Menu Zamknij

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2017 r.

1. W najbliższym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj. Jest to miesiąc szczególnie poświęcony czci NMP. Nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie odprawiane każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17:30. Majowe młodzieżowe od 4 maja codziennie oprócz sobót i niedziel o godz. 19:00.
2. Od dnia 1 maja br. w Archidiecezji Białostockiej rozpocznie się nieustanny Różaniec w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. Jest to inicjatywa wiernych świeckich, a duchową opiekę nad nią sprawuje Archidiecezjalny Moderator Kół Żywego Różańca. Modlitwa ta będzie trwała przez cały rok, a potrzeba do niej 700 osób. Każdy kto zdecyduje się uczestniczyć w tym różańcu, będzie proszony o godzinną modlitwę jeden raz na 4 tygodnie. Zgłoszenia odbywają się drogą telefoniczną. Dane kontaktowe organizatorów można otrzymać w parafii. Można dołączyć także po 1 maja.
3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
4. Dzień skupienia zelatorek i zelatorów Żywego Różańca wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej odbędzie się dnia 6 maja 2017 roku w budynku kina Ton przy katedrze białostockiej. Rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy o 15.00. W programie: konferencja formacyjna, zaangażowanie w przeżywanie 100 rocznicy objawień fatimskich, omówienie V Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę (2-3 czerwca 2017) i Ogólnopolskiego Kongresu Różańcowego na Jasnej Górze we wrześniu 2017 roku, komunikaty, sprawy organizacyjne, różaniec, Msza św. w starym kościele farnym (400-lecie jego istnienia).
5. W niedzielę 7 maja zbiórka ofiar na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
4. W tym tygodniu:
– 02.05 (wt.) – Wsp. św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła;
– 03.05. (śr.) – Uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski;
– 04.05. (czw.) – Wsp. św. Floriana, Męczennika;
– 06.05. (sob.) – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
5. W najbliższym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, w pierwszy piątek na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do spowiedzi pierwszo piątkowej. W pierwszy piątek będziemy odwiedzali również naszych chorych w godz. od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po wieczornej Eucharystii rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona w niedzielę rano Mszą Świętą o godz. 6:00.
6. Za tydzień, 7 maja rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie spotkania o godz. 16:00 w nowym domu parafialnym. Zapraszamy do udziału w kursie naszych młodych parafian, myślących o wstąpieniu w najbliższym czasie w sakramentalny związek małżeński. Kurs potrwa do niedzieli 11 czerwca.
7. Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIV pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w najbliższą sobotę 6 maja o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.
8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Chełma, Zamościa i okolic w dniach 3-4 czerwca br. Koszt: 280 zł od osoby. W programie między innymi modlitwa w kościele ojców bernardy-nów w miejscowości Radecznica, gdzie wierni czczą wizerunek świętego Antoniego oraz zwiedzanie dawnej kopalni kredy, jedyny taki unikat w Europie. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
9. Dziękujemy za składaną makulaturę.