Menu Zamknij

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 07.05.2017 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Dzisiaj również rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Początek spotkania o godz. 16:00 w Domu Parafialnym.
3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Módlmy się do Pasterza owiec, Jezusa Chrystusa, o dobrych i świętych kapłanów. W naszych modlitwach pamiętajmy o nowym pasterzu naszej archidiecezji ks. biskupie nominacie Tadeuszu Wojda.
4. 13 maja po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się pierwsza w tym roku procesja z Różańcem Fatimskim. Zapraszamy szczególnie w tym roku do uczęszczania na różaniec fatimski ze względu na 100 rocznicę objawień w Fatimie.
5. Za tydzień odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR. Rozpoczęcie o godz. 16:30.
4. W tym tygodniu:
– 08.05 (pon.) – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
– 13.05. (sob.) – Wsp. NMP Fatimskiej.
5. Konferencja pt. „Geniusz mężczyzny. Geniusz kobiety” odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, w czwartek, 11 maja, o godz. 18.00. Głównym tematem będzie: powołanie mężczyzny i kobiety, ich odmienność i podobieństwo oraz wzajemne relacje. Organizatorami są Jezuici i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego.
6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Chełma, Zamościa i okolic w dniach 3-4 czerwca br. Koszt: 280 zł od osoby. W programie między innymi modlitwa w kościele ojców bernardynów w miejscowości Radecznica, gdzie wierni czczą wizerunek świętego Antoniego oraz zwiedzenie dawnej kopalni kredy, jedyny taki unikat w Europie. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.