Menu Zamknij

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.10.2023r.

1. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 będą poświęcone różańce dla dzieci z klasy trzecich, przygotowujących się do pierwszy Komunii Świętej.

2. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na różaniec we środy. Zachęcamy do odmawiana różańca również prywatnie – w Waszych domach.

3. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Msza Święta o godz. 11:30, później spotkanie w auli domu parafialnego.

4. Procesja różańcowa dookoła kościoła odbędzie się 13.10, w najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 13.10 (pt.) – Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

6. XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – cywilizacja życia” będzie obchodzony w najbliższą niedzielę 15 października. Hasło nawiązuje do encykliki Evangelium Vitae św. Jana Pawła II, który przypomina, że „Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa”. Tego dnia będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna, której środki będą  przeznaczone na finansowanie programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium 14 października 2023r. o godz. 10.00. Odbędzie się on w gmachu AWSD w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 46. W programie przewidziana jest konferencja duchowa, Eucharystia, modlitwa różańcowa. Dzień skupienia zakończy wspólny posiłek.

8. 14 października odbędzie się doroczna pielgrzymka duszpasterstwa Emerytów i Rencistów Archidiecezji Białostockiej (Seniorów) do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00.

9. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych “Studnia”. Rozpocznie się ono Mszą Świętą we czwartek 12:00 o godz. 18:00 w starym kościele Farnym. Po Eucharystii spotkanie w sali za Katedrą.

10. Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku oraz Opera i Filharmonia Podlaska zapraszają na  Oratorium “Tu es Petrus” Piotra Rubika w dniach 19 i 20 października (czwartek, piątek) br. o godz. 19.00 przy ulicy Odeskiej w Białymstoku. Koncert zostanie wykonany ku czci Św. Jana Pawła II, objęty honorowym patronatem ks. Abp Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego. Serdecznie zapraszamy!