Menu Zamknij

Ogłoszenia

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 24.01 (pn.) – Wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
– 25.01 (wt.) – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
– 26.01 (śr.) – Wsp. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
– 28.01 (pt.) – Wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
– 29.01 (sob.) – Wsp. bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy.
2. Jutro, w poniedziałek 24 stycznia o godz. 18:00, odbędzie się już ostatnia w tym roku Msza Święta „kolędowa” naszej parafii. Zapraszamy na nią mieszkańców następujących ulic: ul. Borsucza, ul. Borsucza Bloki: 6, 6 A, 8, 10, ul. Myśliwska, ul. Sępia, ul. Kormoranów. Serdecznie dziękujemy tym naszym parafianom, którzy chcieli się modlić razem z nami podczas wieczornych Eucharystii. Dziękujemy również za Waszą życzliwość wyrażoną w składanych ofiarach. Bóg zapłać. Dziękujemy również za ofiary składane w formie przelewu bankowego na konto naszej parafii.
3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 będziemy wspominali ks. Stanisława Suchowolca, dojlidzkiego duszpasterza, zmarłego tragicznie 30 stycznia 1989 roku.
4. Już dzisiaj można zaopatrywać się w świece gromniczne do poświęcenia 2 lutego. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas parafialną.
5. W dniach 4-6 marca br. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odnowić swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl.

6. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów KŻR Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę, 29 stycznia 2022 roku. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Mirosław Adamczuk, Teresa Szymaniuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 17.01 (pn.) – Wsp. św. Antoniego, opata, pustelnika;
– 19.01 (śr.) – Wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
– 21.01 (pt.) – Wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Jest to Dzień Babci. Módlmy się tego dnia za te wszystkie mądre i ofiarne kobiety, dzięki którym wielu z „nas wyrosło na ludzi”.
2. We wtorek 18.01. rozpoczyna się 32. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
3. Ks. bp Henryk Ciereszko dzień swoich imienin obchodzi 19.01 (we środę). Polecajmy Bogu w modlitwie Dostojnego Solenizanta.
4. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w naszym Domu Parafialnym odbędą się rekolekcje pod hasłem „Progi wiary”, które poprowadzi o. Piotr Włodyga OSB. W piątek na Mszę Świętą o godz. 18:00, rozpoczynającą rekolekcje, przybędzie ks. bp Henryk Ciereszko.
5. W tym tygodniu zapraszamy na Msze Święte kolędowe mieszkańców następujących ulic:
17 stycznia (poniedziałek): ul. Sowlańska BLOKI: 3A, 3B, 3C, ul. Sowlańska BLOKI: 38, 42, 44, 46;
18 stycznia (wtorek): ul. Leśna BLOKI: 37, 38, 39, 40, 41, 42; 45;
19 stycznia (środa): ul. Dojnowska, ul. Pozioma BLOK 2A, ul. Pozioma – do nr 45,
20 stycznia (czwartek): ul. Dojnowska BLOKI: 80 A, 80 B, 80 C;
21 stycznia (piątek): ul. Baranowicka, ul. Juranda, ul. Serwitutowa; ul. Liściasta;
ul. Zagłoby, ul. Kmicica, ul. Naftowa, ul. Ciesielska, ul. Mokra, ul. Iglasta, ul. Źródlana;
22 stycznia (sobota): ul. Suchowolca, ul. Stawowa, ul. Dojlidy Fabryczne, ul. Ciołkowskiego, ul. Nowowarszawska, Nowe bloki przy ul. Nowowarszawskiej 130, 132.
6. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Karolina Mierzwińska, Jacek Kuklicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W tym tygodniu zapraszamy na kolędowe Msze Święte mieszkańców następujących ulic:
10 stycznia (poniedziałek): ul. Jacka Soplicy, ul. Szklarniana, ul. Wojskiego, ul. Kasztelańska,
11 stycznia (wtorek): ul. Pozioma 47-73, ul. Korzeniowskiego, ul. Kajki, ul. Wczasowa;
12 stycznia (środa): ul. Turystyczna, ul. Kolonijna, ul. Śmiała, ul. Nowatorska, ul. Puchatka, ul. Zdrowa, ul. Zuchów, ul. Kąpielowa, ul. Przejściowa,
13 stycznia (czwartek): ul. Plażowa,
14 stycznia (piątek): ul. Gródecka, ul. Ceramiczna, ul. Hutnicza, ul. Pionowa, ul. Górnicza, ul. Piaskowa,
15 stycznia (sobota): ul. Cała, ul. Podłużna, ul. Sobolewska, ul. Sowlańska, ul. Leśna.
3. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Alicja Dimitruk, Alicja Winarska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Za tydzień, w niedzielę 9.01 odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 06.01 (czw.) – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W naszym kościele Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Poświęcenie kredy będzie odbywało się podczas każdej Mszy Świętej. Tego dnia modlimy się w intencji Misji Świętych. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Misje.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. Do naszych chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się dopiero w lutym.
4. Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny Orszak Trzech Króli w Białymstoku nie może się odbyć w formie zorganizowanej. Tym razem zapraszamy do spaceru indywidualnego, rodzinnego lub w małych grupach po tradycyjnej trasie przemarszu Orszaku. W miejscach dotychczasowych przystanków będą ustawione tablice opisujące sceny biblijne ze zdjęciami białostockich orszaków. Dodatkowo podczas spaceru uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze miejskiej polegającej na rozwiązaniu krzyżówki orszakowej. Więcej informacji na stronie internetowej miasta Białegostoku bialystok.pl i Archidiecezji Białostockiej archibial.pl. Niech będzie to czas kolędowania i pogłębionej refleksji wobec tajemnicy Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego.
5. Przypominamy, że tegoroczna kolęda, czyli wizyta duszpasterska, będzie miała taki sam charakter, jak w ubiegłym roku. Naszych parafian zapraszamy na tak zwane msze kolędowe do kościoła, odprawiane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i części parafii. Będziemy udzielali specjalnego błogosławieństwa, błogosławili wodę do poświęcenia Waszych domów i mieszkań. Wykaz tegorocznych Mszy kolędowych jest umieszczony na naszej stronie internetowej. W tym tygodniu zapraszamy na Msze Święte mieszkańców następujących ulic:
3 stycznia (poniedziałek): Kuriany – wieś, Kuriany – Kolonie, Płoskie;
4 stycznia (wtorek): Zaścianki, ul. Szosa Baranowicka, ul. Ziemiańska;
5 stycznia (środa): ul. Konrada, ul. Marcina, ul. Szlachecka, ul. Rejtana. ul. Gerwazego. ul. Rybacka, ul. Morska, ul. Bałtycka, ul. Bosmańska, ul. Pana Tadeusza;
7 stycznia (piątek): ul. Zagórki, ul. Jachtowa, ul. Ruczajowa, ul. Rejsowa, ul. Gminna, ul. Rybitwy, ul. Albatrosa, ul. Żaglowa, ul. Mewy, ul. Piracka, ul. Wydmowa, ul. Kotwicowa, ul. Szkwałowa, ul. Komandorska, ul. Posejdona, ul. Sztormowa, ul. Żeglarska, ul. Cumownicza, ul. Okrętowa;
8 stycznia (sobota): ul. Zabłudowska, ul. Wolińska, ul. Ordynacka, ul. Sterowa, ul. Masztowa.
7. Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia”, którego tematem jest chrzest święty, jego znaczenie i owoce oraz wynikająca z niego tożsamość chrześcijańska, której coraz bardziej trzeba bronić we współczesnym świecie. W związku z tygodniem ekumenicznym poruszone są też takie zagadnienia jak stosunek Kościoła wobec innych religii oraz dialog pomiędzy chrześcijanami różnych wyznań. Zachęcamy również do lektury nowych rubryk: „Znaleźliśmy Mesjasza” – prowadzonej przez biblistę, ks. Tomasza Mazurka oraz „Święty Maksymilian Kolbe: przesłanie wciąż aktualne” – prowadzonej przez prawnika, ks. Tomasza Sulika. Polecamy także rozważania do Ewangelii na niedziele i święta przypadające w styczniu.
8. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Dorota Pietkun i Wanda Wilczewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni – jest to Oktawa Bożego Narodzenia. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej każdego dnia tej Oktawy. Jutro, 27 grudnia obchodzimy Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – tego dnia święcimy wino podczas porannej i wieczornej Mszy Świętej. 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
2. W najbliższy piątek, 31 grudnia, koniec roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za mijający rok o godz. 18:00. Odśpiewamy wtedy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie tego hymnu można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy Świętej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00. Zapraszamy do adoracji szczególnie te osoby, które w ciszy i skupieniu chcą przeżyć czas ostatnich godzin roku. O godz. 24:00 będzie celebrowana Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku.
