Menu Zamknij

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.7.2022r.

1. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w godz. od 17:00 do 17:45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W nagłych sprawach, takich jak pogrzeb czy wezwania kapłana do osoby umierającej, należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym. Telefon do księdza dyżurnego jest wywieszony na drzwiach kancelarii.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 01.08 (pn.) – Wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
– 04.08 (czw.) – Wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów;
– 06.08 (sb.) – Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Msza o godz. 18:00 będzie już Mszą niedzielną.
3. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Odpust można ofiarować za siebie albo za zmarłych, przy zachowaniu warunków każdego odpustu: stan łaski uświęcającej, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
4. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji od picia alkoholu. Pamiętajmy o naszych najbliższych, którzy nadmiernie piją alkohol, i którym możemy pomóc przez abstynencję, chociażby jedynie w sierpniu.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas tzw. Godziny Świętej o godz. 17:30. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Święta.
6. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyjść z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
7. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
8. 30. Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,Aby byli jedno”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2022 roku. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej przemarsz pielgrzymki zostanie skrócony. W drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: – przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl. – oraz osobiście w dniach 10-12 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.
9. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
10. Od dzisiaj nowym naszym duszpasterzem w naszej parafii będzie ks. prałat Stanisław Hołodok. Będzie pracował w charakterze rezydenta. Modlitwie i życzliwości naszych parafian polecamy osobę ks. Stanisława.