28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2024r.

1. Dzisiaj wieczorem po Mszy Świętej – różaniec Fatimski dookoła kościoła. Nie będzie różańca o 17:30.

2. Serdecznie zapraszamy dzieci z klas III-VI SP na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które będą się odbywać, od dzisiaj, w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13:00 w domu parafialnym.

3. W naszej parafii rozpoczęła się kolejna edycja Seminarium Odnowy Wiary. Są to rekolekcje ewangelizacyjne, które mogą pomóc przeżywać z Panem Bogiem naszą, nieraz trudną codzienność. Zapraszamy kolejne spotkanie, które odbędzie się we wtorek, po Mszy Świętej wieczornej, w auli domu parafialnego. Ze stolika w przedsionku kościoła można wziąć ulotkę o tym przypominającą.

– 15.10 (wt.) – Wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
– 16.10 (śr.) – Wsp. św. Jadwigi Śląskiej. Tego dnia wypada kolejna rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zapraszamy na modlitwę przez przyczynę św. Jana Pawła II -różaniec dookoła kościoła po Mszy Świętej wieczornej;
– 17.10 (czw.) – Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
– 18.10 (pt.) – Święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służ-by zdrowia. Tego dnia o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej będzie celebrowana uroczysta Mszy św. pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka w intencji białostockiej Służby Zdrowia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego oraz niemedycznego związanego z ochroną zdrowia. Również 18 października swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz. Msza Święta w jego intencji będzie sprawowana o godz. 18:00 w naszej świątyni parafialnej.
-19.10 (sob.) – Wsp. bł. Jerzego Popiełuszki kapłana, męczennika. Uroczyste obchody 40. rocznicy zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbędą się 19.10 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 18.00 Msza św. po niej koncert w wykonaniu Dariusza Sta-hury oraz artystów Polskiej Orkiestry Kameralnej.

5. 14.10 w Archikatedrze Białostockiej o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty oraz ich rodzin. Do wspólnej modlitwy zaprasza Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców.

6. 15.10 obchodzimy XX Dzień Dziecka Utraconego. Duszpasterstwo Rodzin w tym dniu zaprasza wszystkich rodziców dotkniętych stratą swojego dziecka. O godz. 18.00 w Archikatedrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodziców. Po Eucharystii przed pomnikiem św. Jana Pawła II złożymy symboliczne znicze na pamiątkę utraconych dzieci. Następnie spotkanie dla rodziców w sali za Katedrą.

7. W Niedzielę Misyjną 20.10 br. o godz. 12 w parafii pw. Królowej Rodzin w Białymstoku abp Józef Guzdek odprawi Mszę Świętą w intencji misji, dobroczyńców misji i misjonarzy. Zapraszamy na tę uroczystość przyjaciół misji naszej Archidiecezji oraz członków Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie.

8. Dzisiaj obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Ewangelia cierpienia i starości”. Hasło nawiązuje do tytułu Listu Apostolskiego JP II Salvifici doloris, w którym Papież podjął próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens ludzkiego cierpienia. Tradycyjnie w Dzień Papieski przeprowadzana jest zbiórka pieniężna, której celem jest finansowanie programu stypendialnego udzielając pomocy materialnej i duchowej uzdolnionej młodzieży po-chodzącej z małych miejscowości, z całej Polski. Dziękujemy za dzisiaj złożone ofiary do pu-szek na ten cel.

9. Przyjmujemy ofiary na wypominki za zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe będzie odprawiane 1, 2 i 3 listopada o godz. 17:00. Później o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych wspominanych w wypominkach.

10. Za tydzień – niedziela misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Misje Święte.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Czesław Banach i Waldemar Kwiatkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …