Menu Zamknij

Ogłoszenia

1. Przypominamy, że za tydzień w niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi klas III naszej parafii, przed przyszłoroczną I Komunią Święta. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę Świętą o godz. 13:00 – spotkanie odbędzie się po Mszy Świętej.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 20.09 (pn.) – Wsp. św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męczenników;
– 21.09 (wt.) – Święto św. Mateusza, Apostoła;
– 23.09 (czw.) – Wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
3. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Spotkanie to odbędzie się w Niepokalanowie w sobotę 25 września br. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegółowy program jest dostępny na stronie oaza.pl
4. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we wtorek, 28 września br., o godz. 18.00 w Kate-drze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w poniedziałek 27 września br. o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza Święta. w Sanktuarium o godz. 18.00.
5. Główny Urząd Statystyczny dziękuje wszystkim, którzy wzięli już udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jednocześnie przypomina, że na mocy ustawy podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Spis ten jest obowiązkowy i trwa tylko do 30 września br. Tych, którzy jeszcze się nie spisali, prosi o niezwłoczne dokonanie tego.
6. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Tadeusz Łupiński, Edward Zalewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. Przypominamy, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, w przyszłym roku, będziemy przeżywali 22 maja. Pierwsze spotkanie przygotowujące, z dziećmi i rodzicami, odbędzie się 26.09, po Mszy Świętej o godz. 13:00.
3. Zapraszamy chłopców z klas trzecich i czwartych SP. do grona ministrantów. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej. Dziewczynki zapraszamy do śpiewania w scholii dziecięcej. Próby odbywają się w niedzielę o godz. 12:00 w auli domu parafialnego.
4. Różaniec fatimski dookoła kościoła odbędzie się jutro 13.09, po Mszy Świętej wieczornej. Podobnie różaniec papieski, 16.09, we czwartek.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 13.09 (pon.) – Wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i dr-a Kościoła;
– 14.09 (wt.) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– 15.09 (śr.) – Wsp. NMP Bolesnej;
– 16.09 (czw.) – Wsp. św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
– 18.09 (sob.) – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
6. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do świętowania rocznic ślubu, bez względu na obchodzoną rocznicę. Uroczystość odbędzie się dnia 18 września br. (sobota) w Białostockiej Katedrze o godz. 18:00.
7. W dniach 1-3 października br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl
8. Zachęcamy do wzięcia udziału w Kursie Lektora organizowanym przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej archidiecezji. Zapisy i pierwsze spotkanie odbędą się w sobotę, 2 października 2021roku, o godzinie 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Warunkiem jednak jest posiadanie dobrej dykcji i skierowanie na kurs proboszcza.
9. Kino Helios Alfa w Białymstoku zaprasza na przedpremierowy i zamknięty (niebiletowy) pokaz filmu “FATIMA” 20 września (poniedziałek) o godz. 10:00. Patronat Honorowy nad filmem objęło Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Chętnych do obejrzenia filmu o objawieniach w Fatimie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
10. Zapraszamy do lektury nowego numeru miesięcznika “Drogi Miłosierdzia”. Znajduje się w nim rozmowa z nowym Arcybiskupem Metropolitą Białostockim Józefem Guzdkiem, a także materiały przypominające nauczanie Prymasa Tysiąclecia oraz osobę Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża, Matkę Elżbietę Czacką, dzisiaj w Warszawie beatyfikowanych.

11. Dzisiaj zbierane po Mszy Świętej ofiary do puszek będą przeznaczone na KUL.
12. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Luba Iwanowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po Mszy Świętej o godz. 11:30.
2. Dzisiaj również rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński, który potrwa przez kolejne sześć niedziel, do 10 października. Rozpoczęcie o godz. 16:00 w auli domu parafialnego.
3. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, jak co roku, rozpocznie się jutro, w poniedziałek i zakończy się we środę, w Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Czterdziesto-godzinne Nabożeństwo w parafii to coroczne rekolekcje eucharystyczne, gdy pogłębiamy naszą pobożność eucharystyczną i adorujemy Najświętszy Sakrament.
4. Porządek Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa: w poniedziałek, wtorek i we środę Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Między Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu. Poniedziałek i wtorek są dniami spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wyspowiadania się u innych kapłanów, niż parafialni. Słowo Boże głosi ks. Karol Piniewski.

5. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
6. W piątek, 10.09 zapraszamy na Mszę Świętą i pierwsze spotkanie po wakacjach młodzież Ruchu Światło-Życie.
7. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w scholii dziecięcej, którą prowadzi p. Helena. Próby scholii dziecięcej odbywaj się za tydzień o godz. 12:00 w auli domu parafialnego.
8. Za tydzień, w niedzielę podczas Mszy Świętej z dziećmi będą poświęcone tornistry i plecaki uczniów klas I.
9. Zapraszamy chłopców z klas trzecich i czwartych SP. do grona ministrantów. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.
10. Informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, w przyszłym roku, będziemy przeżywali 22 maja. Pierwsze spotkanie przygotowujące, z dziećmi i rodzicami, odbędzie się 26.09, po Mszy Świętej o godz. 13:00.
11. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 08.09 (śr.) – Święto Narodzenia NMP. W naszym kościele zakończenie Czterdziesto-godzinnego Nabożeństwa.
12. Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 11 września br. w formie indywidualnej. Spotkanie modlitewne pielgrzymów na błoniach św. Jana Pawła II w Świętej Wodzie rozpocznie się o godz. 14.00.
13. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 12 września 2021 roku. Początek o godz. 11:00.
14. Dzisiaj po Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Afganistanowi.
15. Za tydzień w niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na KUL.
16. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: Małgorzata Bogumiła Aleksiejczuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

1. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie celebrowana 1.09, we środę, o godz. 8:00. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla naszych dzieci i młodzieży.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy do modlitwy WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych parafian – będziemy w godz. od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu, polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na kartce i wrzucić ją do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
3. Za tydzień, 5.09, w pierwszą niedzielę miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11:30.
4. Za tydzień również, po raz pierwszy po wakacjach, będzie odprawiana Msza Święta o godz. 13:00. Na tę Mszę Świętą zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w scholi dziecięcej, którą prowadzi p. Helena. Pierwsza próba po wakacjach scholii dziecięcej odbędzie się za tydzień o godz. 12:00 w auli domu parafialnego.
5. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, jak co roku, rozpocznie się 6.09, w poniedziałek. Zakończy się w Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Przygotujmy się przez ten tydzień do dobrego i owocnego przeżycia tych dni eucharystycznych. Słowo Boże będzie głosił ks. Karol Piniewski, odchodzący z naszej parafii.
6. Nowym duszpasterzem w naszej parafii jest ks. Rafał Zakrzewski. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy satysfakcji z posługi kapłańskiej wśród nas.
7. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 03.09 (pt.) – Wsp. św. Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
8. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Wyruszy ona w sobotę 4 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w zakrystii. Zakończeniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Dla pielgrzymów przybywających tego dnia wcześniej Msze św. będą sprawowane również o godz. 13.00 i 15.00.
9. Msza Święta w 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, zostanie odprawiona w środę, 1 września br., o godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Eucharystii będzie przewodniczyć Bp Henryk Ciereszko. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej. Po Mszy Świętej na placu przed kościołem odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni wojskowych i patriotycznych.
10. Za tydzień w niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej
11. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Ryszard Kulig oraz + Jarosława Grażyna Baszko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 09.08 (pon.) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
– 10.08 (wt.) – Święto św. Warzyńca, diakona i męczennika;
– 11.08 (śr.) – Wsp. św. Klary, dziewicy;
– 14.08 (sob.) – Wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
3. W następną niedzielę wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia będziemy błogosławili zioła i kwiaty. Będą również zbierane ofiary do puszki na diecezjalne Radio I.
4. Różaniec Fatimski, w naszej parafii odmawiany dookoła kościoła – 13 sierpnia, w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
5. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: + Irena Aleksandra Zienkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

1. Po Mszy Świętej, z racji Święta Patronalnego Kierowców, św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i błogosławili pojazdy. Przy okazji będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
2. Jutro, podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy modlili się za dziadków, z racji ustanowionego przez pp. Franciszka Dnia Dziadków.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 26.07 (pon.) – Wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP, dziadków Pana Jezusa;
– 29.07 (czw.) – Wsp. św. Marty, Marii i Łazarza, Przyjaciół Pana Jezusa;
– 31.07 (sob.) – Wsp. św. Ignacego Loyoli, kapłana.
4. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej wraz ze Stowarzyszeniem Próg Nadziei, redakcją telewizyjnego programu “Ocaleni”, Wspólnotą św. Jakuba oraz Ośrodkiem Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu, zapraszają na wydarzenia organizowane w tym roku w ramach sierpnia – miesiąca abstynencji: – X Podlaska Biesiada Trzeźwości w Wasilkowie, w dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2021 r. X Rekolekcje sierpniowe w Kozińcach, w dniach 13 – 15 sierpnia 2021 r. Szczegółowy program tych wydarzeń można znaleźć na stronach: archibial.pl oraz kozince.pl.
5. Za tydzień, w niedzielę, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na KUL oraz Centrum Pastoralno-Katechetyczne naszej Archidiecezji.
6. Dzisiaj – zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 22.07 (czw.) – Święto św. Marii Magdaleny;
– 23.07 (pt.) – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
– 24.07 (sob.) – Wsp. św. Kingi, dziewicy.
2. W następną niedzielę, 25.07 z racji Święta Patronalnego Kierowców, św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i błogosławili pojazdy. Przy okazji będzie można zło-żyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
3. Wszystkich pasjonatów modlitewnych wędrówek oraz rowerowych wypraw zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Jasnogórskiej Królowej. Dziewiąta Białostocka Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia b.r. Szczegółowe informacje i zapisy na witrynie internetowej rowerymka.pl.
4. 29. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się w tym roku w terminie 20-24 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „Na Moją pamiątkę”. W tym roku z racji na obostrzenia epidemiczne pielgrzymi nie przejdą przez Białoruś. Po dojściu do Kuźnicy, następnego dnia pielgrzymi zostaną przewiezieni autokarami pod granicę białorusko-litewską od strony Litwy. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: od 1 do 15 sierpnia drogą telefoniczną lub online, wypełniając formularz pielgrzymkowy, który został umieszczony na stronie internetowej, – lub od 9 do 14 sierpnia w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku w godz. 17:00 – 19:30. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.
5. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych.
6. Rodzina małego Mikołaja Karelusa, który zmaga się z bardzo ciężką chorobą (rdzeniowy zanik mięśni), prosi nadal o wsparcie finansowe na bardzo drogą terapię genową i rehabilitację dziecka. Nasza parafia wsparła tę akcję i zebrano 2700.- zł. Można jeszcze dokonywać indywidualnych wpłat na rachunek bankowy. Formularze wpłat znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła.
7. Módlmy się w intencji zmarłych ofiar nawałnic w zachodniej Europie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Przypominamy, że podczas wakacji, w niedzielę, w naszym kościele nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji jest czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W każdej ważnej sprawie (wezwanie kapłana do osoby chorej- umierającej, pogrzeb) należy telefonować na nr. księdza dyżurnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
2. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 12.07 (pon.) – Wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
– 13.07 (wt.) – Wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
– 15.07 (czw.) – Wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła;
– 16.07. (pt.) – Wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
4. Przypominamy o pieszej pielgrzymce do Częstochowy w dniach 30.07-12.08. Zapisy na pielgrzymkę będą się odbywać w dniach 19-29 lipca, w Piwnicy Akademickiej przy białostockiej Katedrze w godz. od 17:00 – 19:00. Kto nie może wybrać się na Pielgrzymkę można w niej uczestniczyć będąc uczestnikiem tzw. Grupy Złotej, modląc się za pielgrzymów. Zapisy do tej grupy odbywają się parafiach.
5. Różaniec Fatimski dookoła kościoła odbędzie się we wtorek 13.07, po Mszy Świętej wieczornej, zaś różaniec papieski w piątek 16.07. również po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Wiesława Sidorowicz, Leonarda Korol . Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

1. Przypominamy, że podczas wakacji, w niedzielę, w naszym kościele nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji jest czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W każdej ważnej sprawie (wezwanie kapłana do osoby chorej- umierającej, pogrzeb) należy telefonować na nr księdza dyżurnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
2. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11:30, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
3. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 06.07 (wt.) – Wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
– 08.07 (czw.) – Św. Jana z Dukli, kapłana.
5. Przypominamy o pieszej pielgrzymce do Częstochowy w dniach 30.07-12.08. Zapisy na pielgrzymkę będą się odbywać w dniach 19-29 lipca, w Piwnicy Akademickiej przy białostockiej Katedrze w godz. od 17:00 – 19:00. Kto nie może wybrać się na Pielgrzymkę można w niej uczestniczyć będąc uczestnikiem tzw. Grupy Złotej, modląc się za pielgrzymów. Zapisy do tej grupy odbywają się parafiach.
6. Parafia w Grabówce organizuje dnia 31 lipca, w sobotę jednodniową pielgrzymkę autokarem do sanktuariów Podlasia (Kodeń, Pratulin, Kostomłoty, Jabłeczna, Leśna Podlaska) Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. Za tydzień, w niedzielę słowo Boże w naszej parafii będzie głosił ks. Piotr Boguta, misjonarz pracujący w Peru. Będziemy też mogli wesprzeć go materialnie.
8. Zapraszamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączone są konferencje bł. ks. Michała Sopoćki pt. “Alkohol a dzieci i młodzież”. Zachęcamy do przeczytania rozmowy z ks. Adamem Wtulichem, proboszczem parafii w Różanymstoku, w 40. rocznicę pamiętnej koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej. Warto zapoznać się też z artykułem “W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo” na temat rozpoczętego w Kościele na całym świecie Roku św. Ignacego Loyoli. Polecamy również artykuł “Wakacje – należny wypoczynek” oraz rozważania Ewangelii na niedziele i uroczystości w lipcu i w sierpniu.
9. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Zdzisław Twarowski. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

1. Przypominamy, że podczas wakacji nie będzie w naszym kościele w niedzielę Mszy Świętej o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W każdej ważnej sprawie należy telefonować na nr księdza dyżurnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Modlimy się szczególnie przez wstawiennictwo bł. Ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę szczególnie WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Podczas wakacji do naszych chorych parafian posługą kapłańską nie jedziemy.
3. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Po Mszy Świętej modlimy się na różańcu polecając panu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu.
4. Za tydzień – pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 28.06 (pdz.) – Wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
– 29.06 (wt.) – Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Ofiary zebrane na tacę będą przekazane do dyspozycji Ojca Świętego. Tego dnia modlimy się szczególnie w intencji papieża Franciszka i jego posługiwania jako pasterza Kościoła powszechnego;
– 03.07 (pt.) – Święto św. Tomasza, Apostoła.
6. XXV Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 3 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8:00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.
7. Parafia w Grabówce organizuje dnia 31 lipca, w sobotę jednodniową pielgrzymkę autokarem do sanktuariów Podlasia (Kodeń, Pratulin, Kostomłoty, Jabłeczna, Leśna Podlaska) Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. Za tydzień w niedzielę, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby archidiecezji białostockiej.
9. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi zmarli parafianie: Tadeusz Pietruczuk, Rafał Wilman, Marian Kalita, Jan Pawłuszewicz. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…