Menu Zamknij

26 NIEDZIELA ZWYKŁA- 1.10.2023r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedziela miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła, po  Mszy Świętej o godz. 11:30.

2. Dzisiaj również odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.

3. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na różaniec we środy. Zachęcamy do odmawiana różańca również prywatnie – w Waszych domach.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.

5. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.

6. W przyszłą niedzielę 08.10, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 będą poświęcone różańce dla dzieci z klasy trzecich, przygotowujących się do pierwszy Komunii Świętej. Różaniec kupują dziecku rodzice i taki, który spodoba się dziecku i będzie się na nim chętnie modliło.

7. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 02.10 (pn.) – Wsp. św. Aniołów Stróżów;

– 04.10 (śr.) – Wsp. św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień imienin pp. Franciszka. Módlmy się

                        w intencji naszego Papieża.

– 05.10 (czw.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

– 07.10 (sob.) – Wsp. NMP Różańcowej.

8. Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na II edycję Warsztatów Muzyczno-liturgicznych w dn. 6-8 października przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Prowadzący warsztaty: Hubert Kowalski oraz Małgorzata Wołyniec.

9. Doroczna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 7 października br. Początek wydarzenia o godz. 10.00. W programie Godzinki ku czci NMP, konferencja, różaniec oraz Msza św. o godz. 12.00. Zakończenie pielgrzymki o 14.15.

10. Za tydzień w niedzielę, kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Msza św. o godz.11.30, później spotkanie w auli domu parafialnego.

11. 14 października odbędzie się doroczna pielgrzymka duszpasterstwa Emerytów i Rencistów Archidiecezji Białostockiej (Seniorów) do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00.

12. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy podpisy projektu z Budżetu Obywatelskiego na   remont łazienek szkoły SP 20 i busa dla osób z niepełnosprawnościami. Zwracamy się z gorącą prośbą kto jeszcze nie oddał głosu w poprzednia niedzielę, może to uczynić dzisiaj po Mszy św.  

13. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na Caritas Parafialną.

14. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Jadwiga Kostro. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…