Menu Zamknij

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.9.2023r.

1. Kończymy dzisiaj nasze parafialne Czterdziestogodzinne Nabożeństwo czyli doroczne  rekolekcje eucharystyczne. Dziękujemy Panu Jezusowi za dar tych dni, gdy mogliśmy adorować Najświętszy Sakrament. Do tajemnicy Eucharystii na nowo zbliżał nas ks. Dariusz Galant, któremu dziękujemy za pełne mocy głoszenie prawdy o Jezusie, naszym Zbawicielu, nieustannie wśród nas obecnym. Nasze eucharystyczne uroczystości zakończymy procesją eucharystyczną dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 11:30.

2. We środę 13.09 – różaniec fatimski dookoła kościoła, po Mszy Świętej wieczornej, a 16.09, w sobotę różaniec papieski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Za tydzień, w niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00, będą poświęcone tornistry i plecaki uczniów klas 1 SP.

4. Uczniowie klas 3 SP, przygotowujący się w tym roku do 1 Komunii Świętej, będą mieli swoje spotkania raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę miesiąca, podczas dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16:30. Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 września o godz. 16:30.

5. Jeszcze raz zachęcamy dzieci do uczestnictwa w scholii dziecięcej, którą prowadzi p. Helena. Próby scholii dziecięcej odbywają się co tydzień, o godz. 12:00 w auli domu parafialnego. Schola uczestniczy we Mszy Świętej o godz. 13:00.

6. Zapraszamy również chłopców z klas trzecich i czwartych SP do grona ministrantów. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się za tydzień, w niedzielę 17.09 o godz. 11:30, podczas Mszy Świętej. Później – spotkanie w auli domu parafialnego.

8. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 13.09 (śr.) – Wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

– 14.09 (czw.) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– 15.09 (pt.) – Wsp. NMP Bolesnej;

– 16.09 (sob.) – Wsp. Męczenników św. Korneliusz, papieża i Cypriana, biskupa.

9. W niedzielę 17 września odbędzie się Podlaski Marsz dla życia połączony z Piknikiem Rodzinnym. Inauguracja o godz. 12.00 Eucharystią w bazylice św. Rocha. Po Mszy św. (ok. godz. 13.00) marsz wyruszy w stronę Archikatedry i zakończy się piknikiem na placu przed Kinem Ton. W programie: koncert scholii Winnica, animacje dla dzieci, nauka pierwszej pomocy. Szczegóły na plakatach, banerach oraz w Internecie. Zapraszamy.

10. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkie małżeństwa (bez względu na staż) na świętowanie rocznic małżeńskich. W najbliższą sobotę 16 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Białostockiej. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy aby małżonkowie ustawili się na schodach przed Archikatedrą, skąd zostaną wprowadzeni do Bazyliki. Podczas Eucharystii odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

11. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 16 września br. Pielgrzymka wyruszy z Archikatedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

12. Niebieska Msza Święta – przystosowana do potrzeb osób z autyzmem jest odprawiana w każdy wtorek w Parafii NMP z Guadalupe o godz. 17. Jest to Msza św. krótsza, cicha bez drażniących dźwięków i świateł. Nikt też nie zwraca uwagi na nietypowe zachowania dzieci lub dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

13. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

14. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Władysława Brańska, Krystyna Hajduczenia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…