Menu Zamknij

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2017 r.

1. Zakończyła się tegoroczna „kolęda”. W tym tygodniu jeszcze będziemy odwiedzali tych naszych parafian, którzy wcześniej nie mogli nas przyjąć. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym parafianom za przyjmowanie nas w Waszych domach. Dziękujemy za świadectwo Waszej pobożności i okazywaną nam życzliwość. Dziękujemy za ofiary składane „na kościół”, jak i te, składane nam osobiście. W przyszłą niedzielę przedstawimy sumę zebranych ofiar na nasze remonty. Przedstawimy również naszą małą statystykę parafialną.

2. W tym tygodniu: – 31.01 (wt.) – wsp. św. Jana Bosko, Prezbitera; – 02.02(czw.) – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia święcimy świece – gromnice. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Jest to dzień Życia Konsekrowanego – modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Taca tego dnia przeznaczona jest potrzeby zakonów klauzurowych. – 03.02 (pt.) – wsp. św. Błażeja, Biskupa. Tego dnia święcimy świece (tzw. błażejówki) i udzielamy błogosławieństwa św. Błażeja.

3. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i do spowiedzi pierwszopiątkowej (spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą). W pierwszy piątek nawiedzimy chorych z posługa sakramentalną w godzinach o 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po którym rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona w niedzielę rano Mszą Świętą o godz. 6:00.

4. Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie młodzież męską na trzydniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek 3 lutego 2017 r. o godz. 16, a kończą w niedzielę 5 lutego 2017 r. o godz. 13.

5. Kolejny rok spotkań formacyjnych w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w Białymstoku rozpocznie się w sobotę, 4 lutego 2017 roku, o godz. 10.00 w Centrum Formacji Pastoralno – Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50. Wykład, pt. “Doktor Anielski o aniołach i demonach” wygłosi o. Łukasz Detmer, dominikanin ze Szczecina. Udział w spotkaniu nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń. Dominikańska Szkoła Wiary to wykłady prowadzone przez ojców dominikanów, połączone z dyskusją i Mszą Świętą. W tym roku będą dotyczyły myśli św. Tomasza z Akwinu.

6. Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie organizuje w dniach 3-5 lutego rekolekcje dla małżeństw pragnących pogłębić wzajemne relacje lub przeżywających trudności w swoim związku. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej, na ulotkach oraz plakacie.

7. Nasza parafia organizuje Bal Karnawałowy, który jest zaplanowany na dzień 18 lutego w Sali bankietowej KAJAR w Kurianach. Koszt zabawy to 110 zł. od osoby. Zapraszamy naszych parafian, ale nie tylko. Bal poprowadzi profesjonalny zespół muzyczny.

8. Pragniemy również zaprosić naszych parafian do udziału w pielgrzymce do Fatimy i Lourdes, w dniach 20-26.04. Jest to pielgrzymka samolotowa. Koszt 3000,- zł.

9. W przyszłą niedziele ofiary zbierane „na tacę” będą przeznaczone na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.