Menu Zamknij

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.7.2023r.

1.  W liturgii najbliższego tygodnia:

– 31.07 (pn.) – Wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

– 01.08 (wt.) – Wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

– 04.08. (pt.) – Wsp. św. Jana Marii Vianneya

2. W następną niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.

3. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust można ofiarować za siebie albo za zmarłych, przy zachowaniu warunków każdego odpustu: stan łaski uświęcającej, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. Zachęcamy ażeby miesiąc sierpień, który rozpoczynamy we wtorek był dobrowolną abstynencją od picia alkoholu. Pamiętajmy o naszych najbliższych, osobach które mają problem z alkoholem, i którym możemy pomóc przez abstynencję, chociażby w miesiącu sierpniu. 

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.

6. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.

7. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

8. 25 lipca wspominaliśmy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym po Mszy Świętej będziemy błogosławili kierowców i pojazdy mechaniczne. Ofiary złożone z tej okazji do koszyczka będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Bardzo dziękujemy.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: ++ Stefan Rynkowski, Nina Bućko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …