Menu Zamknij

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.9.2023r.

1. Dzisiaj odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie kandydatów do bierzmowania. W programie: Msza Święta o godz. 11:30, później spotkanie w auli domu parafialnego.

2. Dzisiaj podczas  Mszy Świętej o godz. 13:00 będą poświęcone tornistry i plecaki uczniów klas 1 SP.

3. Uczniowie klas 3 SP, przygotowujący się w tym roku do 1 Komunii Świętej, będą mieli swoje spotkania raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę miesiąca, podczas dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16:30. Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 września o godz. 16:30. Podczas tego spotkania będziemy prosili o zgłaszanie dzieci do pierwszej Komunii Świętej. Zgłaszając dziecko należy posiadać metrykę chrztu dziecka. Metryka chrztu znajduje się w parafii, gdzie dziecko było ochrzczone. W przypadku dzieci ochrzczonych w naszej parafii metryka nie jest potrzebna.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 18.09 (pn.) – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Tego dnia swoje imieniny obchodzi nasz senior ks. prałat Stanisław Hołodok. Przez przyczynę jego Świętego Patrona módlmy się o nieustający zapał w służbie Bożej, potrzebne łaski i zdrowie dla ks. Prałata. Msza Święta w intencji Dostojnego Solenizanta będzie celebrowana juto rano o godz. 6:30.

– 20.09 (śr.) – Wsp. św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Pawła Chong Hasang

i Towarzyszy;

– 21.09 (czw.) –Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

– 23.09 (sob.) – Wsp. św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

5. Procesja z Relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się w niedzielę, 24 września 2023 r., o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza Święta w kaplicy o godz. 16.30.

6. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty “Pieśni szczygła, czyli kilka myśli o wychowaniu. Jak być rodzicem nastolatka i nie zwariować“, który przedstawi o. Paweł Koniarek. Zapraszamy w sobotę 23 września do sali na I piętrze w budynku tuż za archikatedrą białostocką. Wykład zaczyna się o 10:00 a poprzedza go 45min adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Jubileusz 15-lecia Cudu Eucharystycznego w parafii pw. św. Antoniego w Sokółce odbędzie się 1 października 2023 r. Rozpocznie go jubileuszowa Msza św. sprawowana przez J.E. Abp. Józefa Guzdka o godz. 11.00.

8. Peregrynacja obrazu Matki Bożej „Solidarności”. List Abpa.

9. Zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas: „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności. Wypełnione „Torby Samarytanki” prosimy przynosić najpóźniej do 15 października.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Jerzy Dojnikowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…