Menu Zamknij

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024r.

1. Przypominamy, że przez cały czas wakacyjny, w niedziele nie będzie celebrowana Msza Święta o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do17:45. W nagłych wypadkach (pogrzeb czy wezwanie kapłana do osoby umierającej) należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym. Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas wakacji również od godz. 17:00.

2. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 03.07 (śr.) – Święto św. Tomasza, Apostoła;

– 06.07 (sob.) – Wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne (różaniec) o godz. 17:30. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkową przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Podczas wakacji nie odwiedzamy naszych chorych parafian z posługa sakramentalną. Uczynimy to dopiero w pierwszy piątek września.

4. W pierwszą sobotę – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o ratunek i nawrócenie dla grzeszników. Prosimy o to szczególnie dla osób, zniewolonych różnymi nałogami, którzy sami, o własnych siłach nie mogą wyrwać się z uzależnień. Prośby w intencji tych osób można wypisać na kartkach i wrzucić je do skrzynki pod ołtarzem.

5. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.

6. 28 Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 6 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w archikatedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

7. 38. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30.07-12.08 2024 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Przez lustro Maryi”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok – od 25 do 29 lipca br., w godz. 17.00-19.00, w Arkadach Katedralnych A. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając intencje, w których każdego dnia będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

8. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Grażyna Cydzik, Stanisław Stanisławski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …