Menu Zamknij

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.9.2023r.

1. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 16:30 odbędzie się pierwsze spotkanie dzieci naszej parafii, przygotowujące do pierwszej Komunii Świętej. Podczas tego spotkania będziemy prosili rodziców o wpisanie dzieci na listę. Zgłaszając dziecko należy posiadać metrykę chrztu dziecka. Metryka chrztu znajduje się w parafii, gdzie dziecko było ochrzczone. W przypadku dzieci ochrzczonych w naszej parafii metryka nie jest potrzebna.

2. W przyszła niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na różaniec we środy. Zachęcamy do odmawiana różańca również prywatnie – w Waszych domach.

3. Również w przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedziela miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po  Mszy Świętej o godz. 11:30.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 27.09 (śr.) – Wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

– 28.09 (czw.) – Święto bł. Michała Sopoćko, prezbitera, patrona Białegostoku;

– 29.09 (pt.) – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała;

– 30.09 (sob.) – Wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

5. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Archikatedry, odbędzie się we środę 27 września br. o godz. 19.00. Procesję poprzedzi  Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00. Natomiast o godz. 20.00 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę Adonai. W najbliższy czwartek 28. września, w Święto Patronalne Miasta Białegostoku, organizowana jest ogólnoświatowa akcja zatytułowana „Iskra Bożego Miłosierdzia”, polegająca na odmawianiu o godz. 15:00 Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach, placach i skrzyżowaniach dróg miast całego świata. Zapraszamy naszych parafian do tej modlitwy, w najbliższy czwartek o godz. 15:00, tradycyjnie na rondzie przy „Sklejkach”.

6. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona Miasta bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we czwartek, 28.09, o godz. 18:00 w Katedrze Białostockiej. Mszy Świętej będzie przewodniczyć abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki. Tego dnia o godz. 16.00 na kanale YouTube ArchiBial Media będzie udostępniona transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2023″.

7. Jubileusz 15-lecia Cudu Eucharystycznego w parafii pw. św. Antoniego w Sokółce odbędzie się 1 października 2023 r. Rozpocznie go jubileuszowa Msza Święta sprawowana przez J.E. Abp. Józefa Guzdka o godz. 11.00.

8. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocka Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza do udziału w katechezach uzupełniających dla dorosłych osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, które w szkole średniej nie uczestniczyły w lekcjach religii, a także do dorosłych chcących przyjąć sakrament bierzmowania. Katechezy rozpoczną się 6 października o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.

9.  W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć projekt z Budżetu Obywatelskiego na zakup busa, samochodu przystosowanego do transportu dzieci i osób dorosłych niepełnosprawnych. Po każdej Mszy Świętej p. Agnieszka Osiecka, nasza parafianka przy pomocy innych osób, będzie zbierała podpisy na ten projekt. Jest to projekt miejski o numerze M 17. Do podpisania projektu należy podać nr PESEL, imię i nazwisko, adres. Można również głosować elektronicznie. Każdy z nas może głosować na cztery różne projekty, ale tylko raz na jeden.

10. Za tydzień, w niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Caritas Parafialną.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Stanisław Kuczyński, Regina Adadańska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…