Menu Zamknij

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 09.07.2017 r.

 

1. W dniu dzisiejszym będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19.00 dla tych osób którzy nie będą mogli być na Mszy św. o godz. 11.30 z racji ewakuacji.
2. W dniach 13 – 24 lipca 2017 roku w Białymstoku odbędzie się Obóz integracyjno-formacyjny stypendystów Fundacji „Dzieło NowegoTysiąclecia”. Uczestniczyć w nim będzie ok. 700 uczniów gimnazjów iszkół średnich z całej Polski. Celem obozów, które każdego roku obywająsię w innym mieście, jest formacja chrześcijańska, kształtowanie ducha wspólnoty oraz poznawanie kultury różnych regionów naszej Ojczyzny. Tymrazem, młodzież przybędzie do miasta, którego patronem jest bł. ks. Michał Sopoćko, apostoł Miłosierdzia. W naszej parafii młodzież będzie się gromadziła codziennie na Mszy świętej. Otoczmy stypendystów naszą modlitwą i życzliwością. Niech ten czas spędzony w Białymstoku przyniesie w ich życiu jak najlepsze owoce.
3. W tym tygodniu:
– 11.07 (wt.) – Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy;
– 12.07 (śr.) – Wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika;
– 13.07 (czw.) – Wsp. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników;
– 15.07 (sob.) – Wsp. św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła.
4. 13 lipca, we czwartek, po wieczornej Mszy Świętej, zapraszamy na Różaniec Fatimski. 16 lipca, w niedzielę, również po wieczornej Mszy Świętej odmawiamy różańcowe Tajemnice Światła, na wspomnienie św. Jana Pawła II.
5. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę po raz szósty wyruszy z Białegostoku, w dniach 3-10 sierpnia b.r. Uczestnikiem pielgrzymki może być każdy, kto ukończył 12 rok życia. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprawnego technicznie roweru i zarejestrowanie się poprzez stronę internetową rowerymka.pl. Tam też można znaleźć wszelkie szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki.
6. W dniach 16 – 25 sierpnia 2017 roku organizowana jest XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem „Będziesz miłował”. Pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 5:30 w Białostockiej Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 17 lipca do 4 sierpnia w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00. Wymagany jest paszport. Pielgrzymka ma charakter międzynarodowy, biorą udział wierni z całej Polski. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.
7. Po Mszy Świętej można nabyć kolejny nr „Gościa Niedzielnego”.

8. Dziękujemy za składaną makulaturę.