Menu Zamknij

Ogłoszenia

1. W imieniu kapłanów posługujących w naszej parafii pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim naszym parafianom i gościom. Niech Chrystus Zmartwychwstały opromienia Was swoim światłem i prowadzi do życia prawdziwie Bożego. Życzymy radości paschalnej, mimo pandemii i wynikających z niej trudności, pokoju Bożego i wszelkich Bożych łask.
2. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i duchowego prze-życia Triduum Paschalnego:
– dziękuję asyście liturgicznej, wszystkim ministrantom – starszym i młodszym, p. Gosi – naszej zakrystiance, wszystkim czytającym słowo Boże i wykonującym śpiew psalmów;
– dziękuję chórowi parafialnemu, w którego składzie w tym roku byli inni znakomici śpiewacy z parafii białostockich. Wszystko pięknie zabrzmiało dzięki fachowemu prowadzeniu naszego organisty, p. Mariusza Truszkowskiego, który chór zebrał i przygotował na próbach. Wszystkim chórzystom bardzo dziękujemy. Dziękujemy za pięknie wykonany w Wielki Piątek śpiew Męki Pańskiej. Śpiewali Maciej Romańczuk, Jakub Dunaj i Mariusz Truszkowski.
– dziękuję za przygotowanie tegorocznego „grobu Pańskiego” – p. Tadeuszowi Filipczukowi. Pomysł na „grób” podała p. Lucyna Koc, nasza aktualna florystyka, która też przygotowała kompozycje kwiatowe w grobie, ciemnicy i przy ołtarzu. Jak co roku kwiaty do grobu ofiarowali p. Drozdowscy z Zaścianek. Serdecznie dziękuję;
– dziękuję naszym księżom, którzy choć w zmniejszonym składzie, nie szczędzili sił szczególnie przy spowiadaniu w konfesjonale.
3. Dzisiaj, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, pierwsza Msza Święta będzie celebrowana o godz. 6:00 rano, ale nie będzie już procesji rezurekcyjnej. Następna Msza Święta będzie o godz. 10:00 – nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:00 i 13:00.
4. Uroczystość wielkanocną obchodzi się przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej w kolejne dni Oktawy. Jutro w drugim dniu Oktawy – porządek Mszy Świętych taki, jak w każdą niedzielę (oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00). Jutro też będzie Msza Święta w Kurianach, o godz. 9:00. W drugi dzień świąt ofiary zbierane „na tacę” będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne naszej archidiecezji. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocnej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W przyszłą Niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. Ze względów bezpieczeństwa nie odbędzie się coroczna, zorganizowana pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania do Sanktuarium na Białymstoczku, szczególnie na godz. 15:00 w przyszłą niedzielę. Ofiary do puszek – na Caritas Archidiecezjalną.
6. Przypominamy, że niedzielne Msze Święte o godz. 11:30 są transmitowane przez internet.
7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach: 9 – 11 kwietnia 2021 roku. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16.00, a zakończą się w niedzielę po południu. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na stronie internetowej Seminarium: awsd.bialystok.pl
8. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Walentyna Frankowska. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…

1. Kończą się nasze rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje prowadził ks. prał. Stanisław Hołodok, któremu dziękujemy za głoszone słowo Boże i duchowe przygotowanie nas do przeżycia świąt paschalnych.
2. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas, którego Kościół sprawuje zbaw-cze misteria dokonane przez Chrystusa, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. W wielki poniedziałek, wtorek i wielką środę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. W te dni spowiadamy od godz. 17:00.
3. W wielki wtorek, z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych naszych parafian. Odwiedzimy chorych, którym zwykle posługujemy w pierwsze piątki oraz tych, którzy będą jeszcze zgłoszeni. Z posługą sakramentalną u naszych chorych będziemy w godz. od 9:00 do 11:00.
4. W wielki czwartek obchodzimy dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Krzyżma, podczas której przedstawiciele kapłanów (po jednym z każdej parafii) odnowią przyrzeczenia kapłańskie i zostaną poświęcone oleje święte, będzie sprawowana o godz. 9:00 w Katedrze Białostockiej.
5. W wielki czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Ofiary na tacę będą przeznaczone na wsparcie ubogich naszej parafii. Na tę Mszę prosimy o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną. W wielki czwartek spowiadamy od godz. 17:00. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy”, gdzie będziemy mogli adorować Pana Jezusa do godz. 22:00.
6. W wielki piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” od godz. 10:00. O godz. 9:00 będziemy modlili się odmawiając brewiarzową Jutrznię i Godzinę Czytań. Spowiadamy od godz. 17:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00. W wielki piątek rozpocznie się również Nowenna do Miłosierdzia Bożego, odmawiana codziennie przed wieczorną Mszą Świętą. W wielki piątek obowiązuje wszystkich katolików w Polsce post, a więc powstrzymanie się od jedzenia pokarmów mięsnych i umiar w jedzeniu – tylko jeden posiłek.
7. W wielką sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 10:00. O godz. 9:00 będziemy odmawiali Jutrznię i Godzinę Czytań. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny – od godz. 10:00, co pół godziny. Do poświęcenia pokarmów ustawiamy się dookoła kościoła. Do kościoła może wejść tylko 30 osób. Świecenie pokarmów w Kurianach o godz. 12:00. Zachęcam do powstrzymania się w wielką sobotę od spożywania pokarmów mięsnych.
8. Wigilia Paschalna w wielką sobotę rozpocznie się o godz. 22:00. Jest to najważniejsze nabożeństwo w całym roku liturgicznym. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Wigilia zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy.
9. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza Święta będzie celebrowana o godz. 6:00 rano, ale nie będzie już procesji rezurekcyjnej. Następna Msza Święta będzie o godz. 10:00 – nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:00 i 13:00.
10. Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego będą transmitowane „online”. Msze Święte niedzielne są bez przerwy transmitowane o godz. 11:30.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „Paschałki” – świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie ubogich naszej parafii.

12. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego”
13. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Krzysztof Ostrowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

1. Dzisiaj odbędzie się w naszej parafii kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
25.03 (czw.) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Jest to Dzień Świętości Życia. Tego dnia podejmujemy Dzieło Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza tego dnia do udziału we Mszy Świętej inaugurującej w naszej Archidiecezji Rok Rodziny Amoris Laetitia, o godz. 18:00 w Archikatedrze Białostockiej.
3. W tym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Odbędą się one w dniach 26-27-28 marca (piątek, sobota i niedziela palmowa). Msze Święte z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę będą celebrowane o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W niedzielę porządek niedzielny. Rodzice i opiekunowie dzieci niech pamiętają, że specjalna Msza Święta dla dzieci, z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej, będzie celebrowana w sobotę o godz. 11:30. Spowiedź dzieci od godz. 11:00. Spowiedź wszystkich naszych parafian w piątek i sobotę. Prosimy o nie odkładanie spowiedzi na Niedzielę Palmową czy Wielki Tydzień. Rekolekcje poprowadzi ks. prałat Stanisław Hołodok, specjalista o liturgii świętej, z naszej archidiecezji.
4. Za tydzień – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcili palmy.
5. Chorych naszych parafian odwiedzimy w Wielki Wtorek – 30.03. Odwiedzimy chorych, którym zwykle posługujemy w pierwsze piątki oraz tych, którzy będą jeszcze zgłoszeni. Z posługą sakramentalną u naszych chorych będziemy w godz. od 9:00 do 11:00.
6. W piątek 26 marca 2021 roku, o godz. 19.30 w Katedrze białostockiej będzie miała miejsce Droga Krzyżowa prowadzona przez Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej. Będzie to modlitwa w intencji rodzin miasta Białegostoku, a także całej Archidiecezji. Droga Krzyżowa będzie transmitowana na kanale YouTube ArchiBial MEDIA.
7. Przedszkole Familijne oraz Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Ster” prowadzą nabór dzieci na nowy rok szkolny do wszystkich grup przedszkolnych oraz klas I-III szkoły podstawowej.. Nauka i wychowanie dzieci łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem w wartościach. Zapraszamy chętne rodziny. Informacje na ten temat znajdują się na plakacie oraz ulotkach wyłożonych na stoliku w przedsionku kościoła.
8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „Paschałki” – świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie ubogich naszej parafii.
9. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego”
10. Informacje Redakcji Audycji Katolickich TVP dotyczące Rekolekcji wielkopostnych w TVP3:
– Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3.
– Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3.
– Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, TVP3
11. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Zofia Tomanek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

1. Komunikat ks. bpa Henryka Ciereszki, Wikariusza Generalnego Archidiecezji Białostockiej:
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
19.03 (pt) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Porządek Mszy Świętych taki, jak w dzień powszedni. Tzw. Msza Święta składkowa „do św. Józefa” będzie celebrowana 19 marca o godz. 18:00. Przyjmujemy intencje w zakrystii.
3. Msza Święta z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w czwartek, 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
4. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
5. Rekolekcje Służby Zdrowia odbędą się w Archikatedrze Białostockiej (Fara) w dniach 15-17 marca. Każdego dnia o godz. 18:00 Msza Święta i po niej nauka rekolekcyjna. Rekolekcje prowadzą kapelani szpitalni naszej archidiecezji.
6. W piątek 26 marca 2021 roku, o godz. 19.30 w Katedrze białostockiej będzie miała miejsce Droga Krzyżowa prowadzona przez Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej. Będzie to modlitwa w intencji rodzin miasta Białegostoku, a także całej Archidiecezji. Droga Krzyżowa będzie transmitowana na kanale YouTube ArchiBial MEDIA.
7. Przypominamy o możliwości pozbycia się makulatury, korzystając z naszego parafialnego kontenera, przeznaczonego na ten cel. Dochód ze sprzedaży makulatury przeznaczymy na bieżące potrzeby parafii.
8. Przed świętami możemy wspomóc najuboższych naszej parafii. Zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii po torbę „Samarytankę”. Torbę wypełnioną artykułami żywnościowymi o długim terminie ważności trzeba zwrócić do niedzieli palmowej, aby jeszcze przed świętami można by je było przekazać potrzebującym.

9. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 13.00 zebranie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.

1. 46 lat temu (8 marca) odszedł do Pana ks. Proboszcz Antoni Lewosz, budowniczy naszego kościoła i gorliwy duszpasterz. Msza Święta w jego intencji będzie odprawiona 9 marca (we wtorek), o godz. 6:30.
2. 8 marca, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia modlimy się w intencji niewiast, prosząc Pana, aby wszędzie tam, gdzie żyją, były zaczynem dobra, piękna i troski o godność każdego człowieka.
3. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 32. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we wtorek, 9 marca 2021 roku, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mszy św. będzie przewodniczyć Arcybiskup Tadeusz Wojda.
4. 13 marca, w sobotę, wypada 8. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się gorliwie w intencji obecnego Namiestnika Chrystusa na ziemi.
5. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na dwie serie rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się w białostockiej Archikatedrze. I seria 14-16 marca – prowadzi o. Łukasz Flic OP. II seria 21-23 marca – prowadzi o. Juan Carlos Araya Caramona IMC. W programie przewidziana jest Msza św. o godz. 19.30 oraz konferencja po Mszy św.
6. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności oraz składając ofiarę do skarbonki, możemy przyjść z pomocą wielu potrzebującym. Zachęcamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny do włączenia się w to dzieło miłosierdzia. Skarbonki zwrócimy w Wielki Czwartek. Będą one przyniesione w darze ofiarnym do ołtarza podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej.
7. Znowu mamy kontener na makulaturę. Zapraszamy więc do skorzystania z możliwości pozbycia się papierów i przywiezienia ich do naszego kontenera. Dochód ze sprzedaży makulatury przeznaczymy na bieżące potrzeby parafii.
8. W następną niedzielę, ofiary do puszki będzie zbierał ks. Daniel Kułakowski, pochodzący z Sokółki, a obecnie pracujący na Ukrainie. Prosimy o wsparcie ks. Daniela.

1. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Niech dalsza część tego pokutnego czasu obfituje w głębokiego doświadczenia obecności Pana Jezusa w Waszym życiu. Tradycyjne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 26-27-28 marca. Będzie je prowadził ks. prałat Stanisław Hołodok, przyjaciel ks. Stanisława Zdziecha.
2. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają się w następujących porach: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki, po Mszy Świętej wieczornej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się podczas Mszy Świętej o godz. 13:00.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
04.03 (czw.) – Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (czwartek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
5. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabo-żeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć skarbonkę Jałmużny Wielkopostnej. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności oraz składając ofiarę do skarbonki, możemy przyjść z pomocą wielu potrzebującym. Zachęcamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny do włączenia się w to dzieło miłosierdzia. Skarbonki zwrócimy w Wielki Czwartek. Będą one przyniesione w darze ofiarnym do ołtarza podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej.
7. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór uczniów do klas 0-1 na rok szkolny 2020/2021. Serdecznie zachęcamy do zapisywania dzieci do tej szkoły. Informacje znajdują się na stronie internetowej i plakatach wywieszonych na tablicy ogłoszeń.
8. Ofiary zebrane na tacę, w następną niedzielę, będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

1. Rozpoczął się Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki, po Mszy Świętej wieczornej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się podczas Mszy Świętej o godz. 13:00.
2. Trwają rekolekcje, które rozpoczynają wielki post w naszej parafii. Rekolekcje potrwają do środy 24 lutego. Zapraszamy na kolejne dni rekolekcyjne. Każdego Dnia Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Każdego dnia po Mszy Świętej wieczór ewangelizacyjny z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Poniedziałek i wtorek przeznaczamy na spowiedź świętą. Rekolekcje prowadzi ks. Jan Kruczyński z arch. szczecińskiej.
3. Caritas Archidiecezji Białostockiej prowadzi nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy „Pogodni”. Jest to ośrodek dla pełnoletnich osób z orzeczeniem o niepełnoprawności. Placówka prowadzi zajęcia usprawniające w ramach kilku pracowni m.in. komputerowej, kulinarnej czy artystycznej. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Wszystkie pytania prosimy kierować bezpośrednio do ośrodka „Pogodni” przy parafii NMP Matki Kościoła. Więcej informacji na stronie: bialystok.caritas.pl
4. Trwa nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły od poniedziałku do piątku oraz w soboty 27 lutego i 20 marca 2021 roku – po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się przez sekretariat (tel. 85 74 35 720). Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego! Więcej informacji na stronie internetowej szkola-katolicka.pl
5. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
6. Za tydzień, w niedzielę, ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie AWSD w Białymstoku.
7. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Irena Kasjańska, Małgorzata Skowrońska, Sławomir Dziemianko, Barbara Piotrowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas, w którym wierzący chrześcijanie, słuchając słowa Bożego i trwając na modlitwie, przez pokutę przygotowują się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, podczas obchodów misterium paschalnego.
2. W środę popielcową zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej z posypaniem głów popiołem. Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. W środę popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ilościowy, to znaczy umniejszenie spożywania pokarmów.
3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą odbywały się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30. Droga Krzyżowa – w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15. Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki, po Mszy Świętej wieczornej. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się podczas Mszy Świętej o godz. 13:00. Już we środę popielcową będą śpiewane Gorzkie Żale.
4. Na rozpoczęcie wielkiego postu organizujemy w naszej parafii rekolekcje. Są one po to, aby dobrze rozpocząć ten święty czas i właściwie go przeżyć. Rekolekcje rozpoczną się za tydzień, w niedzielę 21 lutego i potrwają do środy 24 lutego. Rekolekcje będzie prowadził ks. Jan Kruczyński z arch. szczecińskiej.
5. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski piątek po Popielcu jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Dlatego w piątek 19 lutego br. będziemy wspólnie się modlić w tej intencji, zwłaszcza podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
6. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa i inne z nimi związane, a także czas podejmowania abstynencji od picia alkoholu w intencji nawrócenia grzeszników. Czas wielkiego postu bardzo sprzyja w podejmowaniu takich wyrzeczeń.
7. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej, w ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, zaprasza na spotkanie członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Spotkanie to rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 we czwartek, 18 lutego, w dolnym kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku.
8. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki wyraził zgodę na zbiórkę do puszek w parafiach Archidiecezji Białostockiej na pomoc dwuletniemu Kubusiowi Suchodole, cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni.
9. Za tydzień, w niedzielę (21.02), a nie dzisiaj, odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
10. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Jan Kniotek, Krystyna Saczko.

