23 NIEDZIELA ZWYKŁA- 8.09.2024r.

1. Kończymy dzisiaj Czterdziestogodzinne Nabożeństwo czyli rekolekcje eucharystyczne. Dziękujemy Panu Jezusowi za dar tych dni, gdy mogliśmy adorować Najświętszy Sakrament. Do tajemnicy Eucharystii na nowo zbliżył nas ks. prof. Zdzisław Janiec, któremu dziękujemy za pełne mocy głoszenie prawdy o Jezusie, naszym Zbawicielu, nieustannie wśród nas obecnym. Nasze eucharystyczne uroczystości zakończymy procesją dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 11:30.

2. Pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatów do bierzmowania naszej parafii odbędzie się  dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 11:30, po której w auli domu parafialnego dalsza część spotkania.

3. W piątek 13 września – różaniec fatimski dokoła kościoła, po Mszy Świętej wieczornej.

4. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00, będą poświęcone tornistry i plecaki uczniów klas pierwszych SP.

5. Uczniowie klas trzecich SP, przygotowujący się w tym roku do I Komunii Świętej, będą mieli swoje spotkania formacyjne raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę miesiąca, podczas dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16:30. Najbliższe spotkanie odbędzie się 22 września. Msza święta o godz. 13:00 i po Mszy świętej spotkanie.

6. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w scholii dziecięcej, którą prowadzi p. Helena. Próby scholii odbywają się co tydzień, o godz. 12:00 w auli domu parafialnego. Schola uczestniczy we Mszy Świętej o godz. 13:00.

7. Zapraszamy również chłopców z klas trzecich SP i starszych do grona ministrantów. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej u p. Gosi, zakrystianki.

– 12.09 (czw.) – Wsp. Najświętszego Imienia Maryi;

– 13.09 (pt.) – Wsp. św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła;

– 14.09 (sob.) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

9. W niedzielę 15 września odbędzie się Festiwal Życia i Rodziny połączony z Podlaskim Marszem dla Życia. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz. 14.00 w bazylice św. Rocha. Po Mszy św. (ok. godz. 15.00) marsz wyruszy w stronę Archikatedry i zakończy się piknikiem na placu przed Kinem Ton. W programie: koncert scholii Adonai (o 17.30), animacje dla dzieci, nauka pierwszej pomocy. Szczegóły na plakatach, banerach oraz w Internecie. Zapraszamy.

10. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na kolejną edycję katechez uzupełniających. Są one adresowane do osób, które w okresie szkolnym nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania i pragną przyjąć ten sakrament. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 9 września o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej (ul. Kościelna 1a).

11. Duszpasterstwo związków niesakramentalnych STUDNIA zaprasza na spotkanie w nowym roku duszpasterskim we czwartek 12 września. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w starym kościele Farnym. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie w sali za Katedrą

12. Wydział Katechetyczny, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Franciszka Blachnickiego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli zapraszają na konferencję z okazji Tygodnia Wychowania, pod hasłem: „Ks. Franciszek Blachnicki – wychowawca wolnych ludzi”, która odbędzie się w piątek 13 września. W programie: o godz. 9.00 – Msza św. w białostockiej katedrze, a po Mszy św. konferencja w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A. Szczegóły na plakacie.

13.  Instytut Teologiczny w Białymstoku zaprasza chętnych do skorzystania z różnych form kształcenia. Studia magisterskie (6-letnie), podyplomowe (2-letnie) i inne formy kształcenia: Akademia Biblijna, Teologia dla Świeckich, kurs dokształcający z Nauk o Rodzinie w Akademii Rodziny,  prowadzone w Instytucie są propozycją dla osób, które chcą poszerzać wiedzę teologiczną, doskonalić się duchowo ale również dla tych, którzy planują przekwalifikowanie się lub zmianę profilu zawodowego. Kandydaci na studia w Instytucie Teologicznym w Białymstoku proszeni są do zarejestrowanie się i złożenie wymaganych dokumentów do dnia 22 września 2024 roku (włącznie). Wszelkie informacje dotyczące studiów można uzyskać na stronie internetowej Instytutu oraz pod numerem telefonu dostępnym w Internecie.

14. Dzisiaj zbierane do puszek ofiary będą przeznaczone na uczelnie katolickie.

15. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Mieczysław Miastkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…