Menu Zamknij

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06.2024r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować naszym parafianom za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji niosąc sztandary, chorągwie i inne  paramenty procesyjne. Dziękujemy pani zakrystiance, asyście liturgicznej i panu organiście. Dziękujemy pp. Agnieszce Osieckiej i Beacie Sztachańskiej, p. Tadeuszowi Filipczukowi za przygotowanie ołtarzyka procesyjnego i ozdobienie go kwiatami.

2. Trwa tradycyjna „Oktawa Bożego Ciała”. Każdego dnia, do najbliższego czwartku, po Mszy Świętej wieczornej śpiewamy nieszpory eucharystyczne i idziemy w procesji dookoła kościoła. Podczas Oktawy Litania do Serca Pana Jezusa jest odmawiana w ramach nieszporów eucharystycznych. Od piątku nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

3. Oktawa zakończy się we czwartek 06 czerwca. Tradycyjnie, na zakończenie Oktawy będziemy udzielali błogosławieństwa dzieciom, a także poświęcimy kwiaty i zioła (wianuszki). Po Mszy Świętej wieczornej i po procesji zapraszamy wszystkich naszych parafian na ognisko.

4. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 kandydaci do bierzmowania rozpoczną swoje przygotowanie przed przyjęciem tego sakramentu.

5. Spotkanie KŻR naszej parafii odbędzie dzisiaj o godz. 16:30 w kościele.

6. W najbliższą sobotę będziemy obchodzili uroczystość patronalną naszej parafii – Niepokalanego Serca NMP, czyli tzw. odpust parafialny. W sobotę porządek Mszy Świętych jest następujący: godz. 08:00, 10:00 i 18:00. Uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Słowo Boże podczas odpustu będzie głosił ks. Tomasz Kozłowski, dyrektor BSNE.

7. W liturgii najbliższego tygodnia:

– 03.06 (pn.) – Wsp. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy z Ugandy;

– 05.06 (śr.) – Wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

– 07.06 (czw.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia z racji uroczystości nie ma wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:30. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Tego dnia odwiedzimy również naszych chorych parafian, od godz. od 9:00 do 11:00. Tylko ks. Stanisław swoich chorych odwiedzi we czwartek.

9. W dniach 8-15 czerwca w wybranych miejscach naszej Archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii Bł. Rodziny Ulmów. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej Archidiecezji oraz Duszpasterstwa Rodzin. W sposób szczególny zapraszamy do Archikatedry Białostockiej w sobotę 15 czerwca na Mszę Świętą o godz. 12:00 wieńczącą peregrynację. Eucharystię poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 11:15.

10. Zapraszamy na rekolekcje dla osób 60+ pt. „Symeon i Anna” w dn. 15 czerwca (sobota). Rozpoczęcie o godz. 9.00 w dolnym kościele parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje zostaną poprowadzone przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji. Szczegóły na plakacie.

11. Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy UwB, Katedra Historii i Teorii Wychowania Wydziału Nauk o Edukacji UwB oraz Krucjata Wyzwolenia Człowieka zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową „PEDAGOGIKA INTEGRALNA”, która odbędzie się 10 czerwca br. w Auli im. Janusza Korczaka Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Gościem specjalnym konferencji będzie ks. dr Marek Dziewiecki. Więcej szczegółów na plakatach.

12. W dniach 15-16czerwca 2024 r. (sobota, niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Pielgrzymka dotrze do Różanostockiego Sanktuarium w sobotę i następnego dnia powróci do Białegostoku gdzie nastąpi jej zakończenie. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie – rekoakcje.pl oraz na plakatach.

 13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz zmarły parafianin: + Bernard Bartnicki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…