3. Dyspensa Abpa na dzień 31 grudnia. Do odczytania.
4. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (pierwszy dzień roku). Jest to dzień modlitwy o pokój. Tego dnia za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Przypominamy dzień 1 stycznia jest świętem nakazanym i obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej.
5. 1 stycznia, również wypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej wieczornej. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Decyzją ks. Abp Metropolity tegoroczna kolęda, czyli wizyta duszpasterska jest odwołana. Namiastką spotkań kolędowych, tak jak w ubiegłym roku, będą spotkania z naszymi parafianami w kościele. Każdego dnia, począwszy od 3 stycznia, będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic i części naszej parafii, na Mszą Świętą o godz. 18:00, odprawianą w ich intencji. Będziemy udzielali uroczystego błogosławieństwa, błogosławili wodę do poświęcenia w naszym imieniu Waszych mieszkań i domów. Za tydzień w niedzielę ogłosimy, w intencji mieszkańców jakich ulic będą celebrowane Msze Święte w poszczególne dni.
7. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Bronisława Ginda, Bolesława Szkolnicka, Hanna Dziekońska, Maria Minkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. W imieniu własnym i księży pracujących w naszej parafii składam serdeczne życzenia świąteczne naszym parafianom. Niech Nowonarodzony Chrystus napełni Wasze serca niezachwianą nadzieją, która pozwoli pokonać wszelkie trudności, silną wiarę, rozjaśniającą nawet najbardziej mroczne dni i głęboką miłość, dzięki której każdy człowiek dostrzega promyk dobra i potrafi przebaczać.
2. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania tegorocznego żłóbka: ks. Łukaszowi, p. Tadeuszowi Filipczukowi, osobom ze wspólnoty „Wieczory Małżeńskie” i młodzieży oazowej. Dziękuję za sprawną posługę przy ołtarzu asyście liturgicznej i p. Gosi – zakrystiance. Dziękujemy scholii młodzieżowej i chórowi parafialnemu za piękne śpiewy.

3. Dzisiaj, pierwszego dnia świąt, porządek Mszy Świętych, jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień Msza Święta w Kurianach o godz. 9:00. W drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralne w Białymstoku.

1. Kończymy nasze tegoroczne rekolekcje adwentowe. Serdecznie dziękuję o. Pawłowi Buckiemu, naszemu rekolekcjoniście, za przygotowanie nas do przeżycia Uroczystości Świąt Narodzenia Pańskiego, przez głoszenie słowa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
2. Do naszych chorych parafian, z przedświąteczną posługą sakramentalną, udamy się jutro w godz. od 9:00 do 11:00. Można jeszcze dzisiaj zgłaszać chorych.
3. 24 grudnia, w piątek – Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tę wielką Uroczystość rozpoczynamy tradycyjnie w naszych domach wieczerzą wigilijną. Zachęcamy, aby dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń były poprzedzone odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzenia Pana Jezusa. Śpiewajmy kolędy. Zachowajmy podczas wieczerzy wigilijnej zwyczaj nie spożywania potraw mięsnych.
4. W tym roku w naszej parafii Pasterka będzie sprawowana o godz. 21:00 w Kurianach, oraz o 22:00 i 24:00 w naszym kościele parafialnym. Podczas Pasterki ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.
5. W pierwszy dzień świąt Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego (pierwsza Msza Święta o godz. 8:00), z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Formacji w Białymstoku.
6. U Pana Mariusza można nabyć opłatki wigilijne. Rozprowadzamy również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Również dzisiaj, kupując świąteczne stroiki, można będzie wesprzeć naszą parafiankę, która samotnie wychowuje niepełnosprawne dziecko.
7. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się 24 grudnia 2021 r. o godz. 12.00 na placu przed Katedrą w Białymstoku. Z powodu pandemii gotowe potrawy wigilijne będzie można otrzymać w formie pa-czek.
8. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Edward Parafianowicz, Dariusz Kopyciński, Genowefa Pankiewicz, Antoni Rutkowski, Dariusz Ciszewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są celebrowane we wszystkie niedziele Adwentu o godz. 7:00, a w dni powszednie o godz. 6:30, a we środę i sobotę o godz. 18:00. Na roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci na roraty zapraszamy w środę i sobotę rano, na godz. 6:30. Po roratach dla dzieci i rodziców urządzamy śniadanie w auli domu parafialnego.
2. W tym tygodniu będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje adwentowe w dniach 17-18-19 grudnia (piątek, sobota i niedziela). W piątek i sobotę Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym będą celebrowane o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W sobotę o godz. 6:30 roraty z dziećmi. W niedzielę porządek niedzielny. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę, czy dni tuż przed świętami. Proszę skorzystać z możliwości wyspowiadania się u zaproszonych spowiedników – księży z sąsiednich parafii. Kazania rekolekcyjne będzie głosił o. Paweł Bucki, jezuita, proboszcz parafii w Wasilkowie. Gorąco polecamy nasze rekolekcje Waszej modlitewnej pamięci.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 13.12 (pon.) – Wsp św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
– 14.12 (wt.) – Wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
4. Jutro, 13 grudnia, wypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Módlmy się za poległych górników kopalni „Wujek” i inne ofiary komunistycznego systemu.
5. 8. rocznica święceń ks. Bpa Henryka Ciereszki wypada 15.12. Polecamy księdza biskupa modlitwom naszych parafian.
6. Przypominamy, że do chorych naszych parafian, z przedświąteczną posługą sakramentalną udamy się 20 grudnia w poniedziałek, w godz. od 9:00 do 11:00. W związku z tym prosimy o zgłaszanie Waszych chorych.
7. Dzisiaj udzielamy błogosławieństwa mamom oczekującym potomstwa.
8. U Pana Mariusza, naszego organisty, można nabyć opłatki wigilijne.
9. Od dzisiaj rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzisiaj również, kupując świąteczne stroiki, można będzie wesprzeć naszą parafiankę, która samotnie wychowuje niepełnosprawne dziecko.
10. Msza Święta z okazji przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju będzie sprawowana w niedzielę 19 grudnia o godz. 16:30 w Archikatedrze Białostockiej. Po Mszy Świętej na dziedzińcu Pałacu Branickich nastąpi obrzędowe zapalenie ognia i przekazanie Światła mieszkańcom Białegostoku.
11. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się 24 grudnia 2021 r. o godz. 12.00 na placu przed Katedrą w Białymstoku. Z powodu pandemii gotowe potrawy wigilijne będzie można otrzymać w formie paczek.
12. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Leonarda Żukowska, Jerzy Karol Lipski, Zbigniew Mierzwiński, Józef Piotr Wyszyński, Władysława Brańska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są celebrowane we wszystkie niedziele Adwentu o godz. 7:00, a w dni powszednie o godz. 6:30, a we środę i sobotę o godz. 18:00. Na roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci na roraty zapraszamy w środę i sobotę rano, na godz. 6:30. Po roratach dla dzieci i rodziców urządzamy śniadanie w auli domu parafialnego.
2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Rozpoczęcie o godz. 16:30 w kościele.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 06.12 (pon.) – Wsp św. Mikołaja, biskupa,
– 07.12 (wt.) – Wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora K-ła,
– 08.12 (śr.) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Porządek Mszy Świętych: 6:30 (roraty z dziećmi), 8:00, 10:00 i 18:00. Na godz. 12:00 w południe zapraszamy na tzw. „Godzinę Łaski”. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy wypraszali o potrzebne łaski dla siebie i całego świata.
4. Za tydzień, w niedzielę będziemy udzielali błogosławieństwa mamom oczekującym potomstwa.
5. Przypominamy, że do chorych naszych parafian, których odwiedzamy w pierwsze piątki, w tym miesiącu udamy się 20 grudnia. W związku z tym prosimy o zgłaszanie innych chorych, abyśmy przed świętami mogli ich odwiedzić z posługą sakramentalną.
6. Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na adwentowe rekolekcje zamknięte do Hermanówki w dniach 10-12 grudnia. Rekolekcje te organizuje ks. Rafał. Ks. Rafała zgłoszenia na te rekolekcje przyjmuje do 8 grudnia. Kosz wyjazdu 70,- zł.
7. U Pana Mariusza, naszego organisty, można nabyć opłatki wigilijne.
8. Dzisiaj, w naszej parafii odbywa się kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży będzie prze-znaczony na leczenie chorego na chorobę nowotworową Krzysztofa Łupińskiego ze Wspólnoty KAIROS.
9. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie można nabyć za tydzień w niedzielę. W następną niedzielę, kupując świąteczne stroiki, można będzie wesprzeć naszą parafiankę, która samotnie wychowuje niepełnosprawne dziecko.
10. Dzisiaj zbierane ofiary do puszek będą przeznaczone na Kościół na Wschodzie.
11. Informujemy, że wszystkie ogłoszenia, wydarzenia z życia parafii i fotorelacje można znaleźć na fanpage: Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Maryi. Zachęcamy do polubienia i śledzenia.
12. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Filip Juchnicki, Jadwiga Lulewicz, Iwona Okurowska, Helena Tomaszewska, Waldemar Wojciech Ondruch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. Adwent ma podwójny charakter. Jest przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez co wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego na ziemię. Równocześnie jest to czas, który skierowuje nas ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych racji Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
2. W Adwencie zapraszamy na roraty. Są to Msze Święte, o brzasku dnia, wspominające NMP oczekującą narodzin Jezusa Chrystusa. Roraty w naszym kościele będą sprawowane we wszystkie niedziele Adwentu o godz. 7:00, a w dni powszednie o godz. 6:30, a we środę i sobotę o godz. 18:00. Na roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. W tym roku pragniemy zaprosić na roraty dzieci – w środę i sobotę rano, na godz. 6:30. Po roratach na wszystkie dzieci, również rodziców, będzie czekało śniadanie w salce przy zakrystii. Zapraszamy rodziców z dziećmi.
3. W Adwencie będziemy przeżywali nasze parafialne rekolekcje adwentowe w dniach 17-18-19 grudnia. Poprowadzi je o. Paweł Bucki, jezuita, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Wasilkowie.
4. Pan Mariusz, nasz organista rozprowadza już od dzisiaj opłatki wigilijne. Cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony jest dla naszego organisty.
5. Przypominamy, że sobotnia Msza Święta o godz. 18:00 jest Mszą Świętą Niedzielną. Msza Święta w sobotę wieczorem jest celebrowana tak, jak w niedzielę – czyli jest nie-dzielna liturgia słowa, kazanie, śpiew Chwała na wysokości Bogu i Wierzę. Zbiera się również ofiary na tacę i czyta się ogłoszenia.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 30.11 (wt.) – Święto św. Andrzeja, Apostoła,
– 03.12 (pt.) – Wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i doktora Kościoła.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
8. Do chorych naszych parafian, których odwiedzamy w pierwsze piątki, w tym miesiącu udamy się 20 grudnia. W związku z tym prosimy o zgłaszanie innych chorych, abyśmy przed świętami mogli ich odwiedzić z posługą sakramentalną.
9. Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy na adwentowe rekolekcje zamknięte do Hermanówki w dniach 10-12 grudnia. Rekolekcje te organizuje ks. Rafał. Do niego też należy się zgłaszać. Kosz wyjazdu 70,- zł.
10. W przyszłą niedzielę, w naszej parafii, odbędzie się kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie chorego na chorobę nowotworową Krzysztofa Łupińskiego ze Wspólnoty KAIROS.
11. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną w czasie Adwentu wykonać gest miłości w kierunku najmniejszych do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”! Jej celem jest zbiórka akcesoriów niemowlęcych, takich jak: pieluchy, nowe ubranka i zabawki, kosmetyki dla niemowląt i ich mam (tj. mydełka, oliwki, żele i szampony dla niemowląt, delikatne proszki do prania, waciki, mokre chusteczki itp.), które zostaną podarowane podopiecznym Domu Samotnej Matki w Supraślu oraz Fundacji „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Akcesoria prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Zbiórka trwa od pierwszej do czwartej niedzieli Adwentu.
12. Zbieramy również ciepłą odzież dla ubogich dorosłych, przede wszystkim nową bieliznę i buty. Ciepłe kurtki czy płaszcze mogą być używane, ale powinny być uprane i w dobrym stanie. Te rzeczy prosimy również przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
13. Kino Helios w Galerii Alfa zaprasza na projekcję filmu „Nędzarz i madam”, o życiu św. Brata Alberta: 5 grudnia, w niedzielę o godz. 10:00. Cena biletu 18,90 zł. Chętnych do obejrzenia tego filmu prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, ponieważ musimy zgłosić liczbę tych osób do kina.
14. W następną niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na Kościół na Wschodzie.
15. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Irena Szymańska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …