17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024r.

1. 32. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ I ŻYCIEM”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2024 r. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej przemarsz pielgrzymki nadal zostanie skrócony. W trzecim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

– przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

– oraz osobiście w dniach 12-14 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty.

Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.

2. 12 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3 sierpnia b.r. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – rowerymka.pl lub pod nr-em tel. 600 111 974.

– 29.07 (pon.) – Wsp. św. Marty, Marii i Łazarza;

– 23.07 (śr.) – Wsp. św. Ignacego z Loyoli;

– 24.07 (czw.) – Wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

4. Zachęcamy ażeby miesiąc sierpień, który rozpoczynamy we czwartek był dobrowolną abstynencją od picia alkoholu. Pamiętajmy o naszych najbliższych, osobach które maja problem z alkoholem, i którym możemy pomóc przez abstynencję, chociażby w miesiącu sierpniu.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa prze d poranną i wieczorną Mszą Świętą. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawróceni dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu.

6. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.

7. 25 lipca wspominaliśmy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym po Mszy Świętej będziemy błogosławili kierowców i pojazdy mechaniczne. Ofiary złożone z tej okazji do koszyczka będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Bardzo dziękujemy.