Menu Zamknij

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 16.04.2017 r.

 

1. W imieniu kapłanów pracujących w naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim naszym parafianom. Niech Zwycięstwo Chrystusa Zmartwychwstałego wzbudzi w nas większą wiarę, rozpali większą nadzieję i upewni w nadziei pokładanej tylko w Bogu. Życzymy Bożego pokoju, radości paschalnej i wielu łask Bożych.
2. Dzisiaj, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza Święta będzie odprawiona o godz. 6:00 rano. Później porządek Mszy Świętych taki, jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej w poszczególne dni Oktawy. W drugi dzień świąt ofiary zebrane „na tacę” będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne naszej Archidiecezji. W drugi dzień świąt nie będzie również Mszy Świętej o godz. 13:00.
3. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. W następną niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku zaprasza do udziału w Nowennie przed tym Świętem. Nasz Dekanat, a w tym i nasza parafia, zostaliśmy zaproszeni na Mszę Świętą w piątek, 21 kwietnia na godz. 15:00.
5. V Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia br. Grupy pielgrzymkowe będą przemieszczały się pięcioma trasami. Jedna z tras będzie się rozpoczynała sprzed naszego kościoła. Zapraszamy serdecznie naszych parafian do wzięcia udziału w tej dwugodzinnej pielgrzymce. Wyruszamy o godz. 13:00. Zakończeniem pielgrzymki będzie uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Naszą grupę poprowadzi ks. Mateusz.
6. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na Caritas Archidiecezjalną.
7. Za tydzień w Kurianach Uroczystość odpustowa – obchodzimy tytuł kaplicy – Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy naszych parafian na Mszę Świętą odpustową na godz. 14:00.
12. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Chełma, Zamościa i okolic w dniach 3-4 czerwca br. Koszt: 280 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.