Menu Zamknij

Ogłoszenia1. Dzisiaj wypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna.
2. Za tydzień w niedzielę odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 04.08 (wt.) – Wsp. św. Jana Marii Vianneja, kapłan, patrona proboszczów;
– 06.08 (czw.) – Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msze Święte w naszym
kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.
– 08.08 (sob.) – Wsp. św. Dominika, kapłana.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Do naszych chorych, ze spowiedzią i komunią świętą pierwszopiatkową, udamy się we wrześniu.
5. Rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc, w którym powstrzymujemy się od picia alkoholu, ze względu na pamięć o wielkich wydarzeń narodowych i religijnych. Niech dobrowolna abstynencja będzie również ekspiacją za grzechy związane z piciem alkoholu, jak i formą modlitwy w intencji tych, którzy nadmiernie piją.
6. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
7. Dzisiaj również rozprowadzamy okolicznościowe kubki przypominające 100-lecie naszej parafii. Koszt produkcji kubka 8,- zł.
8. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi zmarli parafianie: + Wojciech Leszczyński, Antoni Babul. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …1. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 29.07 (śr.) – Wsp. św. Marty;
– 31.07 (pt.) – Wsp. św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
– 01.08 (sb.) – Wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
2. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
3. Za tydzień – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna.
4. Rozpoczyna się już niedługo miesiąc sierpień. Jest to miesiąc, w którym powstrzymujemy się od picia alkoholu, ze względu na rocznice wielkich wydarzeń narodowych i religijnych. Niech dobrowolna abstynencja będzie również ekspiacją za grzechy związane z piciem alkoholu jak i formą modlitwy w intencji tych, którzy nadmiernie piją.
5. W tym roku z racji na stan pandemii koronawirusa 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna w tradycyjnej formie się nie odbędzie. Priorytetem w tym względzie jest nasze wspólne bezpieczeństwo. Nie chcemy, aby nasza Pielgrzymka stała się dla kogokolwiek zagrożeniem. Wielkim pragnieniem organizatorów jest, aby 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, choć z ograniczeniami, ale zapisała się w tradycję naszego pielgrzymowania. Dlatego w tym roku przez teren wileńszczyzny od granicy białorusko-litewskiej wyruszą kapłani i klerycy wraz z obsługą pielgrzymki. Wszystkich pielgrzymów zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki wilenska.bialystok.pl. Dnia 24 sierpnia br. organizowany jest wyjazd autokarowy z Białegostoku do Wilna, aby powitać pielgrzymów. Będzie też możliwość uczestnictwa w Mszy św. o godz. 16:00 w Ostrej Bramie. Wszelkie szczegóły i zapisy na wyjazd tylko i wyłącznie drogą mailową lub pod numerem telefonu +48 579 553 753.
6. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
7. W następną niedzielę ofiary na tacę będą zbierane na KUL oraz Centrum Pastoralno-katechetyczne w Białymstoku.
8. W tym tygodniu odszedł do Pana zmarły parafianin: + Waldemar Kozaczyński Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


1. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 22.07 (śr.) – Święto św. Marii Magdaleny;
– 23.07 (czw.) – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
– 24.07 (pt.) – Św. Kingi, dziewicy;
– 25.07 (sb.) – Święto św. Jakuba, Apostoła.
2. 25 lipca (w sobotę) wspominany jest również św. Krzysztof – patron kierowców. Tego dnia będziemy modlili się w intencji kierowców i błogosławili pojazdy po Mszy Świętej o godz. 18:00. Również w niedzielę, po każdej Mszy Świętej będzie odbywać się błogosławienie pojazdów i modlitwa za kierowców. Przy okazji będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
3. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
4. Dzisiaj również rozprowadzamy okolicznościowe kubki przypominające 100-lecie naszej parafii. Koszt produkcji kubka 8,- zł.
5. W tym tygodniu odeszły do Pana nasze zmarłe parafianki: + Grażyna Chojnacka i + Janina Gołębiewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. Procesja fatimska z różańcem dookoła kościoła odbędzie się 13 lipca, w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej. Również procesja papieska z różańcem dookoła kościoła 16 lipca, we czwartek, po Mszy Świętej wieczornej.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 13.07 (pn.) – Wsp. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
– 15.07 (śr.) – Wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
– 16.07 (czw.) – Wsp. NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkapleżnej).
4. Jak co roku, również i w tym, zapraszamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, pralki, lodówki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele dnia 15 lipca, w najbliższą środę, w godzinach od godz. 7:00 do 10:30. Można sprzęt przy-wieźć również po południu czy wieczorem 14 lipca. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
5. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
6. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza zmarła parafianka + Barbara Dziekońska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11:30, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
3. Przypominamy, że podczas wakacji nie ma Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji jest czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W każdej ważnej sprawie należy telefonować na nr księdza dyżurnego. Wystawienie Najświętszego sakramentu również od godz. 17:00.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 06.07 (pn.) – Wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
– 08.07 (śr.) – Wsp. św. Jana z Dukli, prezbitera;
– 11.07 (sb.) – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
5. Informujemy, że udzielenie sakramentu bierzmowania uczniom tegorocznych kl. 7 i 8 Szkoły Podstawowej odbędzie się 10 października o godz. 18:00. Na początku roku szkolnego, zaraz we wrześniu, odbędą się spotkania przygotowujące młodzież do przyjęcia tego sakramentu.
6. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
7. Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w głosowaniu w II turze Wyborów Prezydenta RP, które odbędą się 12 lipca 2020 roku.
8. Jak co roku, również i w tym, zapraszamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, pralki, lodówki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele dnia 15 lipca w godzinach od godz. 7:00 do 10:30. Można sprzęt przywieźć również po południu czy wieczorem 14 lipca. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.
9. Zaproszenie do odwiedzenia Kin Helios w Białymstoku. Na kinowym ekranie gości „Najświętsze Serce”, bilet na ten seans wynosi 10 zł. W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość dostosowania dnia i godziny do potrzeb danej grupy z możliwością aby tylko ta grupa przebywała na sali.


1. Przypominamy, że podczas wakacji nie będzie Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W każdej ważnej sprawie należy telefonować na nr księdza dyżurnego.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W wakacje do naszych chorych z posługą kapłańską w pierwszy piątek nie jeździmy.
3. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Dzisiaj, wieczorem o godz. 17:00 rozpoczyna się 8-dniowe wakacyjne seminarium odnowy wiary, które potrwa do przyszłej niedzieli. Każdego dnia początek o godz. 17:00 w domu parafialnym.
5. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11:30.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 29.06 (pon.) – Uroczystość św. Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze Święte o godz.
8:00, 10:00 i 18:00;
– 03.07 (pt.) – Święto św. Tomasza Apostoła.
7. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20,- zł. W twardej oprawie: 25,- zł.
8. Informujemy, że udzielenie sakramentu bierzmowania uczniom tegorocznych kl. 7 i 8 Szkoły Podstawowej odbędzie się 10 października o godz. 18:00. Na początku roku szkolnego, zaraz we wrześniu, odbędą się spotkania przygotowujące młodzież do przyjęcia tego sakramentu.
9. W związku ze wzrastającą liczbą osób zakażonych koronawirusem na terenie naszej Archidiecezji, Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda przypomina, że należy przestrzegać środków ostrożności podczas nabożeństw (założone maseczki lub odległość 2 metrów pomiędzy uczestnikami liturgii). Przypominamy również o możliwości przyjmowania komunii świętej na rękę.

10. Dzisiaj będziemy zbierać ofiar do puszek na KUL. Za tydzień zbiórka ofiar na tacę będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
11. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi zmarli parafianie: + Grażyna Puchalska-Juchnicka i + Krzysztof Piotrowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


1. Przeżywamy w naszej parafii uroczystości odpustowe. Zakończeniem ich będzie pro-cesja eucharystyczna dookoła kościoła, dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30. Słowo Boże głosi ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas naszej archidiecezji. Dziękujemy mu za tę posługę w zbliżaniu nas do tajemnicy Niepokalanego Serca NMP.
2. W najbliższy piątek – zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. Z racji, iż w szkołach nie będzie oficjalnego zakończenia roku szkolnego, Msza Święta dziękczynna za mijający rok będzie celebrowana tego dnia o godz. 18:00.
3. Przypominamy, że podczas wakacji nie będzie Mszy Świętej z dziećmi o godz. 13:00. Wakacje rozpoczynają się w najbliższy piątek. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 24.06 (śr.) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust u naszych sąsiadów w Dojlidach Górnych. W naszym kościele porządek Mszy Świętych – jak w dzień powszedni.
5. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzinach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin
7. Z okazji 100-lecia naszej parafii wydaliśmy książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Warto taką książkę posiadać w swojej domowej bibliotece. Cena 20,- zł. Przypominamy, że obchody 100-lecia istnienia naszej parafii przełożyliśmy na dzień 8.09 br. Poprzedzać je będzie 40-godzinne nabożeństwo prowadzone przez o. Kazimierza Manieckiego, paulina Jasnej Góry.
8. Dzisiaj nie będziemy zbierać ofiar do puszek na KUL. Będziemy zbierali za tydzień.
9. W tym tygodniu odszedł do Pana nasz zmarły parafianin + Andrzej Czarkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia, aż do czwartku, po Mszy Świętej o godz. 18:00 śpiewamy Nieszpory Eucharystyczne i idziemy w procesji dookoła kościoła. Zapraszamy do tego szczególnego oddawania czci Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
2. Zakończenie oktawy Bożego Ciała – we czwartek 18.06. Tego dnia będziemy błogosławili dzieci i poświęcimy wianki. W tym roku nie będziemy organizowali ogniska, ale będą jakieś niespodzianki dla dzieci.
3. W najbliższy wtorek w dzień papieski, 16 czerwca o godz. 17:30, będziemy odmawiali różaniec, modląc się za przyczyną św. Jana Pawła II.
4. W najbliższą sobotę, 20.06 wypada w naszej parafii Uroczystość Niepokalanego Serca NMP. Obchodzimy uroczyście imieniny naszej parafii. Tego dnia jest odpust związany z tą Uroczystością. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. W niedzielę porządek Mszy Świętych, jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna. W sobotę i niedzielę kazania odpustowe będzie głosił ks. Michał Urban.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 17.06 (śr.) – Wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
– 19.06 (pt.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia, z racji na uroczystość, nie ma abstynencji od spożywania pokarmów mięsnych.
6. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzi-nach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.
7. W następną niedzielę, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na KUL.
8. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza zmarła parafianka śp. Adela Drozdowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej
2. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30
3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie, jak w pierwszą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
4. Przypominamy, że nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele celebrowane jest każdego dnia o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału.
5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane Bożym Ciałem. Tego dnia Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się tradycyjna procesja Bożego Ciała. W tym roku ze względu na panujące jeszcze obostrzenia pójdziemy w procesji dookoła Kościoła, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Prosimy osoby zainteresowane o przygotowanie wszystkiego, co jest potrzebne w procesji. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do sypania kwiatków przed baldachimem. Niech również i tegoroczne obchody Bożego Ciała, tym bardziej wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.
6. Tradycyjnie obchody Bożego Ciała przedłużamy o tzw. Oktawę Bożego Ciała. Przez dziewięć kolejnych dni po Bożym Ciele będziemy po Mszy Świętej śpiewali Nieszpory Eucharystyczne i szli w procesji dookoła kościoła.
7. W środę, 10.06 wypada 3. Rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Módlmy się w intencji naszego Ordynariusza.
8. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 08.06 (pon.) – Wsp. św. Jadwigi Królowej;
– 13.06 (sob.) – Wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
9. W sobotę, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się Procesja Fatimska.
10. Przypominamy, że ks. Abp przedłużył dyspensę od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej na okres do końca czerwca br. tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), bądź przebywających w kwarantannie.
11. Zachęcamy gorąco wszystkich wiernych do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem.
12. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzi-nach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.
13. Za tydzień, w niedzielę 14 czerwca będą zbierane w naszej parafii ofiary na AWSD. Serdecznie prosimy o wsparcie materialne seminarium duchownego.


1. W związku z tym, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju poprawiła się na tyle, że możliwe stało się zmniejszenie obostrzeń i ograniczeń, ks. Abp Metropolita Białostocki wydała następujące zarządzenia:
– Z dniem 25 maja 2020 r. wygasła dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zniesienie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach daje możliwość udziału w liturgii wiernym z zachowaniem jednak dystansu dwóch metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa.
– Ks. Abp zachęca gorąco wszystkich wiernych do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem.
– Dyspensę od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej na okres do końca czerwca br. przedłuża się tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), bądź przebywających w kwarantannie.
– Ks. Abp zachęca do podjęcia wysiłku przywracania rzeczywistego życia sakramentalnego. Przestrzeń wirtualna nie może zastąpić rzeczywistego uczestnictwa we Mszy Świętej. Stąd, należy ograniczyć transmisje Mszy Świętych przez media. Wobec tego w naszej parafii rezygnujemy z transmisji Mszy Świętej w niedzielę o godz. 11:30.
– Mając na uwadze nowe decyzje służb medycznych, w zgromadzeniach poza budynkami może uczestniczyć do 150 osób. Uwzględniając powyższe zasady wszystkie procesje Bożego Ciała należy zorganizować tylko na terenie przykościelnym, a nie na ulicach miast i miejscowości.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 01.06 (pon.) – Święto NMP Matki Kościoła;
– 03.06 (śr.) – Wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników;
– 04.06(czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. Tego dnia kapłani z całej naszej archidiecezji przybywają do sanktuarium w Sokółce, na swoje skupienie i dzień modlitwy. Prosimy Was, drodzy Parafianie, o modlitwę za nas i za wszystkich kapłanów naszej Archidiecezji;
– 05.06 (pt.) – Wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika
3. Od jutra rozpoczyna się Nabożeństwo Czerwcowe. Każdego dnia o godz. 17:30 będziemy śpiewali Litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy, po długiej przerwie, naszych chorych z posługą sakramentalną (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
5. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Pragnę poinformować, iż obchody 100-lecia istnienia naszej parafii zostały przesunięte na dzień 8 września, w Święto Narodzenia NMP, na zakończenie czterdziestogodzinnego nabożeństwa. W związku z tym od jutra zacznijmy jeszcze raz modlitwę w intencji naszej parafii przez 100 dni. Przy wyjściu z kościoła należy wylosować sobie karteczkę z datą modlitwy. Modlitwą może być udział we Mszy Świętej, Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia lub nawet jakiś czyn pokutny.
7. Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie, jak w pierwszą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
8. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30
9. W dniach 5-6 czerwca br. odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Do Sanktuarium na Jasnej Górze udadzą się jednak tylko określone delegacje wiernych poszczególnych diecezji. Pozostałych członków Żywego Różańca i wszystkich wiernych zapraszamy do pielgrzymowania duchowego i wspólnej modlitwy poprzez media. Nabożeństwa będą transmitowane w Radio Maryja, Telewizji Trwam i stronie jasnagora.pl. Program modlitw: 5 czerwca o godz. 20.20 Różaniec, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, a 6 czerwca o godz. 13.30 Msza św. pod przewodnictwem abpa Wacława Depo.
10. Nadal zachęcamy naszych parafian do ufnej i gorliwej modlitwy w Waszych rodzinach, w intencji o powstrzymanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, i o bezpieczeństwo naszych rodzin.