22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.09.2024r.

1. Dzisiaj wypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna. O godz. 16:30 różaniec KŻR w kościele.

2. Od dzisiejszej niedzieli będzie znowu, po wakacjach, odprawiana Msza Św. o godz.13.00.

3. Juto, 2 września, z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii na Mszę Świętą o godz. 08:00 rano.

4. Pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatów do bierzmowania naszej parafii odbędzie się za tydzień, w niedzielę 8 września, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30, po której w auli domu parafialnego dalsza część spotkania. Tegoroczni ośmioklasiści, którzy jeszcze nie zapisali się do bierzmowania, niech to uczynią jak najszybciej.

5. W tym tygodniu, w piątek, sobotę i niedzielę (6-7-8 września) w naszej parafii będzie się odbywać Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Są to parafialne, coroczne rekolekcje eucharystyczne. W piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W niedzielę porządek niedzielny. W niedzielę po Mszy Świętej o g. 11:30 – procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Dni Czterdziestogodzinnego nabożeństwa są czasem przeznaczonym na adorację Najświętszego Sakramentu, dlatego prosimy i zapraszamy naszych parafian do znalezienia czasu na przebywanie z Jezusem Eucharystycznym podczas tych szczególnych dni Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas czterdziestogodzinnego nabożeństwa. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy również naszych chorych parafian w godzinach od 11:00 do 13:00. Prosimy o zgłaszanie chorych, żebyśmy mogli wspomóc ich w chorobie czy starości, udzielając sakramentów świętych.

7. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawróceni dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu. Nabożeństwo pierwszosobotnie odbywa się w naszej parafii w każdą pierwszą sobotę miesiąca: jest to różaniec z rozważaniami odmawiany po Mszy Świętej wieczornej.

– 03.09 (pon.) – Wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

9.  40. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 7 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

10. Instytut Teologiczny w Białymstoku zaprasza chętnych do skorzystania z różnych form kształcenia. Studia magisterskie (6-letnie), podyplomowe (2-letnie) i inne formy kształcenia: Akademia Biblijna, Teologia dla Świeckich, kurs dokształcający z Nauk o Rodzinie w Akademii Rodziny,  prowadzone w Instytucie są propozycją dla osób, które chcą poszerzać wiedzę teologiczną, doskonalić się duchowo ale również dla tych, którzy planują przekwalifikowanie się lub zmianę profilu zawodowego. Kandydaci na studia w Instytucie Teologicznym w Białymstoku zobowiązani są do zarejestrowania się i złożenia wymaganych dokumentów do dnia 22 września 2024 roku (włącznie). Wszelkie informacje dotyczące studiów można uzyskać na stronie internetowej Instytutu oraz pod numerem telefonu dostępnym w Internecie.

11. W następną niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na potrzeby uczelni katolickich.

12. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka: + Krystyna Tocicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…