Menu Zamknij

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.8.2023r.

1.  W liturgii najbliższego tygodnia:

– 21.08 (pon.) – Wsp. św. Piusa X, papieża;

– 22.08 (wt.) – Wsp. NMP, Królowej

– 24.08 (czw.) –  Święto św. Bartłomieja, Apostoła;

– 26.08 (sob.) – Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 

2. W dniu 26 sierpnia 2023 r. (sobota) o godz. 13.30 w archikatedrze białostockiej odbędą się uroczystości związane z pochówkiem prochów generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego, legionisty, dowódcy Podlaskiej Brygady Kawalerii, ekshumowanych w Anglii. Mszę św. w intencji śp. Generała sprawować będzie abp Józef Guzdek, metropolita białostocki.  Ceremonia pogrzebowa z asystą wojskową będzie miała miejsce na cmentarzu miejskim przy ul. Wysockiego 63 w Białymstoku około godz. 15.00, po przejeździe kolumny pogrzebowej przez miasto.

 

3. W 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej w piątek 1 września br. zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku wszystkich, którzy chcą pomodlić się za poległych w czasie wojny, a zwłaszcza bohaterskich obrońców naszego miasta.

4. Dzisiaj ofiary do puszek będą zbierane na pomoc poszkodowanym w powodzi w Słowenii.

5. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Jan Niemyjski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…