27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.10.2024r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Również dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii, o godz. 16:30.

2. Dzisiaj również, podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

3. Przypominamy, że miesiącu październiku modlimy się na różańcu. Nabożeństwo różańcowe odbywa się codziennie, o godz. 17:30, przed wieczorną Mszą Świętą.

4. W najbliższy wtorek, 08 października rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Są to rekolekcje ewangelizacyjne, które mogą pomóc przeżywać z Panem Bogiem naszą nieraz trudną codzienność. Zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się we wtorek, w kościele, po Mszy Świętej wieczornej.

5. Serdecznie zapraszamy dzieci z klas III-VI SP na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które będą się odbywać, od dzisiaj, w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13:00 w domu parafialnym.

6. Za tydzień, w niedzielę 13 października Różaniec Fatimski dookoła kościoła, po Mszy Świętej wieczornej.

– 07.10 (pon.) – Wsp. NMP Różańcowej;
– 11.10 (pt.) – Wsp. św. Jana XXIII, papieża.

8. Ojciec Święty Franciszek prosi, aby dzień jutrzejszy – 07 października przeżyć jako dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie.

9. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych „STUDNIA” zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek 10 października. O godz. 18.00 Msza Święta w kościele Farnym, a następ-nie spotkanie w sali w Arkadach Katedralnych.

10. Doroczna pielgrzymka duszpasterstwa Emerytów i Rencistów Archidiecezji Białostockiej (Seniorów) do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się 12 października (w sobotę). Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00, a bezpośrednio po niej odbędzie się koncert chórów seniorskich.

11. 18 października (piątek) zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia na coroczne obchody Patronalne Święta św. Łukasza do Białostockiej Archikatedry. O godz. 18.00 w czasie uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka zawierzymy Panu Bogu Służbę Zdrowia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego oraz niemedycznego związanego z ochroną zdrowia.

12. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku podczas których będzie można od 7 października do 3 listopada obejrzeć wystawę pt. „Zwiastowanie” w OiFP (wstęp wolny) oraz uczestniczyć wykładach pod hasłem „Nowy Świat. Ale jaki?”. Informacje nt. Dni Kultury Chrześcijańskiej można znaleźć na plakatach i ulotkach.

13. Zapraszamy do lektury październikowych “Dróg Miłosierdzia”. Temat numeru nawiązuje do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który poniósł męczeńską śmierć 40 lat temu. Polecamy rozmowę o osobie Męczennika, o jego przesłaniu do nas i uroczystościach rocznicowych. Inny arty-kuł porusza nasz lokalny wątek i opowiada o ostatniej posłudze udzielonej w Białymstoku ks. Jerzemu przed jego pogrzebem. W numerze znajdują się też między innymi artykuły: „Waty-kan zajmuje stanowisko w sprawie Medjugorje”, „Nastolatki i rodzice: wojna światów”, czy też “Wiara – skok w przepaść”. Do każdego egzemplarza miesięcznika dołączony jest, podarowany przez Księży Werbistów, kalendarz ścienny na 2025 rok zatytułowany “Zakochani w Słowie”.

14. Dzisiaj, ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Caritas parafialną.