18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.08.2024r.

1.  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.

2. Dzisiaj również odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii o godz. 16:30 w kościele.

– 06.08 (wt.) – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz.

08:00, 10:00 i 18:00;

– 09.08 (pt.) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki

Europy;

– 10.08 (sob.) – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

4. Zachęcamy, ażeby miesiąc sierpień był dobrowolną abstynencją od picia alkoholu. Pamiętajmy o naszych najbliższych, osobach które mają problem z alkoholem, i którym możemy pomóc przez abstynencję, chociażby w miesiącu sierpniu.

5. Apostolstwo Trzeźwości i Krucjata Wyzwolenia Człowieka archidiecezji białostockiej zapraszają na dwa wydarzenia, które odbędą się w sierpniu – miesiącu dobrowolnej abstynencji:

– XIII rekolekcje sierpniowe w Kozińcach – w dniach od 23 do 25 sierpnia,

Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości, która odbędzie się 24 sierpnia br. Informacje o zapisach oraz szczegóły – na plakatach i na stronach internetowych organizatorów.

6. Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Wasilkowie zaprasza na jubileuszową X Procesję Wodną, która popłynie rzeką Supraśl z Nowodworc do Wasilkowa, 15 sierpnia. Początek o godz. 15:00 w Nowodworcach. Można przyjść z własnym sprzętem pływającym, albo wypożyczyć kajak – zapisy odbywają się od 15 lipca w parafii Matki Miłosierdzia w Wasilkowie (można to uczynić telefonicznie). Osoby, które nie będą płynąć, mają możliwość dojścia pieszego do czterech stacji procesji. Szczegóły i trasa procesji na plakatach oraz na stronie internetowej parafii pw. Matki Miłosierdzie w Wasilkowie.

7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali „na tacę” ofiary na wsparcie materialne osób, naszych parafian, poszkodowanych w pożarze sześciu mieszkań w zabudowie szeregowej przy ul. Rybackiej. Prosimy o szczególną ofiarność. Niech jeszcze raz okaże się nasza hojność i otwarte serce na potrzeby naszych bliźnich.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Montserrat w Hiszpanii, w dn. 16- 20 września. Koszt 2300 zł i 280 Euro. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.