Menu Zamknij

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06.2017r.

 

1. Pragniemy serdecznie podziękować naszym parafianom za udział w Procesji Bożego Ciała. Pan dał nam piękną pogodę i mogliśmy przy licznym udziale uczestniczyć w tym nabożeństwie. Dziękuję tym Wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji niosąc sztandary, chorągwie i inne precjoza procesyjne. Dziękujemy dzieciom, tym najmłodszym, za sypanie kwiatków. Podziwialiśmy bardzo dobrą formę naszego chóru i pracę organisty p. Mariusza oraz sprawność asysty liturgicznej ministrantów. Dziękujemy. Szczególne wyrazy podziękowania należą się wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarzyk. Bardzo dziękujemy.
2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie, od piątku do czwartku śpiewamy po wieczornej Mszy Świętej Nieszpory Eucharystyczne i idziemy w procesji dookoła kościoła. Zapraszamy do brania udziału w tym tradycyjny Nabożeństwie wyrażającym naszą wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
3. Oktawa Bożego Ciała zakończy się we czwartek 22 czerwca. Tradycyjnie na zakończenie Oktawy będziemy błogosławili dzieci a także poświęcimy kwiaty i zioła. Później będzie ognisko i niespodzianka dla dzieci. Zapraszamy wszystkich a szczególnie biorących udział w procesji.
4. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na festyn parafialny. Początek o godz. 14:00. Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny – niech to będzie okazja do tworzenia przez nas rodziny parafialnej. Będzie grill, grochówka, wata cukrowa i popcorn. Dla dzieci zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i wieży. Grać będzie franciszkański zespół muzyczny a prowadzić wszystko będzie profesjonalny konferansjer.
5. W tym tygodniu:
– 21.06 (śr.) – Wsp. św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika;
– 23.06 (pt.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– 24.06 (sob.) – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;
6. Zapraszamy naszą parafię na odpust parafialny w dniach 24 i 25 czerwca (sobota i niedziela). W sobotę, 24 czerwca Msze Święte będą odprawiane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. W niedzielę porządek, jak w każdą niedzielę oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Zakończeniem uroczystości odpustowej będzie procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11:30.
7. W dniach 23-25 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Piel-grzymka Różanostocka. Białostockie grupy wyruszają 23 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 25 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy przyjmujemy w zakrystii w niedzielę i w kancelarii parafialnej w tygodniu. Opłata za udział w Pielgrzymce wynosi 20 zł, plus 10 zł za powrót autokarem do Białegostoku.
8. 31. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ, pod hasłem „Idźcie i Głoście”, odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2017 roku. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: w Białymstoku (24 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze (ul. Kościelna 2) oraz w Sokółce, w par. Św. Antoniego od 27 do 29 lipca b.r., po wieczornej Mszy Św. (stara plebania)
Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).
Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook.
9. Dzisiaj po Mszy Świętej – zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
10. Za tydzień będzie można wspomóc materialne Daniela Kościelskiego, którego rodzina zbiera pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla niego. Daniel porusza się na wózku inwalidzkim w wyniku porażenia mózgowego.