Menu Zamknij

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 02.04.2017 r.

 

1. W tym tygodniu rozpoczną się nasze coroczne parafialne rekolekcje wielkopostne. Odbędą się one w dniach 7-8-9 kwietnia. Msze Święte z nauką rekolekcyjną – w piątek i sobotę w godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. Tadeusz Kasabuła – wykładowca AWSD w Białymstoku. Prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

2. Również w tym tygodniu odbędą się rekolekcje dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Dzieci i młodzież znają program rekolekcji. Niech rodzice z tym programem również się zapoznają i egzekwują od dzieci udział w rekolekcjach.

3. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie odbywać się podczas każdej Mszy Świętej. Wieczorem, o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.

4. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego odbędzie się w piątek, 7 kwietnia br. i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową poprowadzą stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. W najbliższym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, w pierwszy piątek na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do spowiedzi pierwszopiątkowej. W pierwszy piątek nie będziemy odwiedzali jak zwykle naszych chorych. Wszystkich chorych z naszej parafii, których zgłosicie, będziemy odwiedzali z posługą sakramentalną w Wielki Poniedziałek w godz. od 9:00 do 11:00.

6. Zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia XXXII Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia br., w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku w godzinach 14:00 -19:00. W programie przewidziane są koncerty ewangelizacyjne, świadectwa, modlitwy oraz festiwal palm wielkanocnych. Wydarzenia odbywające się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich poprzedzi gra miejska, która rozpocznie się o godz. 10:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A. Więcej informacji na stronie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Betania.

7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Chełma, Zamościa i okolic w dniach 3-4 czerwca br. Koszt: 280 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „paschałki” – świece na stół wielkanocny.

9. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do „grobu pańskiego”.

10. Ukazał się nowy numer miesięcznika diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia”. Głównym tematem numeru jest Srebrny Jubileusz Archidiecezji i Metropolii Białostockiej. Proponujemy lekturę artykułu poświęconego wydarzeniom sprzed 25 lat, których konsekwencją było wyniesienie Białegostoku do rangi stolicy arcybiskupstwa. W miesięczniku znajdziemy też tekst poświęcony aktualnej sytuacji Kościoła białostockiego i jego niepowtarzalności wśród innych diecezji. Zapraszamy również do przeczytania tekstów poświęconych zwyczajom wielkanocnym, obecności wielkich Prymasów Polski w Białymstoku oraz informacji na temat uroczystości związanych z Niedzielą Miłosierdzia Bożego.