Menu Zamknij

II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2017 r.

1. W tym tygodniu:

17.01 – wsp. św. Antoniego Opata;

19.01 – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa; 

21.01 – wsp. św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;

2. W środę, 18 stycznia, rozpoczyna się całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się w intencji podzielonego chrześcijaństwa, aby jak najrychlej doszło do pojednania wszystkich wyznawców Chrystusa.

3. 19 stycznia wypada dzień imienin ks. Bpa Henryka Ciereszko. Polecajmy Panu w modlitwie Dostojnego Solenizanta.

4. „Kolęda” w tym tygodniu: 

Poniedziałek 16.01- ul. Pozioma BLOK 2A, ul. Pozioma 47-73;

Wtorek 17.01: ul. Plażowa, ul. Ceramiczna;

Środa 18.01: ul. Kolonijna, ul. Wczasowa, ul. Turystyczna, ul. Kąpielowa, ul. Przejściowa;

Czwartek 19.01: ul. Kajki, ul. Śmiała, ul. Nowatorska, ul. Puchatka, ul. Zuchów, ul. Zdrowa; 

Piątek 20.01: ul. Korzeniowskiego, ul. Jacka Soplicy, ul. Szklarniowa, ul. Wojskiego; 

Sobota 21.01 (od godz. 09:00): ul. Zaścianki 88-104, ul. Konrada, ul. Marcina, ul. Pana Tadeusza, ul. Szlachecka, ul. Rybacka, ul. Morska, ul. Bałtycka, ul. Bosmańska;

5. Przypominamy jeszcze raz, iż nastąpiła korekta tegorocznej kolędy. Chodzi o pierwszy tydzień ferii zimowych – dni od 24 do 28.01 (wtorek do soboty). Zmiany dotyczą osiedla Zagórki i wsi Kuriany, a mianowicie:

Wtorek 24.01: ul. Zaścianki (43-84), ul. Kasztelańska 29/1, Ordynacka, Sterowa, Masztowa

Środa 25.01: ul. Rybitwy, Albatrosa, Żaglowa, Mewy, Zagórki, Ruczajowa, Jachtowa. 

Czwartek 26.01: ul. Rejsowa, Okrętowa, Gminna, Żeglarska, Cumownicza, Posejdona, Piracka, Wydmowa, Komandorska, Kotwicowa, Szkwałowa, Sztormowa.

Piątek 27.01: ul. Zabłudowska, Kuriany (wieś 1-12),

Sobota 28.01: Kuriany (wieś – do końca).  Prosimy o poinformowanie sąsiadów lub osoby starsze o zmianach podczas kolędy.

7. Nasza parafia organizuje zimowisko dla dzieci w Hermanówce pod Białymstokiem, podczas ferii zimowych, w dniach 22-25.01.br. Na zimowisko zapraszamy dzieci od klasy III SP do gimnazjum. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii po Mszy Świętej a także wziąć kartę zgłoszeniową.

8. Nasza parafia organizuje również Bal Karnawałowy, który jest zaplanowany na dzień 18 lutego w Sali bankietowej KAJAR w Kurianach. Koszt zabawy to 110 zł. od osoby. Zapraszamy naszych parafian, ale nie tylko. Bal poprowadzi profesjonalny zespół muzyczny. Informacje. Można zgłaszać się w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie.

9. Informujemy, iż udało się skompletować grupę naszych parafian na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze wolne miejsca, ale należałoby się zgłosić w tym tygodniu.

10. Pragniemy również zaprosić naszych parafian do udziału w pielgrzymce do Fatimy i Lourdes, w dniach 20-26 kwietnia 2017 r. Jest to pielgrzymka samolotowa. Koszt 3000,- zł. W tym roku Fatima obchodzi 100-lecie objawień NMP. Nasza parafia posiada szczególne związki z Fatimą ponieważ tam właśnie powstało nabożeństwo do Niepokalanego Seca NMP i może wypadałoby udać się jako przedstawiciele naszej parafii do tego miejsca.

11. Dzisiaj, 15 stycznia, odbywa się na terenie Woj. Podlaskiego referendum w sprawie budowy lotniska regionalnego. Referendum odbywa się w godz. od 07:00 do 21:00. Głosując za wybudowaniem lotniska należy wstawić znak „X” w kratce oznaczonej słowem „TAK”, w przeciwnym razie „X: należy wstawić w kratce ze słowem „NIE”. Osoby uprawnione do udziału w referendum ujęte w spisie głosują osobiście w lokalu obwodowej komisji do spraw referendum.

12. Od dzisiaj można zaopatrywać się w świece gromniczne na Święto Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego.