Termomodernizacja kościoła

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Maryi uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Remont zabytkowego kościoła pw. Niepokalanego Serca Maryi w zakresie termomodernizacji wraz z zagospodarowaniem terenu i budową dwóch zbiorników na wody opadowe”.

Projekt realizujemy, aby poprawić efektywność energetyczną w sektorze publicznym poprzez termomodernizację i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej.

W projekcie planujemy przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych, wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz dwóch zbiorników na wody opadowe.

Z projektu korzystać będą Wierni i wspólnota kościelna, Duchowieństwo, mieszkańcy lokalnej społeczności, pielgrzymi oraz wszyscy odwiedzający kościół pw. Niepokalanego Serca Maryi.

Efektem projektu będzie przeprowadzona termomodernizacja kościoła oraz zagospodarowanie terenu i budowa dwóch zbiorników na wody opadowe.

Oczekiwane rezultaty projektu:

– wybudowana jednostka wytwarzania energii elektrycznej z OZE

– zmodernizowany energetycznie budynek

– zmniejszenie zużycia energii

– zmniejszenie szacowanej emisji gazów cieplarnianych

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu : 2 122 946,74