Menu Zamknij

NIEDZIELA PALMOWA 09.04.2017 r.

 

1. Kończą się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. Tadeuszowi Kasabuła za głoszone słowo Boże i duchowe przygotowanie nas do przeżycia świąt wielkanocnych

2. Dzisiaj o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Będzie prowadziła od naszego kościoła ul. Plażową, Dojnowską, Leśną, Piaskową, Gródecką i zakończy się przy ul. Poziomej. Prosimy wziąć ze sobą lampiony i świece.

3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas którego Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach jego życia, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. W te dni będziemy spowiadać od godz. 17:00 do końca Mszy Świetej.

4. W Wielki Poniedziałek odwiedzimy chorych ze spowiedzią i komunią świętą. Odwiedzimy chorych, którym posługujemy w pierwsze piątki, jak i tych, których zgłosicie – również dzisiaj. Do chorych udamy się w godz. od 9:00 do 11:00.

5. W Wieki Czwartek – dzień kapłański. Uroczysta Msza Święta Krzyżma, podczas której kapłani naszej archidiecezji odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie i zostaną poświęcone oleje święte, będzie sprawowana o godz. 9:00 w Katedrze Białostockiej.

6. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Podczas tej Mszy Świętej będą wyświęceni nowi ministranci. Taca tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie najuboższych rodzin naszej parafii. Prosimy o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną. Spowiadamy od godz. 17:00. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy”, gdzie będzie możliwość adorowania Najświętszego Sakramentu do godz. 22:00.

7. W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy od godz. 10:00. Spowiadamy od godz. 17:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00. Taca tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, odmawiana codziennie po wieczornym nabożeństwie. W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików Polsce post, a więc powstrzymanie się od jedzenia pokarmów mięsnych i umiar w jedzeniu – tylko jeden posiłek.

8. W Wielką Sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 10:00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00, co godzinę. Ostatnie święcenie odbędzie się o godz. 18:00. Święcenie pokarmów w Kurianach o godz. 12:00. W Wielką Sobotę nie spowiadamy. Zachęcamy do powstrzymania się od jedzenia pokarmów mięsnych.

9. Wigilia Paschalna o godz. 22:00 rozpoczyna obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najważniejsze nabożeństwo w całym roku liturgicznym. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Wigilia kończy się procesją rezurekcyjną w nocy. Prosimy o przygotowanie się wszystkich uczestniczących w procesji. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do sypania kwiatków podczas procesji.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania pierwsza Msza Święta odbędzie się o godz. 6:00 rano. Później porządek Mszy Świętych będzie taki sam, jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00.

11. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę na godz. 9:00 zapraszamy na modlitwę Liturgią Godzin – jutrznię i godzinę czytań.

12. Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja im. Rodziny Czarneckich oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, serdecznie zapraszają wszystkie osoby ubogie, samotne, starsze oraz rodziny wielodzietne na Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się dnia 16 kwietnia 2017 roku o godz. 8.00 w budynku Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku.

13. V Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia br. Grupy pielgrzymkowe będą przemieszczały się pięcioma trasami. Jedna z tras będzie się rozpoczynała sprzed naszego kościoła. Zapraszamy serdecznie naszych parafian do wzięcia udziału w tej dwugodzinnej pielgrzymce. Zakończeniem pielgrzymki będzie uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Naszą grupę poprowadzi ks. Mateusz.

14. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Chełma, Zamościa i okolic w dniach 3-4 czerwca br. Koszt: 280 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „paschałki” – świece na stół wielkanocny.

16. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do „grobu pańskiego”.