29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2024r.

1. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Różaniec drogą miłości.” Wykład wygłosi dominikanin o. Marcin Rutecki. Zapraszamy w środę 23 października na Mszę Świętą o godz. 18.00 w katedrze białostockiej, a potem na wykład o 19.00 do ARKAD KATEDRALNYCH.

2. Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Kolejny Tydzień Misyjny. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na misje.

3. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego wraz z parafią św. Stanisława Kostki na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie, w której posługują jezuici, zapraszają osoby pełnoletnie na Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym, zatytułowane „Napełnieni po brzegi”. Będą odbywały się one od 17 listopada do 15 grudnia br. Więcej informacji na plakacie, ulotkach i na stronie www.wzch-bialystok.

– 22.10 (wt.) – Wsp. św. Jana Pawła II, papieża;

5. Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zaprasza w ramach październikowych Dni Kultury Chrześcijańskiej na wystawę czasową „Dodekaorton”: Zwiastowanie – Bliskość Boga” w Muzeum Ikon w Supraślu. W czwartki wstęp wolny!

6. Za tydzień 27.10. kolejne spotkanie dzieci kl. III SP., przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Msza Święta o godz. 16:30.

7. Serdecznie zapraszamy dzieci z klas III-VI SP na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które odbywają się po Mszy Świętej o godz. 13:00 w domu parafialnym. Dzisiaj wyjątkowo tego spotkania nie będzie.

8. 27 października br. (niedziela) w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 40. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zaraz po niej odbędzie się poświęcenie muzeum bł. ks. Jerzego przy suchowolskiej parafii.

9. Dzień u Mamy to spotkanie młodzieży naszej archidiecezji, które w tym roku odbędzie się w sobotę 9 listopada. O godzinie 16.00 w archikatedrze będzie sprawowana Msza Święta, a po niej spotkanie w Zespole Szkół Katolickich. Gorąco zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w modlitwie zawierzenia Maryi.

10. Przyjmujemy ofiary na wypominki za zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe będzie odprawiane 1, 2 i 3 listopada o godz. 17:00. Później o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych wspominanych w wypominkach.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Alicja Tarnogórska, Jan Matysewicz, Artur Falandysz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …