofiar. Będą ze sobą mieli upoważnienie do tej posługi wydane przez Proboszcza parafii.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 11.10 (wt.) – Wsp. św. Jana XXIII, papieża,
– 13.10 (czw.) – Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
– 15.10 (sb.) – Wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
7. Za tydzień w niedzielę, w związku z przeżywanym Dniem Papieskim, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godzinie 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00. Jedynie ks. Rafał swoich chorych będzie odwiedzał we czwartek, o czym poinformuje swoich podopiecznych telefonicznie.
3. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 04.10 (wt.) – Wsp. św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień imienin papieża Franciszka,
– 05.10 (śr.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
– 07.10 (pt.) – Wsp. NMP Różańcowej.
5. Spotkania oazowe dzieci i młodzieży naszej parafii odbywają się w każdy piątek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Później odbywa się spotkanie w auli domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, już od klasy 4 oraz młodzież. Naszą parafialną oazą kieruje ks. Rafał.
6. Jeszcze dzisiaj można wziąć „Torbę Samarytankę”. Torbę wypełniamy artykułami spożywcze o długim terminie przydatności. Wypełnione torby prosimy przynosić najpóźniej do 14 października. Torby są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła.
7. Dzisiaj jeszcze będziemy mogli złożyć podpisy na przyznanie dotacji z Funduszu Obywatelskiego Miasta Białystok SzP nr 20 przy ul. Leśnej (chodzi o remont łazienek i korytarzy). W ubiegłym roku podobny projekt na remont sali gimnastycznej i poszerzenie placu zabaw „przeszedł”, między innymi dzięki głosom naszych parafian. Samemu również można zagłosować internetowo na projekty nr 108 i 50.
8. KIK w Białymstoku zaprasza na 40-te Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: „Kim jestem? Pytanie o tożsamość człowieka”. Program jest wywieszony na plakatach w gablocie przed kościele, na zaproszeniach wyłożonych na stoliku w przedsionku kościoła, na strona www. KIK oraz w miesięczniku Drogi Miłosierdzia.
9. W dniach 4 – 6 listopada br. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl
10. Zapraszamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. W październiku, miesiącu Matki Bożej, polecamy artykuł o Maryi jako umiłowanej córce Boga, szczególnie przez Niego wybranej. Proponujemy również rozmowę z rektorem białostockiego seminarium duchownego, do którego w tym roku zgłosiło się 8 nowych kleryków, na temat powołania kapłańskiego i wyzwań stojących aktualnie przed osobami odpowiedzialnymi za formację seminaryjną. Pod koniec października Kościół będzie obchodził Tydzień Misyjny, dlatego do każdego egzemplarza “Dróg Miłosierdzia” dołączona jest książka “Misja ocalania” z opowieściami Księży Werbistów z różnych zakątków świata.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Barbara Andrejuk,  + Tomasz Mróz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, odbędzie się uroczystość błogosławienia i pożegnania misjonarza. Jest nim nasz parafianin Radosław Kozakiewicz z ul. Jachtowej. Będzie on przebywał w Zambii, na placówce misyjnej prowadzonej przez księży salezjanów, w miejscowości Makululu. Będzie pracował w charakterze wolontariusza misyjnego, z dziećmi ulicy.
2. Również dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 swoje spotkanie będą miały dzieci z klas trzecich Sz.P. naszej parafii. Od dzisiaj rozpoczyna się przygotowanie tych dzieci do uroczystości przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość ta będzie miała miejsce dnia 21 maja przyszłego roku, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00.
3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Za tydzień, w niedzielę, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła po Mszy Świętej o godzinie 11:30.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 27.09 (wt.) – Wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana,
– 28.09 (śr.) – Święto bł. ks. Michała Sopoćko, kapłana, patrona Białegostoku,
– 29.09 (czw.) – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Rafał. Już dzisiaj składamy mu najserdeczniejsze życzenia Boże błogosławieństwa i życzliwości ludzi. Msza Święta w intencji ks. Rafała będzie celebrowana tego dnia o godz. 6:30,
– 30.09 (pt.) – Wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
6. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się we wtorek 27 września br. o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00. Natomiast o godz. 20.00 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę Adonai.
7. Również 28.09, w święto patronalne naszego miasta, organizowana jest ogólnoświatowa akcja zatytułowana „Iskra Bożego Miłosierdzia”, polegająca na odmawianiu o godz. 15:00 Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach, placach i skrzyżowaniach dróg miast całego świata. Zapraszamy naszych parafian do tej modlitwy w najbliższą środę, 28.09, o godz. 15:00, na rondzie przy „Sklejkach”.
8. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we środę, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Tego dnia o godz. 16.00 na kanale You Tube ArchiBial Media będzie udostępniona transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2022″.
9. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę, 2 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.
10. Spotkania oazowe dzieci i młodzieży naszej parafii odbywają się w każdy piątek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Później odbywa się spotkanie w auli domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, już od klasy 4 oraz młodzież. Naszą parafialną oazą kieruje ks. Rafał.
11. W dniach 30.09-02.10 br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl
12. Zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas – „Torba Samarytanka”. Dzięki tej akcji możemy udzielić konkretnej pomocy żywnościowej podopiecznym Centrum Pomocy „Samarytanin”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności. Wypełnione torby prosimy przynosić najpóźniej do 14 października. Torby są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła.
13. W przyszłą niedzielą będziemy gościli w naszej parafii misjonarza z Syberii, który bę-dzie głosił słowo Boże i opowiadał o swojej pracy.
14. Dzisiaj, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na wsparcie naszego misjonarza, Radosława Kozakiewicza.
15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Henryka Gołębiewska i Andrzej Ostapa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Później – spotkanie w auli domu parafialnego.
2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Hołodok. W dzień Jego Patrona, św. Stanisława Koski, życzymy mu, aby ciągle był młody duchem, zmierzał do świętości. Życzymy zdrowia i obfitości darów Ducha Świętego.
3. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, odbędzie się uroczystość błogosławienia i pożegnania misjonarza. Jest nim nasz parafianin Pan Radosław Kozakiewicz z ul. Jachtowej. Będzie on przebywał w Zambii, na placówce misyjnej prowadzonej przez księży salezjanów, w miejscowości Makululu. Będzie pracował w charakterze wolontariusza misyjnego, z dziećmi ulicy.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 20.09 (wt.) – Wsp. św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, Męczenników;
– 21.09 (śr.) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
– 23.09 (pt.) – Wsp. św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.
5. W dniach 30.09-02.10 br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl
6. Dzisiaj po Mszy Świętej ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na KUL. Za tydzień, w niedzielę ofiary zbierane do puszek, będą przeznaczone na wsparcie naszego misjonarza, Radosława Kozakiewicza.
7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Czesław Jaworowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…