Sanktuaria Maryjne – pielgrzymka

Parafialna pielgrzymka

HISZPANIA – FRANCJA

Sanktuaria Maryjne

Termin: 27.05 – 03.06.2025r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – BARCELONA – LOURDES

Przelot na trasie Warszawa – Barcelona. Przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie. Nocleg.

II DZIEŃ – LOURDES

Zapoznanie z historią objawień; nawiedzenie sanktuarium (Grota Massabielle, Bazylika Różańcowa, Bazylika  Niepokalanego Poczęcia, podziemna bazylika Piusa X). Droga Krzyżowa. Uczestnictwo w nabożeństwach – codziennej procesji eucharystycznej i procesji różańcowej. Nocleg.

III DZIEŃ – LOURDES

Zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty Soubirous: młyn Boly – miejsce narodzin Świętej, Le Cachot (Loch) – miejsce zamieszkania rodziny Soubirous w czasie pierwszych objawień, kościół parafialny. Czas na indywidualną modlitwę. Uczestnictwo w popołudniowej procesji Eucharystycznej i wieczornej procesji Różańcowej. Nocleg.

IV DZIEŃ – BIARRITZ

Przejazd do Biarritz – słynnego atlantyckiego kurortu, spacer promenadą wzdłuż plaży Miramar, port rybacki. Czas wolny na odpoczynek i kąpiel. Krótki postój w Jurançon słynącym z produkcji aksamitnych win, degustacja w winnicy. Powrót do Lourdes. Nocleg.

V DZIEŃ – CARCASSONE

Carcassonne – średniowieczne miasto – twierdza, otoczone dwoma pierścieniami murów obronnych. Przejazd do Hiszpanii. Nocleg.

VI DZIEŃ – MONTSERRAT

Montserrat – najważniejsze sanktuarium maryjne Katalonii z cudowną figurą Czarnej Madonny. Po południu odpoczynek nad morzem. Nocleg w ok. Barcelony.

VII DZIEŃ – BARCELONA

Barcelona – spacer głównym deptakiem miasta – la Rambla, wyjazd na wzgórze Monjuic, gdzie usytuowane są obiekty olimpijskie. Katedra św. Eulalii. Świątynia Sagrada Familia

(z zewnątrz). Nocleg w ok. Barcelony.

VIII DZIEŃ – BARCELONA – WARSZAWA

Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Barcelona – Warszawa.

CENA:                2000 PLN + 795 EUR

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Barcelona – Warszawa

– 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe; dopłata do 1-osobowego 210 EUR)

– wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja

– przejazdy autokarem wg programu

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– zestawy słuchawkowe tour quide

– opiekę pilota/przewodnika

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– składkę na turystyczny Fundusz Pomocowy