25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2024r.

1. Dzisiaj odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dzieci kl. III SP, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Msza święta o godz. 13:00 i po Mszy świętej spotkanie w kościele. Za tydzień, w niedzielę 29 września spotkanie formacyjne – Msza Święta o godz. 16:30.

2. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w scholii dziecięcej, którą prowadzi p. Helena. Próby scholii odbywają się co tydzień, o godz. 12:00 w auli domu parafialnego. Schola uczestniczy we Mszy Świętej o godz. 13:00.

3. Zapraszamy również chłopców z klas trzecich SP i starszych do grona ministrantów. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej u p. Gosi, zakrystianki.

– 23.09 (pon.) – Wsp. św. o. Pio, kapłana;

– 27.09 (pt.) – Wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana;

– 21.09 (sob.) – Święto bł. Michała Sopoćko, kapłana, patrona Białegostoku.

5. Caritas Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Caritas Polska ogłasza akcję „Paczka dla powodzian”, której celem jest zebranie najpotrzebniejszych produktów, tj. żywność długoterminowa (makarony, ryż, herbata, konserwy, itp.), środki czystości i kosmetyki (mydło, papier toaletowy, ręczniki papierowe, płyny, itp.) oraz woda pitna w zgrzewkach 1,5 l lub 5 l baniakach. Produkty można dostarczać bezpośrednio do parafii lub do wskazanych placówek Caritas. Informacje szczegółowe dotyczące placówek i godziny ich otwarcia na stronie internetowej naszej diecezjalnej Caritas.

6. Msza św. w 1 rocznicę śmierci Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego zostanie odprawiona w Archikatedrze Białostockiej we czwartek 26.09.2024 r. o godz. 12.00.

7. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Archikatedry, odbędzie się w piątek 27 września br. o godz. 19.00. Procesję poprzedzi  Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00. Natomiast o godz. 20.00 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę „Adonai”.

8. Koronka na ulicach miasta Białegostoku i innych miejscowości naszej Archidiecezji odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 15.00. Tradycyjnie w naszej parafii Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odprawiona o godz. 15:00 przy rondzie, przy „Sklejkach”. Zapraszamy naszych parafian na tę modlitwę.

9. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w sobotę, 28 września br., o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Tego dnia o godz. 16.00 na kanale YouTube ArchiBial Media będzie udostępniona transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki “Michały 2023”.

10. Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 29 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą celebrowaną o godz. 12.00 przez J.E. Abp. Józefa Guzdka. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.

11. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Sanktuariów Maryjnych: Francja – Hiszpania. Termin 27.05-3.06.2025r.  W programie między innymi Lourdes – miejsce cudownych uzdrowień, Montserrat – najważniejsze sanktuarium maryjne Katalonii. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii, bądź do wzięcia w zakrystii. Koszt 2000 zł i 795 euro, Zapisy u ks. Łukasza.

12. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w niedzielę, 6 października br. godz. 11.00 przy ołtarzu polowym Kolegiaty św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.