XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.07.2017 r.

1. Dzisiaj, po wieczornej Mszy Świętej odmawiamy różańcowe Tajemnice Światła, na wspomnienie św. Jana Pawła II.
2. W tym tygodniu:
– 20.07 (czw.) – Wsp. bł. Czesława, Prezbitera;
– 22.07 (sob.) – Święto św. Mari Magdaleny, Apostołki Apostołów.
3. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę po raz szósty wyruszy z Białegostoku, w dniach 3-10 sierpnia b.r. Uczestnikiem pielgrzymki może być każdy, kto ukończył 12 rok życia. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprawnego technicznie roweru i zarejestrowanie się poprzez stronę internetową rowerymka.pl. Tam też można znaleźć wszelkie szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki.
4. W dniach 16 – 25 sierpnia 2017 roku organizowana jest XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem „Będziesz miłował”. Pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 5:30 w Białostockiej Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 17 lipca do 4 sierpnia w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00. Wymagany jest paszport. Pielgrzymka ma charakter międzynaro-dowy, biorą udział wierni z całej Polski. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.
5. Duszpasterz OHP oraz kadra Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku zwraca się z prośbą o pomoc w dotarciu do młodych ludzi w wieku 15-18 lat, potrzebujących wsparcia w zakresie nauki oraz adaptacji społecznej. Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie proponuje młodzieży kontynuację nauki na poziomie gimnazjum oraz klasy 7 szkoły podstawowej, a także w szkole branżowej I stopnia. Zapewnia bezpłatne kształcenie, zakwaterowanie, wyżywienie, comiesięczne wynagrodzenie za praktyki i wsparcie wychowawcze. Szczegółowe informacje na stronie podlaska.ohp.pl oraz na plakatach.
6. W ramach trwającego w Białymstoku Obozu formacyjnego stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w piątek 21 lipca, odbędzie się modlitwa różańcowa ulicami miasta. Młodzież stypendialna z całej Polski przejdzie z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Rozpoczęcie o godz. 20. Zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie. Natomiast w niedzielę, 23 lipca o godz. 15.30 na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert w wykonaniu stypendystów Fundacji jako wyraz wdzięczności mieszkańcom Białegostoku za życzliwe przyjęcie. Koncert ten poprzedzi występ zespołu Winnica i wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.