Menu Zamknij

12 NIEDZIELA ZWYKŁA- 23.06.2024r.

1. Rozpoczęły się wakacje. Przez cały czas wakacyjny, od dzisiejszej niedzieli nie będzie celebrowana Msza Święta o godz. 13:00. Kancelaria parafialna podczas wakacji będzie czynna w godz. od 17:00 do17:45. W nagłych wypadkach (pogrzeb czy wezwanie kapłana do osoby umierającej) należy kontaktować się telefonicznie z kapłanem dyżurnym. Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas wakacji również od godz. 17:00.

2. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 24.06 (pon.) – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;

– 29.06 (sob.) – Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów. W naszym kościele Msze Święte tego dnia będą celebrowane o godz. 08:00, 10:00 i 18:00. W tym dniu ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na tzw. „świętopietrze”, czyli na potrzeby Ojca Świętego.

3. Dzień skupienia zelatorów, opiekunów i członków Żywego Różańca odbędzie się 29 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Początek o godz. 10.00. W ramach dnia skupienia: konferencja, różaniec oraz Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. 38. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30.07-12.08 2024 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Przez lustro Maryi”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok – od 25 do 29 lipca br., w godz. 17.00-19.00, w Arkadach Katedralnych A. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając intencje, w których każdego dnia będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).

5. Dzisiaj ofiary składane do puszek będą przeznaczone na leczenie małego Filipa Martyniuka, który mając krótszą o 10 cm jedną nóżkę, czeka na bardzo drogą operację w Niemczech.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Marianna Krauze i Adolf Połocki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …