20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2024r.

– 20.08 (wt.) – Wspomnienie Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła

– 21.08 (śr.) – Wspomnienie Św. Piusa X, Papieża

– 22.08 (czw.) – Wspomnienie NMP Królowej

– 24.08 (sob.) – Święto Św. Bartłomieja Apostoła

2. Dzisiaj odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne związane ze 104. rocznicą pomordowania przez bolszewików mieszkańców Białegostoku. Z tej okazji po Mszach Świętych o godz. 18.00, odprawianych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz w parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku odbędą się procesje różańcowe do Krzyża-Pomnika przy ul. Gen. Maczka. O godz. 20.00 rozpocznie się modlitwa połączona ze śpiewem pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.

3. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w 15 edycji corocznej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z najuboższych rodzin z terenu naszej archidiecezji i dzieci z Ukrainy, pozostających pod opieką Caritas.

Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i przybory szkolne ( zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00.

Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas- nr dostępny na stronie www.bialystok.caritas.pl, z dopiskiem „ Tornister” . Wszystkie zabrane środki zostaną przekazane na uzupełnienie wyprawki szkolnej.

4. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Zbigniew Czarkowski Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…