Menu Zamknij

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.06.2024r.

1. Dziękujemy naszym parafianom za gorliwy udział w nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała, szczególnie za liczny Wasz udział na zakończenie Oktawy. Dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia naszych uroczystości: pani zakrystiance, asyście liturgicznej, osobom, które czynnie brały udział w procesji. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzając swoje dzieci na procesję dawali świadectwo swojej wiary.

2. Dzisiaj kończymy uroczystość odpustową procesją eucharystyczną dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 11:30. Dziękuję ks. Tomaszowi Kozłowskiemu za dobrze przygotowane i wygłoszone słowo nauk rekolekcyjnych.

3. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – każdego dnia o godz. 17:30.

4. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 11.06 (wt.) – Wsp. św. Barnaby, Apostoła;

– 12.06 (śr.) – Wsp. bł. męcz. Mieczysława Bohatkiewicza, Władysława Maćkowiaka,

                       Stanisława Pyrtka, Henryka Hlebowicza, prezbiterów i towarzyszy;

– 13.06 (czw.) –Wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

– 14.06 (pt.) – Wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

5. Również w tym tygodniu: 13.06 różaniec fatimski dookoła kościoła, po Mszy Świętej wieczornej i 16.06 różaniec papieski dookoła kościoła, również po Mszy Świętej wieczornej.

6. Przypominamy, że Msza Święta wieńcząca peregrynację relikwii Bł. Rodziny Ulmów będzie celebrowana w Archikatedrze Białostockiej w sobotę 15.06 o godz. 12:00. Eucharystię poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 11:15.

7. W dniach 21-23 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 43. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 21 czerwca ze Świętej Wody o godz. 14:00 (Msza Święta). Pielgrzymka idzie trasą przez Czarną Białostocką i Majewo, zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią celebrowaną o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszko.Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy on-line na stronie www.rozanostocka.archibial.pl oraz w parafiach. 

8. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który zostanie wykonany przez Akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się dziś wieczorem o godz. 20.30 przed białostocką Archikatedrą. Wstęp wolny.