16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2024r.

1. 32. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ I ŻYCIEM”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2024 r. Z racji na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej przemarsz pielgrzymki nadal zostanie skrócony. W trzecim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

– przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

– oraz osobiście w dniach 12-14 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty.

Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: wilenska.bialystok.pl lub na facebooku.

2. 12 Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3 sierpnia b.r. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – rowerymka.pl lub pod nr-em tel. 600 111 974.

– 22.07 (pon.) – Święto św. Marii Magdaleny;

– 23.07 (wt.) – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

– 24.07 (śr.) – Wsp. św. Kingi, dziewicy;

– 25.07 (czw.) – Święto św. Jakuba, Apostoła. Tego dnia wypada również wsp. św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy Świętej wieczornej będzie możliwość poświęcenia swoich pojazdów, chociaż główne święcenie będzie się odbywało w następną niedzielę po każdej Mszy Świętej;

– 26.07 (pt.) – Wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia wypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Modlimy się za wszystkich naszych dziadków.

4. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Helena Dakowicz, + Regina Górnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.