Menu Zamknij

Ogłoszenia

1. Dzisiaj jeszcze odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy młodzież na Mszę Święta na godz. 11:30, a później na spotkanie do auli domu parafialnego.

2. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty “To czyńcie na moją pamiątkę, czyli ofiarny wymiar Eucharystii”. Wykład wygłosi dominikanin – o. Piotr Laskowski. Zapraszamy w sobotę 20.04 na Mszę Świętą o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką).

3. Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku zapraszają do udziału w pielgrzymowaniu Białostockim Szlakiem bł. Michała Sopoćki. Pierwszy etap odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia i rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Św. Rocha o godz. 18.00. Po Mszy Świętej nastąpi przejście do Bazyliki Katedralnej. Tegoroczne pielgrzymowanie będzie zarazem przygotowaniem do obchodów 50. rocznicy śmierci bł. Michała.

4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów Dolnego Śląska, z wyjazdem do Pragi Czeskiej w dniach 9-13.06. Koszt: 1350,- zł.

5. Za tydzień, w niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na AWSD.

6. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Paweł Świsłocki Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

1. Z okazji Święta Miłosierdzia Bożego dzisiaj można uzyskać dar odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.

2. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.

3. Dzisiaj, w kaplicy w Kurianach będzie obchodzona uroczystość odpustowa. Msza Święta odpustowa o godz. 09:00.

4. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Wyjście pielgrzymki dzisiaj o godz. 13:00 sprzed naszego kościoła. Pielgrzymka zakończy się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium o godz. 15:00.

5. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 14.04, Zapraszamy młodzież na Mszę Święta na godz. 11:30, a później na spotkanie do auli domu parafialnego.

6. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 08.04 (pon.)Uroczystość Zwiastowania NMP (przeniesiona z 25.03). W naszym kościele porządek Mszy Świętych półświąteczny. Msze Święte o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Jest to Dzień Świętości Życia – podejmujemy dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

7. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek 9 kwietnia o godz. 18.00 do kaplicy Sióstr Misjonarek przy ul. Stołecznej 5. 

8. Klub Seniora działający przy parafii pw. Ducha św. w Białymstoku (ul. Sybiraków) zaprasza na spotkania; najbliższe odbędzie się 9 kwietnia br. o godz. 11.00. Więcej szczegółów na plakatach.

9. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tj. 8 kwietnia (poniedziałek) parafia w Dobrzyniewie przeżywać będzie doroczny odpust. Z tej okazji ks. Proboszcz zaprasza Księży wraz z członkami parafialnych Biur i Kół Radia Maryja do udziału w tej uroczystości. Msza św. transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja rozpocznie się o godz. 18.00.

10. XVIII Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej odbędą się w Białymstoku w dn. 12-13 kwietnia br. Zapraszamy do kibicowania, szczegóły na plakatach.

11. Ukazał się kwietniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W związku z obchodzoną dziś Niedzielą Miłosierdzia, warto przeczytać rozmowę z pallotynem ks. Mariuszem Marszałkiem “Od pobożności do duchowości Bożego miłosierdzia” oraz artykuł  pod tytułem “Bóg chce być wielbiony w miłosierdziu”. Pomocą w przeżyciu trwającego okresu wielkanocnego może być lektura kilku artykułów na temat Zmartwychwstania Pańskiego. Jeden z nich mówi o Zmartwychwstaniu Jezusa w relacjach Ewangelistów, inny traktuje o jednym z Apostołów – św. Tomaszu, zwanym niewiernym. W stałych rubrykach polecamy teksty: “Modlitwa uwielbienia – sposób na trudności” oraz “Eucharystia – wszystko czego potrzebuję”. Zapraszamy do lektury!

12. Dzisiaj ofiary wrzucone do puszek będą przeznaczone na podopiecznych Caritas Archidiecezji.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Sylwester Senderacki, Irena Borowska, Ryszard Arngolc. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. W imieniu kapłanów pracujących w naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne naszym parafianom i gościom. Niech Zmartwychwstały Chrystus opromienia swoim Zwycięstwem każdy dzień Waszego życia. Niech nieustannie wzbudza w Was nadzieję i wiarę w zwycięstwo nad złem, grzechem i brakiem nadziei. Niech Was napełnia pokojem i zapewnia, że przez swojego Ducha jest z nami przez wszystkie dni.

2. Serdeczne dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego i pobożnego przeżycia świętych dni Triduum Paschalnego:

– dziękuję naszym kapłanom, za przygotowanie liturgii każdego dni, przewodniczenie jej, dziękuję za gorliwą służbę w konfesjonale;

– dziękuję służbie liturgicznej, ministrantom, p. Gosi – zakrystiance, dziękuję wszystkim osobom, które wykonywały czytania i śpiewy podczas liturgii;

– dziękuję chórowi parafialnemu pod dyr. naszego organisty Mariusza Truszkowskiego, dziękujemy wszyscy za Wasz piękny śpiew, który wprowadzał nas w przeżywanie świętych obrzędów;

– dziękuję za przygotowanie tegorocznego „Bożego grobu”: Tadeuszowi Filipczukowi, Wiesławowi Koncewiczowi, Dawidowi Smacznemu, Sławomirowi Szenweldzkiemu;

– dziękuję Agnieszce Osieckiej za „pomysł na grób”, za ubranie całego grobu, ułożenie kwiatów w grobie i przy ołtarzu;

– dziękuję pp. Joannie i Andrzejowi Drozdowskim za ofiarowanie kwiatów go grobu;

– szczególne podziękowanie kieruję w stronę pp. Filipczuków Ewy i Tadeusza, którzy ofiarowali do naszego kościoła tegoroczny paschał;

– wszystkim, którzy poświęcili  przed świętami swój cenny czas, bardzo dziękujemy.

3. Dzisiaj, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza Święta będzie sprawowana o godz. 06:00 rano. Następne Msze o godz. 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00.

4. Uroczystość Wielkanocna trwa przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej w kolejne dni Oktawy. Jutro drugi dzień świąt: porządek Mszy Świętych taki, jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Juro ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

5. W najbliższym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa właściwe tym dniom.

6. W najbliższą niedzielę w kaplicy w Kurianach będzie obchodzona uroczystość odpustowa. Msza Święta odpustowa o godz. 09:00.

7. Również w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.

8. W piątek wielkanocny nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W wielu polskich miastach mężczyźni gromadzą się w pierwsze soboty miesiąca w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej męski różaniec. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do włączenia się w to dzieło w Białymstoku. Pierwszy taki różaniec odbędzie się w sobotę 6 kwietnia. O godz. 9:00 w bazylice św. Rocha będzie sprawowana Msza św., po niej medytacja pierwszosobotnia, a następnie przejdziemy z figurą Matki Bożej na Rynek Kościuszki aby odmówić różaniec.

10. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjście pielgrzymki o godz. 13:00 sprzed naszego kościoła. Pielgrzymka zakończy się uroczysta Mszą Świętą w Sanktuarium o godz. 15:00.

11. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Nasz dekanat, w tym nasza parafia zostaliśmy zaproszeni na piątek 14.04, na godz. 15:00.

12. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się 14.04, a nie 7:00, jak wcześniej zapowiadaliśmy. Zapraszamy młodzież na Mszę Święta na godz. 11:30, a później na spotkanie do auli domu parafialnego.

13. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach: 5-7 kwietnia 2024 r. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16.30, a zakończą się w niedzielę po południu. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl

14. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Leszek Andrzejewski, Regina Brańska, Irena Borowska, Sylwester Senderacki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1.  Kończą się nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. Henrykowi za głoszone słowo Boże i duchowe przygotowanie nas do przeżycia świąt paschalnych.

2. Dzisiaj na zakończenie rekolekcji odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 19:30 przy ul. Poziomej (róg ul. Plażowej, przy sklepie Chorten). Następnie będziemy szli ul. Przejściową, ul. Turystyczną, ul. Wczasową, ul. Nowatorską, ul. Zdrową, ul. Zuchów. Zakończenie Drogi Krzyżowej będzie miało miejsce przy zbiegu ul. Zuchów z ul. Wczasową. Prosimy wziąć ze sobą lampiony lub świece. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, szczególnie mieszkańców ulic, którymi będziemy szli.

3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas którego Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. W te dni spowiadamy od godz. 17:00 do końca Mszy Świętej wieczornej.

4. W Wielki Poniedziałek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Można tych chorych jeszcze dzisiaj zgłaszać. U chorych będziemy w godzinach od 09:00 do 11:00.

5. W Wielki Czwartek obchodzimy dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Krzyżma, podczas której kapłani naszej archidiecezji odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie, i zostaną poświęcone oleje święte, będzie sprawowana o godz. 09:00 w Archikatedrze Białostockiej. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

6. W Wielki Czwartek Mszą Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Podczas tej Mszy Świętej będą dopuszczeni do posługi w Zgromadzeniu Liturgicznym nowi ministranci. Taca tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie najuboższych rodzin naszej parafii. Na tę Mszę Święta dzieci niech przyniosą skarbonki z Jałmużna Wielkopostną. W Wielki Czwartek spowiadamy od godz. 17:00 do rozpoczęcia nabożeństwa. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia, czyli tzw. „ciemnicy”, gdzie będziemy mogli adorować Najświętszy Sakrament do godz. 22:00.

7. W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy’ od godz. 10:00. O godz. 09:00 będziemy śpiewali psalmy z Jutrzni i Godziny Czytań. Spowiadamy od godz. 17:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00. Również do godz. 22:00 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Taca tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiali codziennie przez cały następny tydzień przed wieczorną Mszą Świętą. W Wielki Piątek wszystkich katolików w Polsce obowiązuje post, czyli powstrzymanie się od jedzenia pokarmów mięsnych jak również umiar w jedzeniu (tylko jeden posiłek).

8. W Wielką Sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 10:00. O godz. 09:00 będziemy śpiewali psalmy z Jutrzni i Godziny Czytań. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbywać się będzie od godz. 10:00, co godzinę. Ostatnie święcenie pokarmów odbędzie się o godz. 18:00. Święcenie pokarmów w Kurianach – o godz. 12:00. W Wielką Sobotę spowiadamy od godz. 21:00 do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

9. Wigilia Paschalna – w sobotę o godz. 22:00. Rozpoczyna się obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najważniejsze nabożeństwo w całym roku liturgicznym. Prosimy o zabranie ze sobą świec – najlepiej, aby to były świece od naszego chrztu. Wigilia Paschalna zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. Prosimy o przygotowanie się do procesji osób, które biorą w niej aktywny udział. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do sypania kwiatów podczas procesji.

10. W pierwszy dzień świąt pierwsza Msza Święta będzie celebrowana o godz. 06:00. Następna Msza Święta – o godz. 10:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 08:00. Nie będzie również Mszy Świętej o godz. 13:00 z dziećmi.

11. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach: 5-7 kwietnia 2024 r. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16.30, a zakończą się w niedzielę po południu. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl

12. Dzisiaj ofiary wrzucane do puszki będą przeznaczane na kwiaty do „grobu Pańskiego”.

 

1.  Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia w tym roku po raz pierwszy Komunii Świętej. Mszę Świętą o godz. 16:30.

2. W najbliższym tygodniu, w dniach 22-23-24.03 (piątek, sobota i Niedziela Palmowa) odbywać się będą w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną w godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Są to dni spowiedzi świętej. W niedzielę porządek niedzielny. Słowo Boże podczas rekolekcji będzie głosił o. Henryk Ślusarczyk, werbista z Kleosina.

3. Na zakończenie rekolekcji, za tydzień w Niedzielę Palmową, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 19:30 przy ul. Poziomej (róg ul. Plażowej, prze sklepie Horten). Następnie będziemy szli ul. Przejściową, ul. Turystyczną, ul. Wczasową, ul. Nowatorską, ul. Zdrową, ul. Zuchów. Zakończenie Drogi Krzyżowej będzie miało miejsce przy zbiegu ul. Zuchów z ul. Wczasową. Prosimy wziąć ze sobą lampiony lub świece. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, szczególnie mieszkańców ulic, którymi będziemy szli.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 19.03 (wt.) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to również dzień imienin Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta. Przyjmujemy ofiary na tzw. Mszę Świętą składkową do św. Józefa, która będzie celebrowana we wtorek 19 marca o godz. 18:00.

5. 18 marca swoje imieniny obchodzi Abp Senior Edward Ozorowski. Módlmy się tego dnia w intencji Dostojnego Solenizanta.

6. W następną niedzielę, za tydzień – Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcili podczas każdej Mszy Świętej.

7. Do chorych naszych parafian z posługą sakramentalną przedświąteczną przyjedziemy w Wielki Poniedziałek, 25.03. Prosimy więc o zgłaszanie tych chorych. Będziemy w godzinach od 09:00 do 11:00.

 8. Apel Przewodniczącego KEP, ks. abpa Stanisława Gądeckiego:

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca”. W naszej parafii po każdej Mszy Świętej, od 16 do 24 marca, tę nowennę będziemy odmawiali.

9. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 22 marca i przejdzie ulicami Białegostoku od Archikatedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed Archikatedrą. Zapraszamy do uczestnictwa.

10. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach: 5-7 kwietnia 2024 r. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16.30, a zakończą się w niedzielę po południu. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl

11. Zapraszamy do udziału w trzydniowych rekolekcjach ekumenicznych, adresowanych w sposób szczególny do rodzin dwuwyznaniowych. Rozpocznie je Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów celebrowana w prawosławnej parafii Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Sikorskiego) w piątek 22 marca o godz. 17.00. Następne dni rekolekcyjne będą przeżywane w Kościołach: rzymskokatolickim: sobota godz. 19.00 (stary kościół farny) oraz ewangelicko-augsburskim: niedziela godz. 10.00 (ul. Dolistowska).

12. Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2024/2025 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w piątek 22.03.2024 r. w godz. 17.00-19.00. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Maria Orłowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:30, a później na spotkanie w auli domu parafialnego.

2. Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia w tym roku po raz pierwszy Komunii Świętej.

3. W najbliższą środę wypada 11 rocznica wyboru pp. Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się w intencji Ojca Świętego.

4. Rekolekcje dla dzieci ze SP nr 20 odbędą się w dniach 14-15-16 marca (czwartek, piątek i sobota). We czwartek dzieci będą miały swoje spotkanie w szkole, na sali gimnastycznej podczas zajęć szkolnych. W piątek w kościele o godz. 09:30 odbędzie się Droga Krzyżowa, a później spowiedź dzieci z klas IV-VIII. W sobotę Msza Święta rekolekcyjna w kościele o godz. 10:00.

5. 19 marca, jak co roku będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa. Już od dzisiaj można składać ofiary na tzw. Mszę Świętą składkową do św. Józefa, która będzie celebrowana we wtorek 19 marca o godz. 18:00.

6. Apel Przewodniczącego KEP, ks. abpa Stanisława Gądeckiego:

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca”. W naszej parafii po każdej Mszy Świętej, od 16 do 24 marca, tę nowennę będziemy odmawiali.

7. Komunikat z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku:

„Podlaska Policja w ostatnim czasie odnotowuje wzrost liczby oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych. Najbardziej rozpoznawalnym oszustwem jest metoda na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Oszust dzwoni do potencjalnej ofiary, podając się za bliską mu osobę potrzebującą pomocy. Towarzyszy temu presja czasu, szantaż emocjonalny, a także atmosfera tajemnicy. W następstwie chodzi m.in. o wyłudzenie pieniędzy, czy zaciągnięcie pożyczki bankowej. Drodzy Seniorzy bądźcie czujni, nie ufajcie bezgranicznie słysząc w słuchawce prośbę o pomoc. Zweryfikujcie tożsamość osoby dzwoniącej, a jeśli poczujecie się zagrożeni dzwońcie na nr alarmowy 112. W szczególny sposób apelujemy do osób bliskich naszym seniorom, ich dzieci i wnuków. Bądźmy wrażliwi i edukujmy siebie nawzajem. Nie pozostawiajmy osób starszych samych z tym problemem”.

8.  Opera i Filharmonia Białostocka zaprasza na wyjątkowy w czasie Wielkiego Postu koncert oratoryjny. Na dużej scenie OiFP zabrzmi Stabat Mater Antonina Dvoraka. Oratorium w wykonaniu solistów, Chóru i Orkiestry OiFP pod batutą Mirosława Jacka Błaszczaka będzie przedstawione w piątek, 22 marca, o godz. 19:00 na Dużej Scenie przy ul. Odeskiej. Bilety można nabyć w kasie Opery i na stronie www.oifp.eu.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Janina Borusiewicz, Stefan Witkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KZR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.

2. Można jeszcze dołączyć do Kursu Alpha. Jest to kurs ewangelizacyjny, który pomaga dać odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej. Kurs jest dla każdego, począwszy od 16-go roku życia. Spotkania odbywają się we środy, po wieczornej Mszy Świętej.

3. W przyszłą niedzielę, 10.03 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:30, a później na spotkanie w auli domu parafialnego.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 04.03 (pon.) – Uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, będzie sprawowana 4 marca br. (poniedziałek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:30.

6. W piątek, 8 marca wypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Już dzisiaj naszym parafiankom, młodszym i starszym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego do pełnienia tak ważnej misji w świecie, jaką jest tworzenie piękna, życzliwości i ofiarności wokół siebie. 8 marca będziemy za nasze panie szczególnie się modlić. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 35. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana w sobotę, 9 marca 2024 r., o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

8.  Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 6-7 marca 2024 r. o godz.18:00 w starym kościele Farnym. Rekolekcje na temat „Wierzę, Panie” wygłosi ks. Krzysztof Kamiński. 

9. Wielkopostny Dzień Skupienia zelatorów i członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 09 marca 2024 r. w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku, ul. Narewska 26. Początek o godz. 10.00. W programie Droga Krzyżowa, konferencja, różaniec i Msza Święta. Przewidziane zakończenie około godz. 13.00.

10. Przypominamy o pielgrzymce autokarowej do sanktuariów Polski Południowej: Trzebnica, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Ząbkowice Śląskie z wyjazdem do Pragi Czeskiej, do sanktuarium Dzieciątka Jezus (Jezulatko). Termin: 09-13.06. Koszt: 1350,- zł.

11. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć „Torbę Samarytankę”. Torbę wypełnioną produktami żywnościowymi, o długim okresie przydatności do spożycia, należy zwrócić do Niedzieli Palmowej.

12. Ukazał się kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”. Może on być dobrą pomocą w naszym wielkopostnym dążeniu do Boga. W wywiadzie “Pozwólmy dotknąć się miłosierdziu Boga” werbista, o. Krzysztof Grzybek odpowiada na pytanie “co zrobić, żeby spowiedź była dobra”. Polecamy również artykuły “Grzechy cudze” oraz “Wielki i święty Tydzień”. Warto sięgnąć do tekstu “Po prostu dobry Człowiek” o Doktorze Tadeuszu Beszcie-Borowskim, założycielu Hospicjum Opatrzności Bożej w Białymstoku. Zapraszamy do lektury!

13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Andrzej Słowikowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

1. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:30.

2. Można jeszcze dołączyć do Kursu Alpha. Jest to kurs ewangelizacyjny, który pomaga dać odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej. Kurs jest dla każdego, począwszy od 16-go roku życia. Spotkania odbywają się we środy, po wieczornej Mszy Świętej

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Tego dnia odwiedzimy również naszych chorych parafian, od godz. od 9:00 do 11:00.

4. W pierwszą sobotę – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób, zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyrwać się z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki pod ołtarzem.

5. Archidiecezjalna rozgłośnia „Radio i” zaprasza do udziału w wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach na radiowej antenie. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 19:30 i 21:30, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 21:30. W niedziele wielkopostne godz. 15:15 i 21:15 można będzie uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzi werbista o. Henryk Ślusarczyk. Zapraszamy do słuchania „Radia i” na częstotliwości 103,3 FM w Białymstoku oraz 90,9 FM w Mońkach.

6. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej. Można również wziąć ze sobą „Torbę Samarytankę”. Wypełnioną produktami żywnościowymi, o długim okresie przydatności do spożycia, torbę należy zwrócić do Niedzieli Palmowej.

7. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza kolejny na wykład otwarty “Siła pokory”, który wygłosi dominikanin – o. Tomasz Nowak. Zapraszamy w sobotę 2 marca na Mszę Świętą o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką). Więcej informacji na Facebook’owej stronie „Szkoła Wiary Białystok” i/ lub na plakacie.

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Polski Południowej: Trzebnica, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Ząbkowice Śląskie z wyjazdem do Pragi Czeskiej, do sanktuarium Dzieciątka Jezus (Jezulatko). Termin: 09-13.06. Koszt: 1350,- zł.

9. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na Misje Święte

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Krzysztof Borowski-Beszta. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

1. Za tydzień, w niedzielę 25.02 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:30.

2. Rozpoczął się Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które odbywają się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla dzieci – w niedzielę podczas Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00.

3. W naszej parafii trwają rekolekcje, których celem jest rozpoczęcie Wielkiego Postu z właściwym usposobieniem duszy. Rekolekcje potrwają do środy 21 lutego. Każdego dnia zapraszamy na Mszę Świętą z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź w tych dniach przede wszystkim w poniedziałek i we wtorek. W poniedziałek i we wtorek o godz. 18:45 modlitwa o uzdrowienie i wylanie Ducha Świętego. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Karpiesiuk, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Mońkach.

4. Zaraz po rekolekcjach, we środę wieczorem 21 lutego rozpocznie się w naszej parafii Kurs Alpha. Jest to kurs ewangelizacyjny, który pomaga dać odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej. Kurs jest dla każdego, począwszy od 16-go roku życia. Początek 21 lutego. Informacje bardziej szczegółowe znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 22.02 (czw.) – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

6. Trwa nabór na rok szkolny 2024/2025 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły w ramach dni otwartych, które odbędą w soboty: 24 lutego i 16 marca 2024 roku w godzinach 10:00-13:00. Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim na wysokim poziomie, a najpilniejsi uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego! Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl lub na plakacie.

7. Archidiecezjalna rozgłośnia „Radio i” zaprasza do udziału w wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach na radiowej antenie. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 19:30 i 21:30, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 21:30. W niedziele wielkopostne godz. 15:15 i 21:15 można będzie uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzi werbista o. Henryk Ślusarczyk. Zapraszamy do słuchania „Radia i” na częstotliwości 103,3 FM w Białymstoku oraz 90,9 FM w Mońkach.

8. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności, w zamian za to składając do skarbonki ofiarę, możemy przyjść z pomocą wielu potrzebującym. Zachęcamy nie tylko dzieci, ale i całe rodziny do włączenia się w to dzieło miłosierdzia. Skarbonki zwrócimy w Wielki Czwartek. Będą one niesione w darze ołtarza podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej.

9. Można również wziąć ze sobą „Torbę Samarytankę”. Wypełnioną produktami żywnościowymi, o długim okresie przydatności do spożycia, torbę należy zwrócić do Niedzieli Palmowej.

10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Polski Południowej: Trzebnica, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Ząbkowice Śląskie z wyjazdem do Pragi Czeskiej, do sanktuarium Dzieciątka Jezus (Jezulatko). Termin: 09-13.06. Koszt: 1350,- zł.

11. W następną niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Misje Święte. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Danuta Rozalia Janicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Początek o godz. 11:30 podczas Mszy Świętej, później spotkanie w domu parafialnym.

2. Dzisiaj również odbędzie się kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:30.

3. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas, w którym wierzący chrześcijanie słuchając słowa Bożego i trwając na modlitwie, przez pokutę i umartwienie przygotowują się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych podczas uroczystości wielkanocnych.

4. W Środę Popielcową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej z posypaniem głów popiołem. Msze Święte tego dnia będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. W Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych oraz post ilościowy, czyli umniejszenie w spożywaniu wszelkich pokarmów. Ofiary do puszek w Środę Popielcową będą przeznaczone na wsparcie Ukrainy.

5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą odbywały się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla dzieci – w niedzielę podczas Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00.

6. Na początku Wielkiego Postu organizujemy w naszej parafii rekolekcje. Są one po to, aby dobrze, z właściwym usposobieniem duszy rozpocząć ten święty czas i właściwie go przeżyć. Rekolekcje rozpoczną się za tydzień, w pierwszą niedzielę wielkopostną 18 lutego i potrwają do środy 21 lutego. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Karpiesiuk, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Mońkach.

7. Zaraz po rekolekcjach, we środę wieczorem 21 lutego rozpocznie się w naszej parafii Kurs Alpha. Jest to kurs ewangelizacyjny, który pomaga dać odpowiedź na podstawowe pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej. Kurs jest dla każdego, począwszy od 16-go roku życia. Początek 21 lutego. Informacje bardziej szczegółowe znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

8. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 16-17-18 lutego. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 16 lutego Mszą św. o godz. 18.00. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia.

9. We czwartek 15 lutego przypada 49 rocznica śmierci bł. Michała Sopoćki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego: o godz. 15.00 Msza św. z Koronką w intencjach polecanych za wstawiennictwem bł. Michała – pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka; o godz. 18.00 Msza św. z intencją o kanonizację bł. Michała – pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki.

10. W ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Krucjata Wyzwolenia Człowieka we współpracy z Białostocką OHP zaprasza na następujące wydarzenia: 15 lutego konferencja w Urzędzie Wojewódzkim oraz Msza św. o godz. 18.00 w intencji trzeźwości pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka w par. pw. św. Maksymiliana w Białymstoku, w piątek 16 lutego Droga Krzyżowa a dzień później na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – bieg rodzinny. Wszystkie szczegóły na plakatach oraz w Internecie.

11. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek 13 lutego o godz. 18:00 w kaplicy Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5). W programie konferencja na temat: “Puste stągwie-piękno codzienności” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

12. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza na katechezy osoby dorosłe, chcące przygotować się do sakramentu bierzmowania oraz narzeczonych, którzy w szkole średniej nie uczestniczyli w lekcjach religii. Katechezy rozpoczną się 16 lutego o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym (ul. Kościelna 1a).

13. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny zaprasza na „dni otwarte” 15 i 29 lutego. Szczegóły na plakatach.

14. Ofiary zbierane na tacę za tydzień 18.02 będą przeznaczone na AWSD.