26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2024r.

1. Dzisiaj odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne rodziców i dzieci kl. III SP, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej – Msza Święta o godz. 16:30.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Tego dnia odwiedzimy również z posługą sakramentalną naszych chorych parafian. Będziemy w godz. od 09:00 do 11:00.

3. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawróceni dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu.

4. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.

5. Za tydzień również odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii, o godz. 16:30.

– 30.09 (pon.) – Wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora K-ła;

– 01.10 (wt.) – Wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewiczy i doktora K-ła;

– 02.10 (śr.) – Wsp. św Aniołów Stróżów;

– 04.10 (pt.) – Wsp. św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień imienin papieża Franciszka;

– 05.10 (sb.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

7. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w niedzielę, 6 października br. godz. 11.00 przy ołtarzu polowym Kolegiaty św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

8. Doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 5 października br. Zapraszamy członków wszystkich grup różańcowych oraz wszystkich wiernych. Początek wydarzenia o godz. 10.00. W programie Godzinki ku czci NMP, konferencja, różaniec oraz Msza św. o godz. 12.00. Zakończenie pielgrzymki o 14.00.

9. Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku zaprasza na jednodniowe rekolekcje małżeńskie, które odbędą się 5 października. Zaproszeni są wszyscy, którzy pragną ,,wypłynąć na głębię” i odkryć siebie w kontekście powołania małżeńskiego. Początek o godz. 10.00. Koszt 40 zł. Informacje i zapisy na stronie internetowej parafii www.krolowarodzin.pl.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Sanktuariów Maryjnych: Francja – Hiszpania. Termin 27.05-3.06.2025r. W programie między innymi Lourdes – miejsce cudownych uzdrowień, Montserrat – najważniejsze sanktuarium maryjne Katalonii. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii, bądź do wzięcia w zakrystii. Koszt 2000 zł i 795 euro, Zapisy u ks. Łukasza.

11. W dniu dzisiejszym będzie można wesprzeć swoim głosem dwa projekty z budżetu obywatelskiego miasta Białystok: 1) Remont i wyposażenie siłowni w ZSR oraz w tej samej szkole Strefa Integracji i Relaksu, 2) Remont i wyposażenie szatni w SP 20. Na projekt ze SP 20 należy zagłosować dzisiaj składając swój podpis na liście u pracownika Szkoły, a na projekt z ZSR należy głosować zgodnie z instrukcją zawartą na ulotkach, które można wziąć ze stolika w przedsionku kościoła.

12. W następną niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Caritas parafialną.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Przemysław Czech, Cyryla Kozłowska, Bogdan Sakowicz. Wieczny odpoczynek raz im dać Panie …