Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 11.06.2017 r.

 

1. Zapowiadane w ubiegłą niedzielę spotkanie KŻR dzisiaj się nie odbędzie.
2. We wtorek 13 czerwca po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się kolejny Różaniec Fatimski dookoła kościoła. Natomiast Różaniec z odmawianiem Tajemnic Światła 16 czerwca będzie odmawiany o godz. 17:30 ze względu na procesję eucharystyczną, która odbędzie się po Mszy Świętej.
3. Za tydzień, w niedzielę, będzie miał miejsce w naszej parafii festyn parafialny. Początek o godz. 14:00. Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny – niech to będzie okazja do tworzenia przez nas rodziny parafialnej.
4. W tym tygodniu:
– 13.06 (wt.) – Wsp. św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła;
– 14.06 (śr.) – Wsp. bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika;
– 15.06 (czw.) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (tzw. Boże Ciało). Na Boże Ciało – Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się procesja eucharystyczna. Wyjdziemy na zewnątrz naszej świątyni, aby w ten sposób zaświadczyć o naszej wierze w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W procesji pójdziemy razem z parafią z Dojlid Górnych. Nasza parafia jest odpowiedzialna za przygotowanie pierwszego ołtarzyka przy ul. Eliasza. Prosimy wszystkich naszych parafian o zaangażowanie się w procesję. Proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych o umożliwienie im wzięcia udziału w procesji. Pamiętajmy o właściwym ubiorze – godnym i właściwym dla uroczystości kościelnych. Po Bożym Ciele będziemy obchodzić tradycyjną „Oktawę Bożego Ciała”. Każdego dnia – od piątku do czwartku następnego tygodnia będziemy śpiewali nieszpory eucharystyczne i szli w procesji dookoła kościoła;
– 17.06 (sob.) – Wsp. św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

5. W dniach 23-25 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 23 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 25 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy przyjmujemy w zakrystii w niedzielę i w kancelarii parafialnej w tygodniu. Opłata za udział w Pielgrzymce wynosi 20 zł, plus 5 zł za powrót autokarem do Białegostoku.
6. W następną niedzielę – zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
7. Dziękujemy za składaną makulaturę.