Menu Zamknij

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2017 r.

 

1. Pragniemy serdecznie podziękować naszym parafianom za udział w festynie. Cieszyliśmy się, że przyszło Was tak wielu, i że mogliśmy spowodować radość na twarzach, szczególnie dzieci. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się swoją pracą do zorganizowania i przeprowadzenia festynu: naszej młodzieży parafialnej, wszystkim chętnym wolontariuszom a szczególnie p. Tadeuszowi Filipczukowi – za jego wszechstronną pomoc.
2. W najbliższym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca Maryi. Po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się nocna adoracja zakończona w niedzielę rano Mszą Świętą o godz. 6:00.
3. Za tydzień – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
4. Rozpoczęły się wakacje. Przypominamy, że podczas wakacji w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00.
5. W tym tygodniu:
– 28.06 (śr.) – Wsp. św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika;
– 29.06 (czw.) – Uroczystość św. Piotra i Pawła. Ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki i Grobu św. Piotra w Rzymie.
6. 31. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem „Idźcie i Głoście”, odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2017 roku. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: w Białymstoku (24 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze (ul. Kościelna 2) oraz w Sokółce, w par. Św. Antoniego od 27 do 29 lipca b.r., po wieczornej Mszy Św. (stara plebania)
Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook.
7. W dniach 16 – 25 sierpnia 2017 roku organizowana jest XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem „Będziesz miłował”. Pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 5:30 w Białostockiej Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 17 lipca do 4 sierpnia w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00. Wymagany jest paszport. Pielgrzymka ma charakter międzynarodowy, biorą udział wierni z całej Polski. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

8. Tydzień temu, do puszek, zebraliśmy na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku sumę wysokości 670 zł. Dzisiaj prosimy o wsparcie materialne dla Daniela Kościelskiego, którego rodzina zbiera pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla niego. Daniel porusza się na wózku inwalidzkim w wyniku porażenia mózgowego.
9. Za tydzień, w niedzielę, taca będzie przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.