1. Przypominamy, że dzisiaj swoje spotkanie, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00, będą miały dzieci z naszej parafii, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami.
2. Dzisiaj również w naszej parafii rozpoczyna się tzw. Kurs przedmałżeński. Początek o godz. 16:00 w auli domu parafialnego.
3. W najbliższą niedzielę, za tydzień odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
10.02 (śr.) – Wsp. św. Scholastyki, dziewicy;
11.02 (czw.) – Wsp. NMP z Lurdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy tego Dnia do naszej świątyni na Mszę Świętą o godz. 18:00, podczas której będziemy udzielali Sakramentu Namaszczenia Chorych i modlili się za chorych.
5. Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Tydzień Otwarty w szkole odbędzie się w dniach 8 – 12 lutego 2021r. w godz. 16.00-18.00. Ze względu na zachowanie zasad reżimu sanitarnego obowiązują zapisy telefoniczne na konkretny dzień i godzinę. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.
6. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowo-budowlany archidiecezji.
7. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: Władysław Zienkiewicz, Mikołaj Kondratiuk, Stanisław Lipowicz, Józef Ziniewicz, Czesław Klimowicz, Henryk Wojdakowski.

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
02.02 (wt.) – Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszej świątyni będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcili świece gromniczne. Tego dnia wypada dzień Życia Konsekrowanego – będziemy modlić się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.
03.02 (śr.) – Wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tego dnia będziemy święcili świece, tzw. „błażejówki” i udzielali błogosławieństwa osobom z chorobami gardła.
05.02 (pt.) – Wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Tego dnia święcimy chleb i wodę św. Agaty.
06.02 (sb.) – Wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
3. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Za tydzień, w najbliższą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00, swoje spotkanie będą miały dzieci z naszej parafii, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami.
5. Jeszcze raz dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii z okazji tegorocznej kolędy. Ofiary można oczywiście jeszcze składać bezpośrednio księżom lub w formie przelewu bankowego na konto naszej parafii. Nr konta podany jest na stronie  naszej parafii.
6. „Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian
o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć
na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz ulot-kach w przedsionku kościoła.”
7. Już dzisiaj można zaopatrywać się w świece gromniczne do poświęcenia 2 lutego. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na Caritas Parafialną.
8. Dzisiaj po Mszy Świętej można kupić płytę z nagraniami piosenek ewangelizacyjnych ks. Adama Anuszkiewicza, białostockiego egzorcysty. Ks. Adam swój przekaz wykonuje w stylu muzyki Rap. Płytka jest dobra dla młodych jako prezent. Cena: 20,- zł.
9. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Ryszard Janusz Drzeszkowski, Zbigniew Lech Juras, Władysław Zienkiewicz