Menu Zamknij

21 NIEDZIELA ZWYKŁA- 27.8.2023r.

1.  W liturgii najbliższego tygodnia:

– 28.08 (pon.) – W naszej parafii  – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Msze Święte o godz. 06:30 i 18:00.

– 29.08 (wt.) – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Będziemy w godzinach od 9:00 do 11:00.

3. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.

 4. W 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej w piątek 1 września br. zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku wszystkich, którzy chcą pomodlić się za poległych w czasie wojny, a zwłaszcza bohaterskich obrońców naszego miasta.

5. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie celebrowana 4 września, w poniedziałek o godz. 8:00. Zapraszamy dzieci i młodzież.

6. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Od przyszłej niedzieli wracamy do porządku niedzielnego  z Mszą Święta o godz. 13:00 z udziałem dzieci.

7. 39. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 9 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

8. Dzisiaj ofiary do puszek będą zbierane na pomoc poszkodowanym w powodzi w Słowenii.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Andrzej  Jańczyło , + Krzysztof Wacewicz . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie