Menu Zamknij

Ogłoszenia

1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.
2. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
3. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie celebrowana 1 września, we czwartek o godz. 8:00. Zapraszamy dzieci i młodzież.
4. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Od przyszłej niedzieli wraca do porządku niedzielnego Msza Święta o godz. 13:00, z dziećmi.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 29.08 (pn.) – Wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
– 03.09. (sob) – Wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

6. 1 września będziemy przeżywali 83-cią rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Zapraszamy do modlitwy w intencji poległych w obronie ojczyzny.
7. 38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane są w naszej parafii. Naszą pielgrzymią parafialną grupę będzie prowadził ks. Rafał.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę na Litwę, Łotwę i Estonie w dniach 17-21 września. Koszt: 1400, – zł. Zapisy do 4 września.

9. Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00.

10. Rodzice małego Filipa Wejmana dziękują za zebrane ofiary na leczenie dziecka. Zebrano 4692,50 i 101 euro. Bardzo dziękujemy.

11. W następną niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby archidiecezji białostockiej.

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 22.08 (pn.) – Wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej;
– 24.08. (śr.) – Święto św. Bartłomieja, Apostoła;
– 26.08. (pt.) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
– 27.08. (sob) – Wsp. św. Moniki, matki św. Augustyna

2. Za tydzień, w niedzielę 28 sierpnia będziemy obchodzili w naszej parafii Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej świątyni. Miało to miejsce 28 sierpnia 1955 r. w najbliższą niedzielę będziemy to wydarzenie wspominali.

3. 38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

4. 1 Podlaska Pielgrzymka Rowerowa – ROWELASÓWKA. Ideą Podlaskiej Pielgrzymki Rowerowej jest pielgrzymowanie do różnych sanktuariów i miejsc świętych na Podlasiu. Każdego roku o tej samej porze (ostatni weekend sierpnia) rowerowi pielgrzymi będą wyruszać w różne zakątki północnowschodniej części naszego Kraju. W tym roku ROWELASÓWKA uda się do Hodyszewa z racji na szczególne uroczystości konsekracji kościoła w tamtejszym Sanktuarium. Pielgrzymować będziemy w dniach 27 – 28 sierpnia 2022 r. (sobota – niedziela). Bliższe informacje i zapisy na stronie rekoakcje.pl.

5. Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00.

6. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Jadwiga Szymańska. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie …

1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w ko-ściele.
2.W liturgii najbliższego tygodnia:
15.08 (pn.) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. W naszym kościele Msze Święte o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy błogosławili zioła i kwiaty. Tego dnia ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na archidiecezjalne Radio „I”.
– 17.08 (śr.) – Wsp. św. Jacka, kapłana;
– 20.08. (sb.) – Wsp. św. Bernarda, opata, doktora Kościoła.
3. We wtorek 16 sierpnia, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się Różaniec Papieski dookoła kościoła.
4. Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku zaprasza wiernych naszej Archidiecezji na Odpust ku czci Św. Rocha dn. 21.08.2022r. (Msze św. wg porządku niedzielnego). Główna Msza Św. odpustowa odbędzie się o godz. 12.30. Na zakończenie Odpustu zapraszamy na koncert w wykonaniu Marcina Stycznia pt. “Święci” w naszej Bazylice, który rozpocznie się o godz. 19:00.
5. Msza św. w 102. rocznicę Bitwy Białostockiej i sowieckiego mordu na mieszkań-cach Białegostoku będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w nie-dzielę 21 sierpnia 2022 r. o godz. 18.00. Po Mszy św., której przewodniczyć będzie ks. Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki, nastąpi procesja różańcowa z Sanktuarium do Krzyża-Pomnika znajdującego się przy ul. Gen. Maczka.
6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Litwę, Łotwę i Estonię w dniach 17-21 września br. Odwiedzimy Wilno i Górę Krzyży w Szawlach na Litwie, Sanktuarium Maryjne w Agłonie na Łotwie, przejedziemy przez dawne polskie Inflanty, odwiedzimy Rygę, stolicę Łotwy i Tallin, stolicę Estonii. Koszt pielgrzymki: 1400,- zł. Zapisy przyjmujemy do 4 września.
7. Są jeszcze do nabycia książki o. Andrzeja Madeja, naszego niedawnego gościa z Turkmenistanu. Koszt książki: 32,- zł. Kto jest zainteresowany tym wydawnictwem, z osobistym autografem autora, zapraszamy do zakrystii.
8. Za tydzień, w niedzielę będziemy zbierali do puszek ofiary na leczenie 4-letniego Filipa Wejama, którego serce ma być operowane w Szwajcarii. Na leczenie chorej 1,5-rocznej Marysi zebraliśmy 11025,- zł. Bardzo dziękujemy.
9. 38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wy-ruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.
10. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka + Bianka Chmurkowska. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie …

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 08.08 (pn.) – Wsp. św. Dominika prezbitera;
– 09.08 (wt.) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy;
– 10.08 (śr.) – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
– 11.08. (czw.) – Wsp. św. Klary, dziewicy.
2. Różaniec Fatimski, 13 sierpnia, w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
3. Miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji od picia alkoholu. Pamiętajmy o naszych najbliższych, którzy nadmiernie piją alkohol, i którym możemy pomóc przez abstynencję, chociażby jedynie w sierpniu.
4. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
5. Za tydzień spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.

1. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w godz. od 17:00 do 17:45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym. Telefon do księdza dyżurnego jest wywieszony na drzwiach kancelarii.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 01.08 (pn.) – Wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
– 04.08 (czw.) – Wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów;
– 06.08 (sb.) – Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Msza o godz. 18:00 będzie już Mszą niedzielną.
3. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Odpust można ofiarować za siebie albo za zmarłych, przy zachowaniu warunków każdego odpustu: stan łaski uświęcającej, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
4. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji od picia alkoholu. Pamiętajmy o naszych najbliższych, którzy nadmiernie piją alkohol, i którym możemy pomóc przez abstynencję, chociażby jedynie w sierpniu.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta.
6. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
7. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
8. 30. Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,Aby byli jedno”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2022 roku. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej przemarsz pielgrzymki zostanie skrócony. W drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: – przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl. – oraz osobiście w dniach 10-12 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.
9. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
10. Od dzisiaj nowym naszym duszpasterzem w naszej parafii będzie ks. prałat Stanisław Hołodok. Będzie pracował w charakterze rezydenta. Modlitwie i życzliwości naszych parafian polecamy osobę ks. Stanisława.

1. Po Mszy Świętej będziemy błogosławili kierowców i auta. Ofiary złożone z tej okazji do koszyczka będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy polskich. Bardzo dziękujemy .
2. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w godz. od 17:00 do 17:45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym. Telefon do księdza dyżurnego jest wywieszony na drzwiach kancelarii.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 25.07 (pn.) – Święto św. Jakuba, Apostoła. Tego dnia jest również wspominany św. Krzysztof, patron kierowców. W związku z tym, jutro podczas wieczornej Mszy Świętej, będziemy błogosławili kierowców i pojazdy mechaniczne.
– 26.07 (wt.) – Wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP oraz dziadków Pana Jezusa;
– 29.07 (czw.) – Wsp. św. Marty, Marii i Łazarza, przyjaciół Pana Jezusa.
3. 10 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3 sierpnia br. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matkę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – www.rowerymka.pl.
4. 36 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2022 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Cała Piękna”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: od 22 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi.
5. 30. Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,Aby byli jedno”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2022 roku. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej przemarsz pielgrzymki zostanie skrócony. W drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: – przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl. – oraz osobiście w dniach 10-12 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.

6. Dzisiaj, po Mszy Świętej, jeszcze raz, będziemy zbierali ofiary do puszek na operację serca 1,5 rocznej Marysi Lisiewicz z Białegostoku. Potrzeba jest bardzo pilna, gdyż dziecko musi być zoperowane jak najszybciej w klinice w USA.
7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności zmarli nasi parafianie: ++ Mariusz Kiszkiel, Janina Łucejko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

1. Przypominamy, że przez okres wakacyjny nie będzie Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym. Telefon do księdza dyżurnego jest wywieszony na drzwiach kancelarii.
2. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską na „Rekolekcje w kajaku”. Odbędą się one w dniach 16-18 sierpnia 2022r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl

3. 10 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3 sierpnia br. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matkę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – www.rowerymka.pl.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 11.07 (pn.) –Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy;
– 12.07 (wt) – Wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika;
– 13.07 (śr) – Wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
– 14.07 (pt) – Wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła;
– 15.07 (sob) – Wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
6. Różaniec Fatimski dookoła kościoła odbędzie się we środę 13.07, po Mszy Świętej wieczornej, zaś różaniec papieski w sobotę 16.07, również po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje III wieku seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia. Ćwiczenia duchowe pt. ,,Starość też udała się Panu Bogu” poprowadzi Ks. Adam Anuszkiewicz. Rekolekcje odbędą się w domu rekolekcyjnym Odnowy w Surażu w dniach 25 – 28 sierpnia. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 793 933 523 oraz na stronie internetowej: www.odnowa.bialystok.pl.

8. 36 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2022 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Cała Piękna”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: od 22 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi.
9. W następną niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy zbierali ofiary do puszek na operację na sercu 1,5 rocznej Marysi Lisiewicz z Białegostoku. Potrzeba jest bardzo pilna, gdyż dziecko musi być zoperowane jak najszybciej w klinice w USA.
10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza pracującego w Turkmenistanie, o. Andrzeja Madeja. Jest on jednocześnie przedstawicielem Stolicy Apostolskiej w tym muzułmańskim kraju. Będzie on głosił słowo Boże podczas każdej Mszy Świętej.

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 11:30.
2. Rozpoczęły się wakacje. Przez całe wakacje, od dzisiaj, nie będzie Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym.
3. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską na „Rekolekcje w kajaku”. Odbędą się one w dniach 16-18 sierpnia 2022r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl
4. 10 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3 sierpnia br. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matkę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – www.rowerymka.pl.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 6.07 (śr.) – Wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy;
– 8.07 (pt) – Wsp. św. Jana z Dukli, Prezbitera
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

1. Rozpoczęły się wakacje. Przez całe wakacje, od dzisiaj, nie będzie Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. Do chorych naszych parafian udamy się dopiero we wrześniu. W nagłych przypadkach trzeba oczywiście prosić księdza z posługą sakramentalną.
3. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 29.06 (śr.) – Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. W tym dniu taca przeznaczona będzie na tzw. „Świętopietrze”, czyli na potrzeby Ojca Świętego.
6. XXVI Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 2 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

1. Pragniemy serdecznie podziękować naszym parafianom za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji niosąc sztandary, chorągwie i inne paramenty procesyjne. Dziękujemy pani zakrystiance, asyście ministranckiej, panu organiście i całemu naszemu chórowi. Szczególne podziękowania należą się dzieciom i ich rodzicom. Bardzo dziękujemy osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie naszego ołtarzyka. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2. Trwa tradycyjna „Oktawa Bożego Ciała”. Każdego dnia, do najbliższego czwartku, po Mszy Świętej wieczornej, śpiewamy nieszpory eucharystyczne i idziemy w procesji dokoła kościoła.
3. Oktawa zakończy się we czwartek 23 czerwca. Tradycyjne, na zakończenie Oktawy będziemy udzielali błogosławieństwa dzieciom, a także poświęcimy kwiaty i zioła (wianuszki). Po Mszy Świętej zapraszamy też wszystkich naszych parafian na ognisko. Będzie kiełbaska i niespodzianki dla dzieci.

4. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość patronalną naszej parafii – Niepokalanego Serca NMP, czyli tzw. odpust parafialny. W sobotę porządek Mszy Świętych jest następujący: godz. 80:00, 10:00 i 18:00. Uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30, procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Słowo Boże podczas odpustu będzie głosił ks. Karol Kondracikowski, dyr. Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Białostockiej.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 21.06 (wt.) – Wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
– 23.06 (czw.) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy Świętych, jak w dzień powszedni.
– 24.06 (pt.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy Świętych, jak w dzień powszedni. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W najbliższy piątek 24 czerwca – zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. Msza Święta w intencji wszystkich dzieci i młodzieży naszej parafii będzie celebrowana o godz. 08:00 rano. Zapraszamy dzieci młodzież do wspólnej modlitwy.
7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę wakacyjną nie będzie już Mszy Świętej o godz. 13:00. Tak będzie przez całe wakacje. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do 17:45. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym.
8. Caritas Archidiecezji Białostockiej włącza się w kolejną edycję ogólnopolskiej akcji Paczka dla Ukrainy. Od wybuchu wojny na Ukrainie Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazała już ponad 30 ton żywności, środków higienicznych i artykułów medycznych. Ciągle potrzebna jest przede wszystkim żywność. Prosimy o włączenie się do akcji przez przygotowanie paczek, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53x40x30 cm. Można je dostarczać do: – Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy katedrze w Białymstoku; – Najbliższej Placówki Caritas Archidiecezji Białostockiej (dni i godziny pracy dostępne na stronie www.bialystok.caritas.pl); – Parafii (dni i godziny pracy kancelarii parafialnych wg. danych na stronach parafii); – Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, ul. Warszawska 46, sala gimnastyczna, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00 Szczegóły znajdują się na stronie: https://bialystok.caritas.pl/paczka-dla-ukrainy-reaktywacja/
9. W dniach 25-26 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 25 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 7:00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy prowadzone są w parafiach.
10. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na KUL i Centrum pastoralno-katechetyczne w Białymstoku.
11. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka, śp. + Czesława Bronisława Łowczyk. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie …