Menu Zamknij

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06.2024r.

1. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: każdego dnia o godz. 17:30.

2. Dzisiaj wieczorem, po Mszy Świętej różaniec papieski dookoła kościoła, po Mszy Świętej wieczornej.

3. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 08:00 rano. Zapraszamy na nią dzieci i młodzież naszej parafii. Jest to dobra okazji, aby podziękować Panu Jezusowi za całoroczny trud nauki oraz kształtowania własnych charakterów i stawania się dojrzałym człowiekiem.

4. Od przyszłej niedzieli, tj. 23.06, przez całe wakacje Msza Święta z dziećmi o godz. 13:00 nie będzie celebrowana.

5. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 17.06 (pon.) – Wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

– 21.06 (pt.) – Wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

6. W dniach 21-23 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 43. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 21 czerwca ze Świętej Wody o godz. 14:00 (Msza Święta). Pielgrzymka idzie trasą przez Czarną Białostocką i Majewo, zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią celebrowaną o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszko.

7. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Tradycja Kościoła. Czy każda zmiana jest herezją?” Wykład wygłosi dominikanin – ojciec Maciej Roszkowski. Zapraszamy w sobotę 22 czerwca na Mszę Świętą o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do ARKAD KATEDRALNYCH (wejście „A” za katedrą białostocką).

8. Dzisiaj ofiary składane do puszek będą przeznaczone na uczelnie katolickie.