Menu Zamknij

Ogłoszenia

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 11:30.
2. Rozpoczęły się wakacje. Przez całe wakacje, od dzisiaj, nie będzie Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym.
3. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską na „Rekolekcje w kajaku”. Odbędą się one w dniach 16-18 sierpnia 2022r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl
4. 10 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3 sierpnia br. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matkę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – www.rowerymka.pl.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 6.07 (śr.) – Wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy;
– 8.07 (pt) – Wsp. św. Jana z Dukli, Prezbitera
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

1. Rozpoczęły się wakacje. Przez całe wakacje, od dzisiaj, nie będzie Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. Do chorych naszych parafian udamy się dopiero we wrześniu. W nagłych przypadkach trzeba oczywiście prosić księdza z posługą sakramentalną.
3. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 29.06 (śr.) – Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. W tym dniu taca przeznaczona będzie na tzw. „Świętopietrze”, czyli na potrzeby Ojca Świętego.
6. XXVI Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 2 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

1. Pragniemy serdecznie podziękować naszym parafianom za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji niosąc sztandary, chorągwie i inne paramenty procesyjne. Dziękujemy pani zakrystiance, asyście ministranckiej, panu organiście i całemu naszemu chórowi. Szczególne podziękowania należą się dzieciom i ich rodzicom. Bardzo dziękujemy osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie naszego ołtarzyka. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2. Trwa tradycyjna „Oktawa Bożego Ciała”. Każdego dnia, do najbliższego czwartku, po Mszy Świętej wieczornej, śpiewamy nieszpory eucharystyczne i idziemy w procesji dokoła kościoła.
3. Oktawa zakończy się we czwartek 23 czerwca. Tradycyjne, na zakończenie Oktawy będziemy udzielali błogosławieństwa dzieciom, a także poświęcimy kwiaty i zioła (wianuszki). Po Mszy Świętej zapraszamy też wszystkich naszych parafian na ognisko. Będzie kiełbaska i niespodzianki dla dzieci.

4. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość patronalną naszej parafii – Niepokalanego Serca NMP, czyli tzw. odpust parafialny. W sobotę porządek Mszy Świętych jest następujący: godz. 80:00, 10:00 i 18:00. Uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30, procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Słowo Boże podczas odpustu będzie głosił ks. Karol Kondracikowski, dyr. Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Białostockiej.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 21.06 (wt.) – Wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
– 23.06 (czw.) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy Świętych, jak w dzień powszedni.
– 24.06 (pt.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy Świętych, jak w dzień powszedni. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W najbliższy piątek 24 czerwca – zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. Msza Święta w intencji wszystkich dzieci i młodzieży naszej parafii będzie celebrowana o godz. 08:00 rano. Zapraszamy dzieci młodzież do wspólnej modlitwy.
7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę wakacyjną nie będzie już Mszy Świętej o godz. 13:00. Tak będzie przez całe wakacje. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym.
8. Caritas Archidiecezji Białostockiej włącza się w kolejną edycję ogólnopolskiej akcji Paczka dla Ukrainy. Od wybuchu wojny na Ukrainie Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazała już ponad 30 ton żywności, środków higienicznych i artykułów medycznych. Ciągle potrzebna jest przede wszystkim żywność. Prosimy o włączenie się do akcji przez przygotowanie paczek, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53x40x30 cm. Można je dostarczać do: – Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy katedrze w Białymstoku; – Najbliższej Placówki Caritas Archidiecezji Białostockiej (dni i godziny pracy dostępne na stronie www.bialystok.caritas.pl); – Parafii (dni i godziny pracy kancelarii parafialnych wg. danych na stronach parafii); – Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, ul. Warszawska 46, sala gimnastyczna, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00 Szczegóły znajdują się na stronie: https://bialystok.caritas.pl/paczka-dla-ukrainy-reaktywacja/
9. W dniach 25-26 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 25 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 7:00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy prowadzone są w parafiach.
10. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na KUL i Centrum pastoralno-katechetyczne w Białymstoku.
11. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka, śp. + Czesława Bronisława Łowczyk. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie …

1. Dzisiaj, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
2. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek w kościele, o godz. 16:30.
3. W najbliższy czwartek 16.06, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna. Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem za zewnątrz świątyni, aby w ten sposób wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. W procesji pójdziemy razem z parafią z Dojlid Górnych. Za udział w procesji Bożego Ciała może-my uzyskać odpust zupełny.

4. Nasza parafia jest odpowiedzialna za przygotowanie ołtarzyka przy ul. Eliasza. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do licznego udziału w procesji. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby zadbali o ich uczestnictwo w procesji. Dzieci zbierają się przed Mszą Świętą, o godz. 9:45 w salce obok kościoła. Prosimy pamiętać o właściwym ubiorze – godnym i stosownym do uroczystości kościelnych. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą nakryć głowy.

5. Po Bożym Ciele będziemy obchodzić tradycyjną „Oktawę Bożego Ciała”. Każdego dnia – od piątku do czwartku następnego tygodnia – będziemy śpiewali po Mszy Świętej wieczornej nieszpory eucharystyczne i szli w procesji dokoła kościoła.
6. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 13.06 (pn.) – Wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Antoni Wiszowaty. Życzymy ks. Antoniemu obfitości Bożego błogosławieństwa i szczególnego wstawiennictwa u Boga jego Świętego Patrona. Osobę ks. Antoniego będziemy polecać Panu Bogu jutro podczas Mszy Świętej wieczornej;
– 14.06 (wt.) – Wsp. Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
– 17.06 (pt.) – Wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
7. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej będziemy odmawiali tzw. Różaniec Fatimski dookoła kościoła. Różaniec Papieski, 16 czerwca, również będziemy odmawiali dookoła kościoła po Mszy Świętej wieczornej. O 17:30 odbędzie się nabożeństwo czerwcowe.
8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 10-17.09. Koszt udziału to 4000,- zł i 120 $. Wszystkie informacje na ten temat u ks. Rafała, który tę pielgrzymkę organizuje. Zapisy na pielgrzymkę tylko do 19 czerwca. Zapraszamy.
9. Za tydzień, w niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na KUL i Centrum… w Białymstoku.

1. Dzisiaj za odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
2. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 06.06 (pn.) – Święto NMP Matki Kościoła;
– 09.06 (czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów;
– 11.06 (sb.) – Wsp. św. Barnaby, Apostoła.
3. Za tydzień, w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
4. W następną niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek w kościele o godz. 16:30.
5. W naszej parafii, w najbliższą sobotę, będziemy gościć znaną w Polsce biblistkę s. prof. Judytę Pudełko, ze Zgromadzenia Sióstr Boskiego Mistrza. Siostra wygłosi trzy konferencje o tematyce biblijnej w ramach odbywającego się w naszej parafii cyklu „Biblia bliżej nas”. Początek o godz. 9:00 w auli domu parafialnego.
6. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia “Bogu Dźwięki”, który wykonany zostanie przez akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca br. o godz. 20.30 przed Archikatedrą białostocką. Wstęp wolny.
7. W dniach 18-19 czerwca 2022 r. (sobota-niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Pielgrzymka dotrze do Różanostockiego Sanktuarium w sobotę i następnego dnia powróci do Białegostoku, gdzie nastąpi jej zakończenie. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – rekoakcje.pl – lub pod nr-em tel. 600 111 974.
8. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 10-17 września b.r. W imieniu naszej parafii pielgrzymkę organizuje ks. Rafał. Do niego też należy zgłaszać swój udział w pielgrzymce. U ks. Rafała również można uzyskać wszelkie informacje na temat pielgrzymki. Kosz udziału w pielgrzymce: 4000,- zł i 120 $.
9. Zapraszamy do lektury nowych “Dróg Miłosierdzia”. Numer poświęcony jest głównie tematyce ojcostwa, w związku z obchodzonym w czerwcu Dniem Ojca. Ciekawe treści znajdziemy w artykule “Nikt nie rodzi się ojcem” oraz w świadectwach napisanych przez ojców w materiale pt. „Być tatą”. W tym miesiącu w naszej archidiecezji zostaną ustanowieni pierwsi w jej historii nadzwyczajni szafarze Komunii św. Z “Dróg Miłosierdzia” możemy się wiele dowiedzieć na temat tej posługi – czym ona jest i jak ma ona w praktyce wyglądać. Polecamy również artykuły: “Ktoś oddał nam swoje serce”, “Nieoczekiwane spotkanie” i “Duchowy pokój”.

1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – każdego dnia, przed wieczorną Mszą Świętą, podczas nabożeństwa majowego. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nowenna zakończy się uroczystą Mszą Świętą Wigilijną w sobotę, o godz. 18:00. Po Mszy Świętej odbędzie się czuwanie modlitewne: adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa psalmami.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 30.05 (pn.) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej (Fara) w Białymstoku;
– 31.05 (wt.) – Święto Nawiedzenia NMP. Tego dnia obchodzimy 9. rocznicę śmierci ks. Stanisława Zdziecha, poprzedniego proboszcza. Msza Święta w jego intencji będzie celebrowana o godz. 6:30 rano.
– 01.06 (śr.) – Wsp. Justyna, męczennika. Dzień Dziecka. Tego dnia rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe. Będzie się ono odbywało codziennie o godz. 17:30.
– 03.06 (pt.) – Wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników.

3. Za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 młodzież, która zgłosiła się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku złoży deklarację przystąpienia do tego sakramentu. Na tę Mszą Świętą zapraszamy również rodziców naszej młodzieży.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy również naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.
5. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to zwłaszcza dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Za tydzień, w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, które odbędzie się 31 maja 2022r. o godz. 16:00 w gmachu Seminarium przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku. W programie: konferencja duchowa, nabożeństwo majowe, Eucharystia celebrowana przez Księży neoprezbiterów. Dzień skupienia zakończy wspólny posiłek.

1. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, dzieci (56) naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Módlmy się w intencji dzieci i ich rodziców.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 24.05 (wt.) – Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych;
– 26.05 (czw.) – Wsp. św. Filipa Nereusza. Tego dnia obchodzimy Dzień Matki. Będziemy się modlić za mamy, z którymi jeszcze dane jest nam się spotykać, i za tymi, które już odeszły do wieczności.
3. Za tydzień, w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w najbliższy piątek 27.05. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
5. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza na pielgrzymkę kobiet do Kopiska, która odbędzie się 29 maja (sobota). Rozpoczęcie spotkania o godz. 13:00 w Kopisku (20 km od Białegostoku, jadąc w stronę Augustowa).
6. Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na premierę widowiska „Quo vadis”, na podstawie monumentalnego oratorium Feliksa Nowowiejskiego, w reżyserii Piotra Półtoraka. Koncert inscenizowany na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej 27 i 28 maja o godz. 19:00. Bilety można zakupić online i w kasie Opery przy ul. Odeskiej.
7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Janina Tarasiuk, Danuta Wróblewska, Stanisław Trusiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Za tydzień, w niedzielę 22.05, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Naszych parafian prosimy o uczestnictwo we Mszy Świętej w innych godzinach, albo uczestnictwo we Mszy Świętej na zewnątrz świątyni. Z racji, iż Msza Święta pierwszokomunijna może się przedłużyć, następna Msza Święta będzie celebrowana o godz. 12:00. Spowiedź dzieci i ich rodziców – w sobotę o godz. 16:00.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 16.05 (pn.) – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
3. Jutro również, na wspomnienie św. Jana Pawła II, po Mszy Świętej wieczornej, będziemy odmawiali tzw. Różaniec Papieski dookoła kościoła.
4. Spotkanie modlitewno-formacyjne, księży moderatorów, zelatorek i zelatorów KŻR Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę, 21 maja br. w Archikatedrze Białostockiej. Rozpoczęcie w sali parafialnej o godz. 10:00 Msza Świętą w Archikatedrze o godz. 12:00.

1. W imieniu AWSD bardzo dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary i modlitwę w intencji o powołania kapłańskie.
2. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii rozpoczyna się dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klas 8 Szkoły Podstawowej, wraz z rodzicami. Sakrament bierzmowania będzie udzielony, po rocznym przygotowaniu, po Wielkanocy 2023 r.
3. Dzisiaj również odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Rozpoczęcie o godz.16:30 w kościele.
4. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, celebrowane codziennie o godz. 17:30.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 09.05 (pn.) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Obchód liturgiczny przeniesiony z dnia dzisiejszego na jutrzejszy. Msze Święte w porządku dnia powszedniego.
– 13.05 (pt.) – Wsp. NMP z Fatimy. Po Mszy Świętej wieczornej, różaniec fatimski dookoła kościoła.

6. Spotkanie modlitewno-formacyjne, księży moderatorów, zelatorek i zelatorów KŻR Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę, 21 maja br. w Archikatedrze Białostockiej. Rozpoczęcie w sali parafialnej o godz. 10.00, Msza św. w Archikatedrze o godz. 12.00. Na spotkaniu zostaną też przedstawione informacje na temat Kongresu Różańcowego oraz Pielgrzymki moderatorów, zelatorów i członków Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 3 – 4 czerwca br.
7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Irena Kordulska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

1. Dzisiaj, tradycyjnie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Dzisiaj rozpoczyna się również nabożeństwo majowe, celebrowane codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej maryjnej modlitwy.
3. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Rozpoczęcie o godz.16:30 w kościele.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 02.05 (pn.) – Wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
03.05 (wt.) – NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. W Kurianach o godz. 9:00
– 04.05 (śr.) – Wsp. św. Floriana, męczennika;
– 06.05 (pt.) – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
5. Następna niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godzi-ny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.
7. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
8. Informacje dotyczące udzielania sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpocznie się dnia 8 maja, w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klas 8 Szkoły Podstawowej, wraz z rodzicami. Sakrament bierzmowania będzie udzielony, po rocznym przygotowaniu, po Wielkanocy 2023 r.
9. Kolejna XXVII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w najbliższą sobotę, 7 maja o godz. 8.00. Zakończenie w Krypnie Mszą Świętą o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny.

10.W terminie 8 maja -5 czerwiec 2022 organizowane są rekolekcje : „ Jak żyć , czyli szukać i znajdować Boga we wszystkim”. Są to rekolekcje w duch ignacjańskim. Zapisy i więcej informacji na: www.wzchbialystok.pl. Telefon 600 155-788 ( w godz. 17-21). W programie m.in.: codzienne spotkanie ogólne : konferencja i Eucharystia 19.00-21.00; codzienna modlitwa osobista- medytacja metodą ignacjańską ; cotygodniowa rozmowa z osobą towarzyszącą.
11. W następną niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na AWSD w Białymstoku.
12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi zmarli parafianie: ++ Wiesława Lulewicz i Kazimierz Grzegorczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …