24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2024r.

1. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00, będą poświęcone tornistry i plecaki uczniów klas pierwszych SP.

2. W poniedziałek 16 września – różaniec papieski dokoła kościoła, po Mszy Świętej wieczornej.

3. Uczniowie klas trzecich SP, przygotowujący się w tym roku do I Komunii Świętej, będą mieli swoje spotkania formacyjne raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę miesiąca, podczas dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16:30. Najbliższe spotkanie odbędzie się 22 września. Msza święta o godz. 13:00 i po Mszy świętej spotkanie.

4. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w scholii dziecięcej, którą prowadzi p. Helena. Próby scholii odbywają się co tydzień, o godz. 12:00 w auli domu parafialnego. Schola uczestniczy we Mszy Świętej o godz. 13:00.

5. Zapraszamy również chłopców z klas trzecich SP i starszych do grona ministrantów. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej u p. Gosi, zakrystianki.

– 16.09 (pon.) – Wsp. św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;

– 18.09 (śr.) – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Tego dnia obchodzi swoje imieniny, nasz senior ks. prałat Stanisław Hołodok. Msza Święta w intencji dostojnego solenizanta będzie celebrowana o godz. 18:00 we środę;

– 20.09 (pt.) – Wsp. św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana i towarzyszy;

– 21.09 (sob.) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

7. 17 września br. o godz. 12.00 w Archikatedrze Białostockiej zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa Henryka Ciereszki w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza wszystkich małżonków na doroczne świętowanie rocznic małżeńskich. Odbędzie się ono w sobotę 21 września o godz. 18:00 w Archikatedrze Białostockiej. Małżonków prosimy, aby jak co roku ustawili się na schodach Katedry, skąd zostaną uroczyście wprowadzeni do Bazyliki. Podczas Mszy Świętej sprawowanej przez abp. Józefa Guzdka, będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy, aby mężowie wręczyli żonom róże, które po zakończonej uroczystości będzie można złożyć w akcie zawierzenia przy Ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia.

9. Motoserce, jest to wydarzenie w czasie którego każdy chętny, może oddać krew dla ofiar wypadków drogowych. Organizatorzy zapraszają do włączenia się w to dzieło. Wydarzenie to odbędzie się 21.09 przy Politechnice Białostockiej w godz. 9.00-16.00.

10. 21 września 2024 przy Politechnice Białostockiej organizowane jest Pielgrzymowanie Śladami Bł. Michała (ostatni etap) – 22 września 2024: godz. 1630 – Msza Święta w kaplicy przy ul. Poleskiej; godz. 1730 – Procesja z relikwiami do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

11. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w niedzielę, 6 października br. godz. 11.00 przy ołtarzu polowym Kolegiaty św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.