Menu Zamknij

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23.04.2017 r.

 

1. Dzisiaj o godz. 13:00 wyruszy spod naszego kościoła V Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Zakończeniem pielgrzymki będzie uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Zapraszamy serdecznie naszych parafian do wzięcia udziału w tej dwugodzinnej pielgrzymce. Naszą grupę poprowadzi ks. Mateusz.
2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zebrane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na Caritas Archidiecezjalną.
3. Dzisiaj w Kurianach Uroczystość odpustowa – obchodzimy tytuł kaplicy – Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy naszych parafian na Mszę Świętą odpustową na godz. 14:00.
4. W tym tygodniu:
– 24.04 (pon.) – Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej;
– 25.04. (wt.) – Święto św. Marka, Ewangelisty;
– 26.04. (śr.) – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski;
– 29.04. (sob.) – Święto św. Katarzyny sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.
5. Trzydziesta ósma rocznica święceń biskupich J.E. ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego wypada 29 kwietnia. Módlmy się w intencji ks. Arcybiskupa, dziękując Bogu za Jego długoletnią posługę w naszej archidiecezji.
6. Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIV pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 6 maja o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.
7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Chełma, Zamościa i okolic w dniach 3-4 czerwca br. W programie modlitwa w klasztorze ojców Bernardynów w miejscowości Radecznica. Kościół ten słynie z obrazu św. Antoniego. Wielu pielgrzymów tam przybywa, by prosić św. Antoniego o potrzebne łaski. Także zwiedzimy kopalnię kredy w Chełmie, jedyny taki unikat w Europie. Koszt: 280 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii, i w zakrystii. Zapisy tylko w tym tygodniu.
8. Dziękujemy za składaną makulaturę.