Menu Zamknij

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.9.2023r.

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po Mszy Świętej o godz. 11:30.

2. Dzisiaj również odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.

3. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 08.09 (pt.) – Święto Narodzenia NMP. Tego dnia rozpocznie się w naszej parafii, jak co roku, Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo w parafii to coroczne rekolekcje eucharystyczne. Służą one pogłębieniu naszej pobożności eucharystycznej. Towarzyszy temu głoszenie nauk rekolekcyjnych i adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Porządek Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa: w piątek i w sobotę (8 i 9 września) Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Między Mszami – adoracja Najświętszego Sakramentu. Piątek i sobota są dniami spowiedzi świętej. W niedzielę porządek niedzielny. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo zakończymy procesją eucharystyczną dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 11:30. Słowo Boże będzie głosił ks. Dariusz Galant, z zakonu Oblatów NMP z Kodnia.

5. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie celebrowana 4 września, w poniedziałek o godz. 8:00. Zapraszamy dzieci i młodzież.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek. Zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30.

7. Od poniedziałku, 4 września wznawiamy normalną pracę kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna od godz. 08:00 do 09:00 rano i po południu od godz. 16:00 do 17:30. Od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna do Mszy Świętej wieczornej.

8. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w scholii dziecięcej, którą prowadzi p. Helena. Próby scholii dziecięcej odbywają się co tydzień, o godz. 12:00 w auli domu parafialnego. Schola uczestniczy we Mszy Świętej o godz. 13:00.

 9. Zapraszamy chłopców z klas trzecich i czwartych SP do grona ministrantów. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.

10. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Krypna. Wyruszy ona w najbliższą sobotę, 9 września br. o godz. 7:00 sprzed Białostockiej Katedry. Zakończy się Mszą Świętą w Krypnie o godz. 18:00.

11. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego wraz z parafią św. Stanisława Kostki na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie (ul. Białostocka 108), w której posługują jezuici, zapraszają osoby pełnoletnie na Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym, zatytułowane „Z Tobą jest Pan dokądkolwiek pójdziesz”. Więcej informacji na plakacie lub na www.

12. Msza św. z okazji Dożynek Wojewódzkich będzie sprawowana 10 września o godz. 11.00 w Archikatedrze Białostockiej. Po nabożeństwie część oficjalna i artystyczna odbędzie się w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Przewidziane są liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, jarmark produktów lokalnych, stoiska kół gospodyń wiejskich i artystów ludowych. Na zakończenie występy zespołów muzycznych.

13. W dniach 6-8 października organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl

14. W następną niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Wojciech Szwatro, Władysława Presnarowicz, Marcin Kowalewski, Edmund Kozicki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…