19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2024r.

1. W czwartek 15.08  pielgrzymowanie szlakiem bł. Michała Sopoćki. Początek o godz. 18.00 w kościele M.B. Fatimskiej, następnie przejście do Domu w którym mieszkał bł. Michał przy ul. Złotej i zakończenie przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– 14.08 (śr.) – Wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;

– 15.08 (czw.) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. W naszym kościele Msze Święte o godz. 08:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy błogosławili zioła i kwiaty. Tego dnia ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na archidiecezjalne radio „I”.  Tego dnia obchodzone jest również Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy warszawskiej z 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą. Jak co roku, w białostockiej bazylice archikatedralnej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego o godz. 11.00, pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity Józefa Guzdka

– 10.08 (sob.) – Wsp. św. Jacka, prezbitera..

3. Zachęcamy , ażeby miesiąc sierpień był dobrowolną abstynencją od picia alkoholu. Pamiętajmy o naszych najbliższych, osobach które mają problem z alkoholem, i którym możemy pomóc przez abstynencję, chociażby w miesiącu sierpniu.

4. W najbliższą niedzielę 18 sierpnia odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne związane ze 104. rocznicą pomordowania przez bolszewików mieszkańców Białegostoku. Z tej okazji po Mszach Świętych o godz. 18.00, odprawianych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz w parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku odbędą się procesje różańcowe do Krzyża-Pomnika przy ul. Gen. Maczka. O godz. 20.00 rozpocznie się modlitwa połączona ze śpiewem pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.

5. We wtorek 13.08, po Mszy świętej wieczornej różaniec fatimski, zaś w piątek 16.08, również po Mszy świętej wieczornej różaniec papieski.

6. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Nikodem Wawrzos, + Edward Raducha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…