Menu Zamknij

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.8.2023r.

1.  Dzisiaj jeszcze po Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić na różańcu, dookoła kościoła w kolejny dzień wspominający objawienia fatimskie.

 

2. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 14.08 (pon.) – Wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

– 15.08 (wt.) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Tego dnia będziemy obchodzili również 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej i Dzień Wojska Polskiego. W naszym kościele Msze Święte będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka będzie sprawowana o godz. 11.00 w Archikatedrze Białostockiej. Tego dnia ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na archidiecezjalne Radio „I”. Rozgłośni można słuchać na fali 103,3 FM w promieniu ok. 40 km wokół Białegostoku. Od 11.09 wchodzi nowa ramówka tego radia. Zachęcamy do zainteresowania się ta propozycją.

– 17.08. (czw.) –  Wsp św. Jacka, prezbitera.

3. Jeszcze raz zachęcamy, ażeby miesiąc sierpień, był dobrowolną abstynencją od picia alkoholu. Pamiętajmy o naszych najbliższych, osobach które mają problem z alkoholem, i którym możemy pomóc przez abstynencję, chociażby w tym miesiącu. 

4. W najbliższą niedzielę 20.08 odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające 103. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej i pomordowanych 20 sierpnia 1920 roku mieszkańców naszego miasta. Z tej okazji w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku o godz. 1800 J.E. Bp Henryk Ciereszko odprawi Mszę Świętą w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku. Ok. godz. 1900 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i z Parafii pw. Św. Kazimierza w Białymstoku wyruszą modlitewne procesje z flagami narodowymi i maryjnymi do Krzyża-Pomnika przy ul. Gen. S. Maczka. O godz. 2000 odbędzie się MODLITWA i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku. Zapraszamy wiernych naszego miasta, a także poczty sztandarowe instytucji, szkół i stowarzyszeń.

5. Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas – nr dostępny na stronie www.bialystok.caritas.pl, z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na uzupełnienie tradycyjnych wyprawek.

 

6. W ramach „Rekolekcji sierpniowych w Kozińcach”, które odbędą się w dniach 25-27.08 odbędzie się Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości, organizowana przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka naszej archidiecezji. Szczegóły oraz nr kontaktowy do zapisów – na plakacie.