21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2024r.

– 26.08 (pon.) – Uroczystość NMP Częstochowskiej
– 27.08 (wt.) – Wspomnienie Św. Moniki
– 28.08 (śr.) – W naszej parafii uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego
– 29.08 (czw.) – Wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

2. Następna niedziela będzie pierwszą w miesiącu wrześniu, po Mszy Św. o godz.11.30 Procesja Eucharystyczna, o godz. 16.30 spotkanie Kół Żywego  Różańca.

3. Od następnej niedzieli będzie odprawiana Msza Św. o godz.13.00

4. W następną niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji.

5. W środę Pielgrzymowanie Szlakiem bł. Ks. Michała Sopoćki. Początek godz. 18.00 Kościół MB Fatimskiej – przejście do domu, w którym mieszkał  bł. Ks. Michał przy ul. Złotej i zakończenie przy kościele NSJ.

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w 15 edycji corocznej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z najuboższych rodzin z terenu naszej archidiecezji i dzieci z Ukrainy, pozostających pod opieką Caritas. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i przybory szkolne ( zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas- nr dostępny na stronie www.bialystok.caritas.pl, z dopiskiem „ Tornister” . Wszystkie zabrane środki zostaną przekazane na uzupełnienie wyprawki szkolnej.

7. W dniach 6-8 września w naszej parafii będzie 40 godzinne Nabożeństwo Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach eucharystycznych.

8. W tym tygodniu odeszły do wieczności nasze zmarłe parafianki: + Ewa Wojciak i  +Halina Hołowacz .Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…