Menu Zamknij

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.8.2023r.

1.  W liturgii najbliższego tygodnia:

– 8.08 (wt.) – Wsp. św. Dominika, prezbitera;

– 9.08 (śr.) – Święto św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy;

– 10.08. (czw.) –  Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

– 11.08. (pt.) – Wsp. św. Klary, dziewicy.

2. W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.

3. Zachęcamy ażeby miesiąc sierpień, był dobrowolną abstynencją od picia alkoholu. Pamiętajmy o naszych najbliższych, osobach które mają problem z alkoholem, i którym możemy pomóc przez abstynencję, chociażby w miesiącu sierpniu. 

4. Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas – nr dostępny na stronie www.bialystok.caritas.pl, z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na uzupełnienie tradycyjnych wyprawek.